سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش 40 تا 60 درصدی هزینه‌های حوزه سلامت در سال 1390...

افزایش 40 تا 60 درصدی هزینه‌های حوزه سلامت در سال 1390

چکیده :كارشناسي‌هاي اوليه نشان مي‌دهد كه بين 40 تا 60 درصد در سال آينده هزينه‌هاي حوزه سلامت افزايش پيدا مي‌كند. / اگر تعيين تعرفه‌ها توسط هيات دولت به تعرفه‌هاي واقعي نزديك نباشد وضعيت فعلي از ايني كه هست خراب‌تر...


رئيس سازمان نظام پزشكي كشور از افزايش 40 تا 60 درصدی هزينه‌هاي حوزه سلامت در سال آينده خبر داد.

به گزارش ايلنا شهاب‌الدين صدر گفت: در حال حاضر تلاش مي‌كنيم تا تعرفه‌هاي پزشكي بخش عمومي و خصوصي سال 1390 را تا قبل از پايان امسال به تصويب برسانيم.

او در مورد افزايش تعرفه‌هاي سال آينده گفت: كارشناسي‌هاي اوليه نشان مي‌دهد كه بين 40 تا 60 درصد در سال آينده هزينه‌هاي حوزه سلامت افزايش پيدا مي‌كند كه در كنار اين افزايش دولت بايد تدابير لازم را براي حمايت هم از بخش دولتي و هم بخش خصوصي انجام دهد تا هزينه‌هاي اين دو بخش جبران شود و مخصوصا بخش خصوصي در بخش ارائه خدمات دچار مشكل نشود.

صدر ادامه داد: تاكيد سازمان نظام پزشكي اين است كه قيمت‌ها به سمت شفاف شدن و واقعي شدن برود چون در غير اين صورت بخش درمان به ويژه در بخش خصوصي دچار صدمه خواهد شد.

او تاكيد كرد: در برنامه پنجم در ماده پنجم تعيين تعرفه‌هاي بخش غيردولتي هم مانند بخش دولتي به هيات وزيران واگذار شده است كه نظام پزشكي با آن مخالف بود ولي به هر حال اين قانون تصويب شد و در طول اين پنج ساله اين اختيار از سازمان نظام پزشكي سلب شده است. با وجود اينكه اين كار وظيفه دائمي ما است ولي تاكيد ما اين است كه اگر اين تعيين تعرفه‌ها توسط هيات دولت به تعرفه‌هاي واقعي نزديك نباشد وضعيت فعلي از ايني كه هست خراب‌تر مي‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.