سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سبزهای گمنام /مخالفت با آزادی مشروط نظام حسن پور، شهروند معترض به نتيجه انتخابات...

سبزهای گمنام /مخالفت با آزادی مشروط نظام حسن پور، شهروند معترض به نتيجه انتخابات

چکیده :نظام حسن پور، جوان 25 ساله و از شهروندان معترض به نتيجه انتخابات ظهر عاشورا در تهران دستگير شده است .او بيش از يك سال است كه بدون مرخصي در بند 350 زندان اوين به سر مي برد...


مسوولان قضايي به خانواده نظام حسن پور، از زندانيان حوادث پس از انتخابات اعلام کرده اند که با مرخصي و ازادی مشروط وی تا اطلاع بعدی مخالف اند.

به گزارش كلمه ،نظام حسن پور، جوان 25 ساله و از شهروندان معترض به نتيجه انتخابات است كه ظهر عاشورا در تهران دستگير شده است .او بيش از يك سال است كه بدون مرخصي در بند 350 زندان اوين به سر مي برد .

براساس قوانین جمهوری اسلامی، زندانی هایی که سابقه محکومیت موثر کیفری ندارند، پس از گذراندن نیمی از دوران محکومیت خود مشمول آزادی مشروط می شوند.استفاده از مرخصی نیز از دیگر حقوق زندانیان شمرده می شود.حسن پور هیچ گونه سابقه محکومیت کیفری ندارد و بنابراین شرایط آزادی مشروط را داراست.

از آنجا که خانواده حسن پور در یکی از روستاهای توابع کوهدشت زندگي مي كنند و به دليل دوري راه و نداشتن توان مالي مناسب قادر نيستند براي ملاقات با او هميشه به زندان اوين مراجعه كنند به همين دليل اين زنداني اغلب اوقات بدون ملاقات در زندان اوين به سر مي برد اما با اين همه مسوولان قضايي با مرخصي او مخالفت مي كنند .

حسن پور در دادگاه بدوی به رياست قاضي مقيسه به ۶ سال زندان محکوم شده بود. اما بعدا اين حكم به دو سال زندان کاهش پیدا كرد .او هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد و مانند دیگر زندانیان این بند حتي نمي تواند با خانواده اش تماس تلفنی داشته باشد . نظام ، در زمان دستگیری دانشجوی ترم آخررشته علوم تربیتی و تنها نان آور خانواده شش نفری خود بود . او مسووليت سرپرستي از خواهران و برادرانش را بر عهده داشت و اکنون خانواده اش با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “سبزهای گمنام /مخالفت با آزادی مشروط نظام حسن پور، شهروند معترض به نتيجه انتخابات”

 1. بینام گفت:

  سزای رقصیدن روز عاشورا همین است

 2. امید گفت:

  متاسفانه ما مردم در آزادکردن زندانیان سیاسی از زندان حکومت مستبد وجنایتکار عاجزیم ولی آیا نباید چند نفر از ازافراد امین وقابل اعتماد پیش قدم شوند وبا جمع آوری کمک های مردمی ، حامی وکمک رسان خانواده افرادی نظیر حسن پور دانشجوی زندانی تنها نان آور خانواده وسایرین باشند؟

 3. گلی گفت:

  دوست بی نام عزیز!
  سزای ریختن خون بیگناهان در روز عاشورا و شکنجه و تجاوز به دختران و پسران این مملکت چیست؟؟

 4. عباس گفت:

  من که فکرمیکنم دشمن اصلی عاشوراورسول اکرم(ص)،خود همین متحجرین منافقند.درودبرمیرحسین وکروبی وخاتمی.

 5. ناشناس گفت:

  پاسخ به بینام
  کسانی در روز عاشورای 88 رقصیدند.که کارناوالهای شادی عصر عاشورا را در سال 76 به را انداختند