سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمی رفسنجانی: قیام مردم تونس به خاطر آن بود که از ظلم و ستم خسته بودند...

هاشمی رفسنجانی: قیام مردم تونس به خاطر آن بود که از ظلم و ستم خسته بودند

چکیده :حکومت تونس ظرف بیست سال اخیر مبتنی بر قدرت پلیسی و امنیتی به سرکوب مردم آن کشور پرداخته بود و نتیجه آن شد که مردم خسته از ظلم و ستم، قیام کرده و پایان دیکتاتوری در آن کشور را رقم زدند....


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قدرت دل‌های شکسته از هر شمشیری برنده‌تر است و آنجا که از سیل خون کاری برنمی‌آید سیل اشک می‌تواند راه‌های زیادی را برای پیروزی ایجاد کند.

به گزارش آفتاب، جمعی از روحانیون و اقشار مردم صبح دوشنبه با حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت اربعین حسینی به ذکر مصیبت و عزاداری پرداختند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم با تأکید به تأمل بر درس‌های عاشورا گفت: پیروزی مبتنی بر مادی‌گرایی زودگذر است و حق همیشه پایدار و پیروز است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: منبع قدرت الهی اسلامی هیچ‌گاه پایان‌پذیر نیست و اتصال و هماهنگی با آن می‌تواند هر قدرت ستمگری را با شکست مواجه کند.

ایشان با اشاره به سیر تحولات پس از عاشورای حسینی و ذکر رشادت‌های حضرت زینب(س) تأکید کرد: قدرت دل‌های شکسته از هر شمشیری برنده‌تر است و آنجا که از سیل خون کاری برنمی‌آید سیل اشک می‌تواند راه‌های زیادی را برای پیروزی ایجاد کند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: مهمترین درس جامعه‌شناسی سیاسی از واقعه عاشورا و پس از آن این است که در صورت نداشتن قدرت فیزیکی، با دل‌های مردم باید به اهداف رسید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را مرهون واقعه عاشورا و تأثیرات آن عنوان کرد و افزود: قساوت، ریاکاری و دروغ‌گویی خاندان پهلوی و دشمنی آنها با اسلام حقیقی، دل‌ها را متراکم از نفرت و خشم نسبت به آنها کرده بود و زمانی که امام(ره) رهبری مردم را در دست گرفت به سرعت مسیر انقلاب طی شد و پیروزی را با خود به همراه داشت.

ایشان همچنین با اشاره به وقایع اخیر کشور تونس و تشابه آن با انقلاب اسلامی در ایران، اضافه کرد: حکومت تونس ظرف بیست سال اخیر مبتنی بر قدرت پلیسی و امنیتی به سرکوب مردم آن کشور پرداخته بود و نتیجه آن شد که مردم خسته از ظلم و ستم، قیام کرده و پایان دیکتاتوری در آن کشور را رقم زدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: انقلاب اسلامی ایران موهبتی است که همگان باید قدر آن را بدانیم و با درس‌هایی که از تاریخ اسلام می‌گیریم، با همان سرمایه الهی راه را به‌گونه‌ای ادامه دهیم که این انقلاب را به حکومت امام زمان(ع) وصل کنیم.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام رستگاری در سخنانی با تشریح دلایل و اهداف قیام عاشورا به ذکر مصیبت پرداخت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “هاشمی رفسنجانی: قیام مردم تونس به خاطر آن بود که از ظلم و ستم خسته بودند”

 1. هم پیاله گفت:

  … اندکی صبر سحر نزدیک است …

 2. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  “منبع قدرت الهی اسلامی هیچ‌گاه پایان‌پذیر نیست و اتصال و هماهنگی با آن می‌تواند هر قدرت ستمگری را با شکست مواجه کند.” و “یروزی مبتنی بر مادی‌گرایی زودگذر است و حق همیشه پایدار و پیروز است. ” ====> عجب سیاستمداریه این آقای رفسنجانی . همین !

 3. سبز باشید گفت:

  تا ها شمی زنده است نهضت زنده است

 4. محمدجوادِسبز-فرزندجانباز وبرادرزاده ی1 شهید گفت:

  مرد اول سیاست دنیاست- فقط خدا می تونه جواب خون دل خوردنهای ****هاشمی عزیز***رو به خاطر اهانتهای یک مشت خائن و منافق واقعی بده- فقط خدا می تونه پاداش زحمات و فداکاریهای ایشون رو بده-همه ی تلاشهایی که برای مردمِ میهن اسلامی انجام دادند-
  ایشون رو نمیشه وصف کرد اصلاٌ

 5. قضولباشی گفت:

  و البته از دیکتاتوری وکسی که فکر می کرد مثل کسی نیست و باید به جای مردم تصمیم بگیرد، رای دهد، رئیس جمهور انتخاب کند، نفس مردم را بگیرد ثروت مملکت را به هرناکسی بدهد بگوید چند تا بچه داشته باشید، هی مثل آب خوردن دروغ بگوید بچه پررو باشد. از قاب بازی یکباره به مقامامت عالی و بالا رسیده باشد. بازم بگم یا شناختین؟

 6. آقا گفت:

  حالا که اینقدر بی بصیرتی جاتو با مهدوی کنی عوض می کنم

 7. ناشناس گفت:

  مردم خسته از حکومت دهقانان و چوپان‏های دروغگو نیز چنین خواهند کرد.

 8. م ب گفت:

  بله عجب سیاستمداریه ، ولی سیاستمدار اخلاقی؟؟؟