سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نریمان: هیئت رئیسه از ناسزاگویان حمایت کرد، اما حرف حق نماينده اصلاح‌طلب شنیده نش...

نریمان: هیئت رئیسه از ناسزاگویان حمایت کرد، اما حرف حق نماينده اصلاح‌طلب شنیده نشد

چکیده :یک عضو فراکسیون خط امام مجلس در اعتراض به فریادهای دو دو نمایندگان حامی دولت در زمان نطق مصطفی کواکبیان، خواستار رعایت اصل 110 و 78 آئین نامه داخلی مجلس شد و از این که نمی‌گذارند حرف حق یک نماینده اصلاح طلب مطرح شود، انتقاد...


یک عضو فراکسیون خط امام مجلس در اعتراض به فریادهای دو دو نمایندگان حامی دولت در زمان نطق مصطفی کواکبیان، خواستار رعایت اصل 110 و 78 آئین نامه داخلی مجلس شد و از این که نمی‌گذارند حرف حق یک نماینده اصلاح طلب مطرح شود، انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت، محسن نریمان نماینده بابل در جلسه علنی امروز (3 بهمن) در اخطاری مطابق با ماده 110 آئین نامه داخلی مجلس در اعتراض به فریاد دو دو نمایندگان در زمان نطق مصطفی کواکبیان نماینده سمنان اظهار داشت: قطع کلام ناطق و عدم رعایت سکوت از طرف نمایندگان و هرگوهه تهمت و توهین و ایرادگیری های شخصی و تظاهراتی که موجب بی نظمی مجلس باشد ممنوع است و مرتکب مشمول مجازات های مندرج در این آئین نامه خواهد گردید و رئیس مجلس مسئول جلوگیری از این تخلفات است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در ماده 78 آئین نامه داخلی مجلس، نمایندگان براساس مسئولیت نمایندگی متعهد و ملتزم به حفظ حیثیت مجلس و نمایندگان و رعایت نظم و نوبت و اجرا آئین نامه داخلی هستند. در مواردی که نماینده ای رعایت تعهدات فوق را ننماید مانند تذکر شفاهی در مجلس، اخطار در جلسه علنی و اخطار و توبیخ متخلف در جلسه هیات رئیسه به عمل خواهد آمد.

نریمان خطاب به شهاب الدین صدر که ریاست ساعات پایانی جلسه علنی را بر عهده داشت تاکید کرد: در مواردی که ناطق صحبت می کند مرتب دو می گویند به طوری که کلام قطع شود مشمول این آئین نامه می شود و شما قسم خورده اید که آئین نامه را رعایت کنید.

وی ادامه: ماده 77 به شما اختیار داده است که تذکر دهید و متاسفانه علی رغم این که ناسزاها در زمان نطق ناطق مرتبا ادامه داشت ناسزاگویان کاملا در پوشش حمایتی هیات رئیسه قرار گرفتند.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس اظهار داشت: حرف حقی را که یک نماینده اصلاح طلب می خواهد مطرح کند علی رغم صراحت این ماده 110 آئین نامه که باید اجازه بیان مطالب به نمایندگان داده شود این اصل رعایت نشد.

وی تصریح کرد: هیات رئیسه باید نظم و انصاف را رعایت کند.

شهاب الدین صدر نایب دوم رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این تذکر به صورت کلی وارد است و وقتی نمایندگان صحبت می کنند نباید با فریاد دو یا چهار مانع صحبت او شوند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “نریمان: هیئت رئیسه از ناسزاگویان حمایت کرد، اما حرف حق نماينده اصلاح‌طلب شنیده نشد”

 1. حمیدرضا(میکروب) گفت:

  خوبه این آقایون این 2گرفتن را یاد گرفتند از جنبش سبز!!!یکی به اینا بگه اونجا مجلس هستش چاله میدون که نیست .

 2. سیدبرهان الدین گفت:

  آقای نریمان نماینده محترم.فریادملت رانشنیدیدکه میگفتندرای من کجاست؟چون اگرشنیده بودیدبخاطروظیفه ایکه ازملت داریدبایستی دفاع میکردید.
  اینکه آقای کواکبیان درمجلس صحبتی کندودیگران درمیان صحبت ایشان رعایت ادب نکنندمسئله ای نیست.اینکه قانون اساسی توسط آن آقائی که
  اسمش رونبرنقص شده چراصدایتون درنیامد.والسلام

 3. ناشناس گفت:

  مجلسی که جای هوکشیدن مشتی آدم نما باشد و کودکانه عصبی شود و کودکانه متنفر شود و کودکانه قلدربازی را تحمل کند، فقط مجلس شورای مهدکودکمان… نه آن هم اینچنین ضایع نبود!

 4. 2011 گفت:

  این نمایندگان که دو دو میکند می خواهند از بی ادبی ازعلم الهدای و طایف …. عقب نمانند

 5. جانباز70درصد گفت:

  ادب مردبه ازدولت اوست درشام نبودیدونبودیم هنگام نطق حضرت زینب هلهله ودودوامویان راببینیم الان داریم درخانه ملت نه خانه دولت درحیات خلوت دولت می بینیم

 6. ناشناس گفت:

  آقای نریمان یه صحبتی هم در مورد بیچاره هایی که تو حوزه انتخابیه اش دارن توی دادگاه های انقلاب له می شن هم یه صحبتی می کرد بد نبود.امان از این باند بازی بعضی اصلاح طلب ها.آقای نریمان شما بیا از بابلی ها حمایت کن نمایندهسمنان در اولویت بعدیه.