سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مشکلات اقتصادی، باعث تعطیلی یا کاهش تولید واحدهای نساجی یزد شده است...

مشکلات اقتصادی، باعث تعطیلی یا کاهش تولید واحدهای نساجی یزد شده است

چکیده :بيشتر واحدهاي توليدي استان يزد را كارخانه‌هاي نساجي تشكيل مي‌دهند كه بيشتر اين واحدها نيز يا تعطيل شده و يا به دليل كاهش توليد در پرداخت حقوق كارگران باقيمانده خود دچار مشكل...


دبير اجرايي خانه كارگر يزد گفت: مشكلات اقتصادي باعث تعطيلي يا كاهش توليد در واحدهاي نساجي استان يزد شده است.

علي دهقاني در گفت‌وگو با ايلنا، گفت: بيشتر واحدهاي توليدي استان يزد را كارخانه‌هاي نساجي تشكيل مي‌دهند كه بيشتر اين واحدها نيز يا تعطيل شده و يا به دليل كاهش توليد در پرداخت حقوق كارگران باقيمانده خود دچار مشكل هستند.

دهقاني گفت: بيشتر كارخانه‌هاي نساجي علاوه بر حقوق كاركنان خود بابت حق بيمه، آب، برق، سوخت و ساير امكانات و خدمات به ارگان‌هاي مختلف بدهكار هستند.

وي افزود: به عنوان نمونه نساجي «آقا و ريس كار» پس از تعديل‌هاي فراوان هم اكنون تعطيل شده و كارگران باقيمانده آن براي دريافت مطالبات خود و بازنشستگي در ادارات كار و تامين اجتماعي سرگردان هستند.

دبير اجرايي خانه كارگر يزد يادآور شد: زماني در اين واحد توليدي بيش از 200 كارگر مشغول به كار بودند كه اين تعداد در نهايت به 15 نفر كاهش يافته بود.

وي همچنين از كارخانه نساجي درخشان به عنوان يكي ديگر از واحدهاي نساجي بحران‌زده استان يزد ياد كرد وگفت: اين كارخانه از چند سال پيش بابت مزد و ساير مطالبات خود به كارگرانش بدهكار است.

وي افزود: كارگران اين واحدها در تمامي اين سال‌ها با دريافت مبالغ جزيي، مطالبات خود را هر ماهه به‌صورت علي‌الحساب دريافت مي‌كنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.