سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خانواده محسن امین زاده ازملاقات با وی محروم شدند...

خانواده محسن امین زاده ازملاقات با وی محروم شدند

چکیده :محسن امین زاده در ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ بازداشت شد و پس از تحمل هشت ماه زندان در بند ۲-الف سپاه که چهار ماه از آن را در انفرادی گذراند، به مرخصی آمد. وی مجدداً در ۴ مرداد ۱۳۸۹ بازداشت شد و تا هم اکنون در بند ۳۵۰ اوین به سر می...


روز پنج شنبه خانواده محسن امین زاده به دلیل انتشار نامه تظلم خواهی به مراجع عظام قم و نجف از ملاقات با وی محروم شدند. این درحالی است که خانواده وی پس از ماه ها چشم انتظاری برای ملاقات حضوری ایشان، بنا به وعده ای که به آنها داده شده بود قرار ملاقات داشتند، اما در پی تماس تلفنی به آنها گفته شد به علت انتشار نامه از ملاقات منع شده اند.

به گزارش تحول سبز، محسن امین زاده در ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ بازداشت شد و پس از تحمل هشت ماه زندان در بند ۲-الف سپاه که چهار ماه از آن را در انفرادی گذراند، به مرخصی آمد. وی مجدداً در ۴ مرداد ۱۳۸۹ بازداشت شد و تا هم اکنون در بند ۳۵۰ اوین به سر می برد.

بازداشت دوم ایشان در پی انتشار شکایتی که با شش نفر دیگر از یاران اصلاح طلب در بند ۲-الف سپاه از سردار مشفق و همکاران کودتاگرش انجام داده بودند، صورت گرفت. پس از گذشت ماه ها از شکایت این هفت نفر نه تنها به آن رسیدگی نشد، بلکه پنج نفر از آنها به زندان بازگردانده شدند و در این مدت از بسیاری از حقوق اولیه خود محروم بوده اند.

روز ۱۷ دی ماه خانواده های شاکیان سردار مشفق که اکنون در زندان به سر می برند، تظلم نامه ای را در ملاقات حضوری با مراجع عظام به آنان تقدیم کردند و نیز برای بزرگوارانی که موفق به دیدارشان نشده بودند، ارسال کردند و انتشار این تظلم نامه متأسفانه بهانه ای برای نیروهای امنیتی سپاه و مسئولان قضای شد که مانع اعطای این حق قانونی دکتر امین زاده معاون وزیر امور خارجه دولت اصلاحات و خانواده اش شد.

خانواده محسن امین زاده که پس از ماه ها چشم انتظاری، روز ۲۳ دی ماه وعده ملاقات با ایشان را داشتند، در پی تماس تلفنی مطلع شدند که به دلیل انتشار نامه تظلم خواهی از دیدار وی محرومند. این محدودیت ها در حالی صورت می گیرد که زندانیان بند ٣۵٠ ماه هاست که از حقوق اولیه خود مانند تماس تلفنی، ملاقات حضوری، مرخصی و حتی حضور در مراسم ختم و ترحیم عزیزانشان محرومند. این دومین واکنشی است که اخیرا نیروهای اطلاعاتی و امنیتی، سپاه و مسئولان قضایی به ملاقات خانواده های زندانیان سیاسی با آیات عظام و علما نشان می دهند و بدین وسیله درصددند مانع ارتباط بیشتر و اطلاع رسانی بی قانونی ها و رفتارهای غیرقانونی و غیرشرعی و غیرانسانی نسبت به بی گناهان دربند شوندDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “خانواده محسن امین زاده ازملاقات با وی محروم شدند”

 1. سبز سبز گفت:

  بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر

 2. تحول سبز گفت:

  چشم آیات عظام روشن. ببینید کار به کجا کشیده که نوشتن نامه به روحانیون نیز جرم تلقی می شود. کجای این نظام اسلامی است و کجایش جمهوری. جمهوری را که با تقلب و کودتا بی نام و نشان کردند. اسلامی را هم که با کارهای خلاف شرع ولی به اسم دین بدنام کردند. حالا هم که نوشتن نامه به همان روحانیونی که باید اسلامی بودن را یاد بدهند جرم شده است.

 3. با هویت گفت:

  اگه نامه هم نمی دادید یه بهونه دیگه جور می کردن.