سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسر شکوری راد: کاش قوه قضاییه نهادهای امنیتی و نظامی خودسر را تحت کنترل خود قرار د...

همسر شکوری راد: کاش قوه قضاییه نهادهای امنیتی و نظامی خودسر را تحت کنترل خود قرار دهد

چکیده :ایکاش تعقل، تدبر و شجاعتی در قوه قضاییه به پا خیزد تا باعث شود این قوه نهادهای امنیتی و نظامی خودسر را تحت کنترل کامل خود قرار دهد و طبق قانون علت واقعی بازداشت افراد را ظرف مدت 24 تا 48 ساعت به خانواده آنها اطلاع داده و بعد از آن به طور مرتب خانواده های نگران و مضطرب را از وضعیت زندانیان آگاه نماید و از دادستان بخواهد که به دادخواهی زندانیان و خانواده آنها بپردازد نه آنکه خود مدعی و شاکی بی گناهانی چون دکتر شکوری راد باشد....


متعاقبِ پیگیری ها و اظهار همدردی جمعی از پزشکان و دانشگاهیانِ کشور نسبت به وضعیتِ دکتر علی شکوری راد، همسر این فعال سیاسی بازداشتی، با انتشار نامه ای، ضمن ابراز تشکر از محبت های آنان، خاطرنشان کرد “امیدوارم قوه قضاییه بنابر شهادت آگاهانه و صادقانه شما فرهیختگان و نخبگان فعال در محیط های علمی کشور مبنی بر بی گناهی همکارتان هر چه سریعتر ایشان را آزاد نماید و از تک تک شما فرزانگان به دلیل ورود نیروهای امنیتی به حریم مقدس یک بیمارستان دانشگاهی که خانه علمی شما محسوب می شود عذرخواهی نماید.”

دو هفته پیش و در واکنش به ادامه بازداشت علی شکوری راد، جمعی از رزمندگان و پزشکان تیم های اضطراری جنگ هشت ساله با نوشتن نامه ای، با محکوم کردن بازداشت بر اساس اظهار عقیده، خواستار آزادی علی شکوری راد شدند. پیش از آن نیز، انجمن اسلامی پزشکان و تعدادی از دندانپزشکان و استادان دانشگاه با ارسال نامه ای خواستار آزادی این عضو جبهه مشارکت شده بودند.

به گزارش جرس، متن نامه دکتر صدیقه خدمت، همسر علی شکوری راد، عضو بازداشتیِ جبهه مشارکت، به شرح زیر است:

همکاران محترم: پزشکان، دندانپزشکان، اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه ها و تیم های اضطراری پزشکی دفاع مقدس

سلام علیکم

نامه های اعتراض آمیز و ابراز نارضایتی و تاسف و تاثر شما از بازداشت مجدد جناب آقای دکتر علی شکوری راد موجب دلگرمی و امیدواری اینجانب، فرزندان، مادر و همه فامیل و بستگان گردید. یکماه از بازداشت غیرقانونی ایشان می گذرد و مسئولین قضایی و زندان به ما که با بهت و اندوه پیگیر علت واقعی دستگیری ایشان هستیم هیچ پاسخی نمیدهند. دکتر شکوری راد در طول این مدت فقط یک تماس تلفنی چند دقیقه ای با منزل داشته اند.

امیدوارم قوه قضاییه بنابر شهادت آگاهانه و صادقانه شما فرهیختگان و نخبگان فعال در محیط های علمی کشور مبنی بر بی گناهی همکارتان هر چه سریعتر ایشان را آزاد نماید و از تک تک شما فرزانگان به دلیل ورود نیروهای امنیتی به حریم مقدس یک بیمارستان دانشگاهی که خانه علمی شما محسوب می شود عذرخواهی نماید.

بهرحال جدا از هر واکنشی که مسئولین قوه قضاییه به نامه شما بزرگواران نشان دهند آنچه در حافظه تاریخ می ماند چنین خواهد بود که در یک دوران بحران و سختی که بندگان خوب خدا به خاطر ابراز عقیده و اعلام مواضع دستگیر و به زندان می افتادند، اندیشمندان شجاع و جسوری بودند که بنابر اعتقادات خود در مقابل ظلم و جور رفته بر همکارشان ساکت ننشستند و علیرغم خطرات امنیتی آن را محکوم نمودند.

ایکاش تعقل، تدبر و شجاعتی در قوه قضاییه به پا خیزد تا باعث شود این قوه نهادهای امنیتی و نظامی خودسر را تحت کنترل کامل خود قرار دهد و طبق قانون علت واقعی بازداشت افراد را ظرف مدت 24 تا 48 ساعت به خانواده آنها اطلاع داده و بعد از آن به طور مرتب خانواده های نگران و مضطرب را از وضعیت زندانیان آگاه نماید و از دادستان بخواهد که به دادخواهی زندانیان و خانواده آنها بپردازد نه آنکه خود مدعی و شاکی بی گناهانی چون دکتر شکوری راد باشد.

همکار کوچک شما دکتر صدیقه خدمت

گفتنی است علی شکوری راد، روز پنجشنبه هجدهم آذر ماه امسال، برای دومین بار در محل کار خود و در حالی که مشغول خدمت به بیماران بود، دستگیر شد .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “همسر شکوری راد: کاش قوه قضاییه نهادهای امنیتی و نظامی خودسر را تحت کنترل خود قرار دهد”

 1. تحول سبز گفت:

  امیدوارم دکتر شکوری و تمام دوستان عزیز در بند ما چه آنانکه گمنامند و چه آنانکه نامی دارند آزاد شوند. دکتر صدیقه خدمت صبر داشته باشید روزی به همین زودی ها این خاطرات و نامه ها کتاب شده و در دست مردم ما قرار می گیرد تا با دیگر شاهد پرورش دیکتاتوری نباشیم.

 2. هر ایرانی، یک رسانه‏ی سبز گفت:

  بزرگوارا، خودتان می‏فرمایید «خودسر». اینان هستند که همه‏ی ارکان نظام را در تیول و تملک خود قرار داده‏اند. از شما بعید است بفرمایید: «کاش قوه قضاییه نهادهای امنیتی و نظامی خودسر را تحت کنترل خود قرار دهد» عجب انتظار خطرناکی برای نان و نام افراد.

 3. عبید سن خوزانی گفت:

  خانم محترم کدام قوه قضاییه؟ ما نه قوه قضاییه مستقل داریم، نه قوه مقننه، قوه مجریه هم که ساز خود را میزند وفعلا با بیت هم درافتاده است. اینها همه دست و چشمشان به آنجاست. مگر ندیدید معلوم شد پول در کیسه برای آقای لاریجانی فرستاده و تاکید کرده اند که شما در انتخابات شرکت کنید؟ که به عبارت دیگر انتخابات قلابی گرم شود و خرجش را هم ما میدهیم و شما هم که انتخاب نشدید یک وقت ناراحت نشوید، ما شما را بعنوان نماینده اول میفرستیم مجلس و بعد هم میشوید رئیس و اخوی هم که دیدید بعدا شدند رئیس قوه قضاییه و آن دیگری هم که یک پایش تهران است و پای دیگرش روپا و پای سومش نیویورک و پای چهارمش هم چین و آسیای دور خدا هم بدهد برکت شکر خدا همه قوه ها هم که مستقل هستند وماهم که اصلا در کارها دخالتی نداریم و خیلی مریض حال هم هستیم. من خودم را عرض می کنم با این تن رنجورم وگرنه قصد اشاره و طعنه به کسی یا مقامی را ندارم یک وقت خیال های آنجوری نفرمایید. به هرحال الحمدالله مملکتی داریم که همه چی آرام است، من هم چقدر خوشبختم. اسلام هم که دراوج اعتلاست و چشم استبداد و اسکتبار و صهونیست ها را کور کرده …

 4. Sheik Ebrahim Zanjani گفت:

  «کاش قوه قضاییه نهادهای امنیتی و نظامی خودسر را تحت کنترل خود قرار دهد»

  چاقو که دسته خودشو نمی‌بره!

 5. زنده باد سبز گفت:

  اگر خود قوّه قضائیه مار هفت سر بود چی‌؟اگر خود این دستگاه تولید کننده و پرورنده این خودسرها بودند چه؟چه کسی‌ باور می‌کند در نظامی که سر بی‌ گناهان به پای دار میرود اجازه بدهند که سری خود به خود سر در آورد و خود سر شود،در نظامی که مسجد احترام خود را از دست میدهد و خود سرها به آن حمله میکنند،در نظامی که بیت مرجع بی‌ حرمت می‌‌شود و خود سرها در هر هتک حرمتی نقش دارند چطور میشود باور کرد که اینها خود سر هستند،هرجا عدالت مرد خودسری زنده میشود.

 6. اشکان گفت:

  به این قوه قضاییه امیدی نیست

 7. جنبش سبز گفت:

  خانم دكتر سلام :
  اين مسابقه داشت به نفع قوه ي سپاهيه تموم ميشد اما ناداوري نذاشت يه پنالتي نا حق به نفع نيروهاي خودسر به قول شما ( اما كاملا منظم ،هدايت شده ، هماهنگ و گوش به فرمان به نظر بنده ) گرفتن و شيرازه ي سپاهيه به هم ريخت ، مربيشون و نتونست تيم و جمع كنه ( البته مربيشون هم ازين در پيتي ها و گوش به فرمان بود ) به نفع خودسراي مذكور تموم شد ، بدبختانه كميته ي داوران و انضباطي هم داور و تاييد كردن ديگه هيچ كاريش نميشه كرد!!!!!!!!!!!!!!!!!
  البته فقط مونده رئيس فدراسيون كه اونم از اول ميلش به همين بوده پس مرض نداره بخواد كار ديگه اي بكنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!