سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شهریاری:درآمد دولت از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها 80 هزارمیلیارد تومان است...

شهریاری:درآمد دولت از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها 80 هزارمیلیارد تومان است

چکیده :با قیمت هایی که در حال حاظر اعلام شده است نشان می دهد که قرار است 20 هزار میلیارد تومان طی 3 ماه از مردم گرفته شود و این به آن معناست که اگر این قانون طی یک سال ادامه داشته باشد و دولت در هر 3 ماه 20 هزارمیلیارد درآمد داشته باشد در طی یک سال از محل آزاد سازی قیمت ها 80 هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت که این نظر قانونی مشکل...


عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس معتقد است؛ قیمت هایی که برای اجرای قانون هدفمند شدن یارانه ها اعلام شده است نشان می دهد که قرار است 20 هزار میلیارد دلار طی 3 ماه از مردم گرفته شود و این به آن معناست که اگر این قانون طی یک سال ادامه داشته باشد و دولت در هر 3 ماه 20 هزارمیلیارد درآمد داشته باشد در طی یک سال از محل آزاد سازی قیمت ها 80 هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

محمد مهدی شهریاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام (ره) مجلس “پارلمان نیوز” در ارزیابی خود از نحوه اجرای قانون هدفمند شدن یارانه با بیان اینکه همه صاحب نظران اقتصادی و سیاسی برای اجرای این اتفاق نظر دارند گفت: انتقاداتی که برای اجرای این قانون به دولت وارد می شود به دلیل نحوه اجرای قانون است که کاملا متفاوت و مغایر با قانون مصوب مجلس است.

نماینده اصلاح طلب مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت آقای خاتمی هم قصد اجرای این قانون را داشت منتها روش اجرا متفاوت بود ادامه داد: در آن زمان قراربود قیمت ها به صورت پلکانی تغییر کند و اگر آن روش اجرا و ادامه می یافت شاید در حال حاضر بنزین با قیمت فعلی تثبیت شده بود.

وی تصریح کرد : انتقاد نمایندگان به نحوه اجرای قانون و شیوه آزادسازی قیمت هاست ، مجلس مصوب کرده بود تا دولت طی یک سال از محل آزادسازی قیمت ها 20 هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد اما دولت اجرای قانون را 6 ماه عقب انداخت تا این در آمد 20 هزار میلیاردی را در 6 ماه داشته باشد که عملا می شد همان رقم 40هزار میلیارد تومان که مد نظر دولت بود و مجلس با آن مخالفت کرد.

شهریاری با بیان اینکه دولت حتی اجرای این قانون را در6 ماه دوم سال باز هم به تاخیر انداخت گفت:در واقع در 6 ماه دوم دولت باید 10 هزارمیلیارد دلار از اجرای این طرح بدست می آورد که 5 هزار میلیارد دلار را به حساب مردم واریز می کرد و 5هزار میلیارد دلار دیگر برا ی صنایع و دولت مصرف می شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود : ولی با قیمت هایی که در حال حاظر اعلام شده است نشان می دهد که قرار است 20 هزار میلیارد تومان طی 3 ماه از مردم گرفته شود و این به آن معناست که اگر این قانون طی یک سال ادامه داشته باشد و دولت در هر 3 ماه 20 هزارمیلیارد درآمد داشته باشد در طی یک سال از محل آزاد سازی قیمت ها 80 هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت که این نظر قانونی مشکل دارد.

وی با بیان اینکه برخی کارشناسان معتقدند برای اینکه تورم در سال های آینده ادامه نداشته باشد،آزادسازی قیمت ها یکباره صورت گیرد بهتر است یاد آور شد :اما مجلس به دلیل آنکه می دانست در صورتی که این اتفاق بیافتد فشار زیادی بر زندگی مردم وارد می شود با آن مخالفت کرد چرا که شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور ما متفاوت است.

وی افزود :اگر کشور ما از نظر اقتصادی ثبات داشت و تورم زیر 5 درصد و رشد اقتصادی 10 درصد بود و برخی مشکلات اجتماعی را نداشتیم می شد قیمت ها را به یک باره آزاد کرد اما با توجه به اینکه تورم در کشور ما 2 رقمی است این شیوه اجرای هدفندی یارانه ها تورم را بیشتر می کند.

شهریاری خاطر نشان ساخت: اکنون که اجرای قانون تا سه ماه آخر سال به تعویق افتاد بهتر بود از ابتدای سال 90 اجرا می شد تا کشور گرفتار یک تورم 2 مرحله ای ناشی از افزایش قیمت های شب عید نمی شد.

وی در پایان اظهار داشت : امیدوریم دولت با التزام به قانون به گونه ای عمل کند که مردم از اجرای این قانون آسیب نبینند چرا که در صورت اجرای نادرست قانون صدمات وارد شده به جامعه را نمی توان به راحتی جبران کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “شهریاری:درآمد دولت از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها 80 هزارمیلیارد تومان است”

 1. علي گفت:

  با اين وضع كه مجريان ، بر خلاف قانون مصوب مجلس عمل نموده و نص قانون را خدشه وارد مي كنند ، تكليف عامه مردم كه فشار طاقت فرساي اقتصادي را متحمل خواهند شد چيست ؟ از نمايندگان مجلس كه خبري نيست. سازمان هاي نظارتي چكار مي كنند ؟ خدايا به كمك مردم ما برس.

 2. ناشناس گفت:

  به‏به. ببینید باهاش چند کیسه سیب‏زمینی می‏شه خرید. البته ببخشیدها، به شما نمی‏رسه. چون اصلاح‏طلبید. به ما هم نه. البته الهام‏جون گفته قراره جهنم شدّاد برا من و شما بسازن، ما رو از ایران اخراج کنن و بفرستن به اونجا! حالا کجاست نمی‏دونم شاید یک کمی از کهریزک خودمون متنوع‏تر!!! حالا برا ما یا اونا نمی‏دونم. نیروهایی هم که وظیفه‏ی صیانت از مرزها رو داشتن که کسی نتونه خارج بشه، فعلا اسلحه‏هاشون رو به طرف مغز و اعصاب ایرانیان نشانه رفتن، دست‎‏هاشون رو قلم کردن و پاهاشون رو …؟!

 3. شعار سبز گفت:

  هدفمندی یارانه – زندگی ویرانه