سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وکیل جعفر پناهی، ادعای معاون سینمایی وزیر ارشاد را تکذیب کرد...

وکیل جعفر پناهی، ادعای معاون سینمایی وزیر ارشاد را تکذیب کرد

چکیده :در پی اظهارات جواد شمقدری معاون سینمایی وزیر ارشاد مبنی بر اینکه جعفر پناهی می‌تواند حبس تعزیری خود را با پول بخرد، وکیل مدافع این کارگردان سینما ضمن تکذیب این موضوع، گفت: «اظهارات آقای شمقدری در رابطه با حکم صادر شده درباره موکلم با واقعیت مطابقت ندارد.»...


در پی اظهارات جواد شمقدری معاون سینمایی وزیر ارشاد مبنی بر اینکه جعفر پناهی می‌تواند حبس تعزیری خود را با پول بخرد، وکیل مدافع این کارگردان سینما ضمن تکذیب این موضوع، گفت: «اظهارات آقای شمقدری در رابطه با حکم صادر شده درباره موکلم با واقعیت مطابقت ندارد.»

به گزاش دادنا، فریده غیرت گفت: «اگر در حکم موکل بنده، حبس، مجازات یا زندان، قابل خرید و تبدیل به جزای نقدی باشد حتما در حکم صادر شده قید می‌شد. در عین حال این حکم قطعی نیست و در دادگاه بدوی صادر شده است.»

وی خاطرنشان کرد: «هرگز چنین چیزی در حکم مقرر نشده که پناهی بتواند به میل خود، حکم صادرشده را با پرداخت نقدی بخرد. ضمن اینکه این حکم هنوز در دادگاه تجدیدنظر مورد بررسی مجدد قرار نگرفته و تصمیم نهایی در‌این‌باره صادر نشده است.»

وکیل جعفر پناهی در ادامه با بیان اینکه خرید حبس تعزیری بدون اینکه در حکم صادره به آن اشاره‌ای شود، به لحاظ قانونی امکان‌پذیر نیست، گفت: «این موضوع زمانی قانونی به شمار می‌آید که قاضی در حکم خود چنین موردی را ذکر کند. تاکنون نیز چنین موضوعی به آقای پناهی ابلاغ نشده و در حکم وی نیز به آن اشاره‌ای نشده است.»

غیرت با بیان اینکه ممکن است موضوع خرید حبس تعزیری در حکم دادگاه تجدیدنظر منظور شود، در مورد آخرین وضعیت پرونده موکلش توضیح داد: «لایحه تجدیدنظرخواهی پرونده وی آماده شده و تا 17 دی ماه فرصت داریم تا این لایحه را تقدیم دادگاه کنیم تا پرونده برای بررسی مجدد به دادگاه تجدیدنظر ارسال شود.»

پیش‌تر شمقدری در نشست بررسی 30 سال سینمای پس از انقلاب که در دانشکده‌ مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه پناهی اکنون زندان نیست و آزاد است، گفته بود: «حبس تعزیری را می‌توان با پول خرید. اگر حکم صادر شده قطعی هم شود، وی می‌تواند بخرد. علاوه بر این وقتی حکم صادر می‌شود ممکن است در مراحل بعدی تغییر کند. در دادگاه متهم سعی می‌کند خود را از اتهام زده شده تبرئه کند، اما آن طور که شنیده‌ام او در دادگاه به جای رفع اتهام و دفاع از خود، چند اتهام دیگر نیز برای خود ایجاد کرده و کار را برای خودش سخت کرده است.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “وکیل جعفر پناهی، ادعای معاون سینمایی وزیر ارشاد را تکذیب کرد”

 1. ارش گفت:

  بابا عجب آدميه اين شمقدري !
  آقاي شمقدري، شما بهتره همونطور كه تو اين 14 سال فيلم نساختي، از اين به بعد هم نسازي تا بيشتر پاك بموني .
  ضمنا، اگه حرفاي صد من يه غاز ، كنتور داشت ، شما بعد از احمدي نژاد و شريعتمداري ، نفر سوم ميشدي .
  شما همون برو بي‌عرزگي و تنبلي و كم كاريت رو بنداز گردن خاتمي و بگو كه ميخواستم پاك بمونم .
  راستي ! واسه علمدار رشيد نظام مقدستون ( آيت الله سلحشور ) گلريزون گرفتيم با بچه ها ، 2000 تومنش جور شد . بقيشو هم خودت از محل درامد يارانه ها يه جوري رديف كن ديگه ! حرفت پيش مموتي در رو داره . بگي بهت ميده !!!

 2. بیانیه شماره یک- (داوود) گفت:

  بسمه تعالی.
  بدینوسیله ادعای کسب عنوان و مقام افتخارانگیز سومی توسط برادر ارزشی جناب آقای شمقدری تکذیب می گردد. اینجانبان که برای کسب رتبه سومی به شدت در حال رقابت اصولگرایانه در چارچوب منویات مقام معظم رهبری هستیم، ضمن احترام به تلاش های برادر شمقدری، ایشان را به هیچ وجه لایق کسب مقام سومی ندانسته و ادعای عوامل لشکریان سرلشکر بی لشکر فتنه* را تکذیب می نماییم. در ضمن اینجانبان هنوز امکان رسیدن به مقام دومی را نیز برای خود غیرممکن ندانسته و تا روز سقوط در چاه ویل این رقابت عبث را ادامه خواهیم داد.

  امضا: اسفندیار رحیم مشایی- حمید بقایی- محمد علی آبادی- حجت الاسلام طائب- صادق محصولی- کامران دانشجو- دکتر حدادعادل- مرحوم دکتر کردان- دکتر رحیمی- سردار فیروزآبادی- سردار رادان و برخی دیگر از برادران ارزشی
  —————————————————————————–

  * هرگونه ادعای تناقض در این جمله را پیشاپیش تکذیب و اینگونه اتهامات را در راستای منافع آمریکا و اسراییل و دشمنان حکومت اسلامی می دانیم. ضمناً اثبات هرگونه ادعایی با توسل به عقل، خرد و منطق را باطل دانسته و تا روزی که ما حاکم هستیم عقل بره جلو بوق بزنه!!!