سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد نماینده سمنان از اعمال نفوذ معاون احمدی نژاد برای لغو جلسات سؤال از وزیران...

انتقاد نماینده سمنان از اعمال نفوذ معاون احمدی نژاد برای لغو جلسات سؤال از وزیران

چکیده :نماينده مردم سمنان در خانه ملت، نسبت به از دستور كار خارج شدن سوال از وزرا به دليل نامه‌نگاري معاون پارلماني رييس‌جمهور، اخطار و تذكر...


نماينده مردم سمنان در خانه ملت، نسبت به از دستور كار خارج شدن سوال از وزرا به دليل نامه‌نگاري معاون پارلماني رييس‌جمهور، اخطار و تذكر داد.

به گزارش ايسنا، مصطفي كواكبيان با استناد به اصل 88 قانون اساسي و مواد 192 تا 195 آيين‌نامه داخلي مجلس، با ابراز تاسف از گذشت شش ماه از در دستور كار بودن سوال از برخي وزرا و حضور نيافتن آنان در جلسه كميسيون، گفت: در حالي كه طبق قانون اساسي نبايد وزرا بيش از 10 روز از پاسخ به سوال نمايندگان عدول كنند ولي معاون پارلماني رييس‌ دولت با ارائه نامه‌اي به اعضاي كميسيون‌ها در سفر استاني بودن وزراي دولت را دليل حاضر نشدن آنان در جلسات كميسيون‌ها اعلام كرده و از روساي كميسيون‌ها خواسته تا جلسات سوال از وزرا را لغو كنند.

نماينده مردم سمنان در خانه ملت، افزود: آقاي ميرتاج‌الديني طبق قانون بايد به معاونت نظارت مجلس نامه مي‌نوشت نه به روساي كميسيون‌ها، طبق تبصره‌هاي يك و پنج ماده 195 آيين‌نامه داخلي مجلس حضور نيافتن وزرا در جلسات كميسيون‌ها به معناي وارد بودن سوال نمايندگان است.

كواكبيان از ابوترابي‌فرد خواست تا كميسيون‌ها سوال از وزرا را همچنان در دستور كار داشته باشند تا از حيز انتفاع خارج شدن سوالات، جلوگيري شود.

حجت‌الاسلام و المسلمين ابوترابي‌فرد نیز در پاسخ به نماينده سمنان، تذكر و اخطار كواكبيان را وارد دانست و افزود: مكاتبات بايد با معاونت نظارت مجلس و هيات رييسه مجلس انجام مي‌شد.

وي تاكيد كرد: كميسيون‌ها طبق روال و برنامه‌ريزي كه انجام داده‌اند سوال از وزرا را در دستور داشته باشند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “انتقاد نماینده سمنان از اعمال نفوذ معاون احمدی نژاد برای لغو جلسات سؤال از وزیران”

  1. ناشناس گفت:

    بی‏خیال. مجلسِ چی؟ کشکِ چی؟
    سال دیگه هم رأیِ چی؟
    مگه فریب‏خوردگی‏مون خوبه، دوباره بریم با حضور ما، رای خودشونو بشمرن!