سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پس از کامیون‌داران و مرغ‌داران، نوبت به نانوایان رسید: وعده کمک 30 میلیون تومانی د...

پس از کامیون‌داران و مرغ‌داران، نوبت به نانوایان رسید: وعده کمک 30 میلیون تومانی دولت به هر نانوایی

چکیده :پس از اعلام کمک بلاعوض دولت به کامیون‌داران و مرغ‌داران برای جلوگیری از اعتراض آنها و نیز کنتزل قیمت‌ها، اکنون به نانوایان نیز وعده داده شده که دولت برای هر واحد نانوایی، 30 میلیون تومان تحت عنوان "اعتبار بهسازی در نظر گرفته...


کلمه – گروه اقتصادی: پس از اعلام کمک بلاعوض دولت به کامیون‌داران و مرغ‌داران برای جلوگیری از اعتراض آنها و نیز کنتزل قیمت‌ها، اکنون به نانوایان نیز وعده داده شده که دولت برای هر واحد نانوایی، 30 میلیون تومان تحت عنوان “اعتبار بهسازی در نظر گرفته است.

در این باره خبرآنلاین گزارش داد که دولت به منظور بهبود کیفیت نان در کشور، یک ردیف اعتباری 30 میلیارد تومانی بمنظور تجهیز، بهسازی و بازسازی نانوایی‌ها در نظر گرفته که صاحبان واحدهای پخت نان می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های غله از این خط اعتباری استفاده کنند.

حسین نظری رییس اتحادیه نانوایان کشور نیز گفت: هر واحد نانوایی به طور متوسط نیازمند 30 میلیون تومان اعتبار برای بهسازی است. وی با تاکید بر اینکه بهسازی واحدهای نانوایی موجب ارتقاء کیفیت نان خواهد شد، گفت: هر واحد نانوایی به طور متوسط نیازمند 30 میلیون تومان اعتبار برای بهسازی است.

نظری، با اشاره به ضرورت بهسازی و بازسازی اکثر نانوایی‌های کشور، ادامه داد: بهسازی نانوایی‌ها در بهبود کیفیت نان تاثیرگذار بوده و موجب افزایش سلامت نان تولیدی خواهد شد. وی، با تاکید بر اختصاص خط اعتباری 30 میلیارد تومانی از سوی دولت برای بهسازی و ارتقاء فنی واحدهای پخت نان‌، افزود: با بهبود و ارتقای تجهیزات نانوایی‌ها‌ ، مصرف انرژی در این واحدها به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت.

این کمک‌ها در حالی اعلام می‌شود که کارشناسان به دولت هشدار داده‌اند برای کنترل اعتراضات و مهار قیمت‌ها، منابع حاصل از هدفمندی را پیشاپیش خرج نکند و اهداف این طرح را با این سیاست غلط زیر سؤال نبرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “پس از کامیون‌داران و مرغ‌داران، نوبت به نانوایان رسید: وعده کمک 30 میلیون تومانی دولت به هر نانوایی”

 1. امیر گفت:

  این وسط کارمندان و بازنشستگان دولتی بازنده ی اصلی هستند.

 2. سارا گفت:

  بر احوال آن مرد بايد گريست که دخلش بود نوزده خرج بيست
  حتما از اين 30 ميليارد اعتبار 20 ميلياردش اختلاص ميشود. وعده داده مي شود تا قيمت نان بالا نرود، ولي اعتبارش اختلاص ميشود و سرفصل آن تهي از منابع مالي ميگردد، نانوايان هنوز ناراضي اند و دخلشان کفاف خرجشان را نخواهد داد، دوباره اعتبار در نظر گرفته ميشود. رحيمي به اعتبار جديد هم طمع ميکند، دو سوم آن را اختلاص ميکند، نانوايان ناراضي تر ميشوند، دولت با زور اسلحه و تهديد نانوايان سعي خواهد کرد قيمت نان بالا نرود، اعتبارات جديد هم در جيب هم مسلکان رئيس دولت ميروند. در خزانه پولي نمانده، نانوايان ناراضي اند، دخل و خرج به هم نميخواند، کيفيت نانها هر روز بدتر ميشود، دولت جان:
  ديگه سرخي حنات واسه من رنگ نداره شيشه ي عمر دلم که ترسي از سنگ نداره
  هرچه دولت بگويد اعتبار ميدهيم نانوايان باور نخواهند کرد. انفجار آنزمان رخ ميدهد. نانهاي 10000 يا 20000 توماني، مجبوريم اسکناسهاي پر صفر چاپ کنيم مثل آلمان زمان جنگ.
  آقا شما که داريد به همه يارانه ي نقدي پرداخت ميکنيد. قبلا هم که همينطور بود. پس اين هدفمندي مفهومش چيه؟ شايد منظور رحيمي پروريه ؟

 3. سروش گفت:

  سلام
  همان گونه که به حق تیتر نشان می دهد این فقط ” وعده ” است مثل وعده آوردن نفت بر سر سفره . هدف یارانه ها ایجاد درآمد برای دولت است .وگرنه اگر دولت قصد کمک به مردم را داشت اول حقوق کارمندان و کارگران را حداقل به اندازه تورم ( طبق قانون مصوب مجلس و رای دیوان عدالت اداری ) افزایش می داد. این وعده ها هم فقط برای خواباندان سر و صداها می باشد .بدترین نکته در این گونه کارها این است که دولت برنامه ندارد روزمرگی می کند .(معنی خودمانی اش این است که به دراز مدت امید و اعتقاد ندارند)

 4. داوود گفت:

  همین روزهاست که دولت جشن خودکفایی در چاپ اسکناس بی پشتوانه را برگزار کند!!!
  خدا رو شکر که صنعت چاپ اسکناس در حال پیشرفت است و مانند بقیه صنایع ورشکسته نیست!
  البته اگر مجلس محترم لطف کنند و متمم بودجه را که حاوی سرفصل های کاغذ اسکناس، چاپگر، رنگ های مخصوص و غیره است را به صورت محرمانه و بدون تغییر تصویب نمایند دولت ارزشی و اصولگرا دیگر غمی نخواهد داشت و به کوری چشم سران فتنه، در طرح هدفمندی یارانه ها صد درصد اهداف دولت محقق خواهد شد.
  (صد درصد اهداف دولت تقریباً مساوی است با صفر درصد اهداف مردم و پنجاه درصد اهداف مجلس محترم!!!)

 5. کامروا گفت:

  سلام

  بابا اینا دیگه کین!!!!!!!!!!آخه دروغ گویی هم حدی داره!!!!!!

  با یه محاسبه سر انگشتی دروغ بودن این قضیه روشن م یشود
  اگر در کشور 50 هزار واحد نانوایی وجود داشته باشد( حالا خودتون ببینید چند تا؟) و 50هزار را :
  50,000*30,000,000=1,500,000,000,000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  می شه 1.5 میلیارد دلار!!!!!!!!!!!

 6. علي-نانوا گفت:

  دولت براي ساكت كردن مردم به كارخانجات آرد ابلاغ كرده است كه يه جاي آرد خبازي (به اصطلاح 12 درصد سبوس گيري)، آرد 15 درصد سبوس گيري توليد كنند و به نانواييها تحويل دهند. اين آرد جديد ظاهر روشنتري دارد و نان به علت كاهش ميزان سبوس سفيدتر مي شود. اين نان ديگر به علت كاهش ميزان فيبر خاصيت نان قبلي را ندارد. همچنين به علت عدم پرداخت هزينه غني سازي آرد با آهن و اسيد فوليك از سوي وزارت بهداشت، كارخانه ها اقدام به غني سازي آرد نمي كنند. دستمزد تعيين شده براي نانواييها اعم از دولتي و آزاد جوابگوي هزينه ها نخواهد بود و بسياري از آزادپزها مجبور به تعطيلي واحد خود خواهند شد.

 7. یک رزمنده سبز گفت:

  این دولت در سه گام ورشکست می شود:
  گام یک: از راه حذف یارانه های غیر مستقیم و فقط 40 درصدش را مستقیما به مردم دادن، تا بیست سی هزار میلیارد تومان به جیب می زند و فکر می کند خیلی پولدار شده.
  گام دو: هی پول بی پشتوانه چاپ می کند تا سر و صداهای فقرا، بخش تولید، اصناف و بسیجی نماهایی را که برای خواباندن شورش استخدام کرده است، بخواباند.
  گام سه: در حالیکه تحریم است و منابع ارزی اش بسیار محدود شده، متوجه می شود آن سی هزار میلیاردی که به جیب زده بود، ارزش سه هزار میلیاردی اولیه را هم ندارد.
  خب آن موقع چه باید بکند جز اعلام ورشکستگی:” عزیزانم! متاسفانه پول امام زمان کم ارزش شده است و ناچاریم یارانه ها را را باز هم هدفمندتر _کم ارزش تر_ کنیم”
  یعنی “اعلام ورشکستی” به زبان آنانکه روی سنگ پای قزوین را خواهند برد.

 8. نانوا گفت:

  ما نانوایان صدقه نمیخوایم
  قیمت آرد و نان رو درست تنظیم کنن

 9. بهرام گفت:

  داوود، ای استادِ کاملِ طنز!
  بر تو درود می فرستیم که ما را از گفتن بی نیاز می کنی و ناچار به چند دقیقه خندیدن.