سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پاسخ احمد منتظری به پیام تسلیت زندانیان بند 350...

پاسخ احمد منتظری به پیام تسلیت زندانیان بند 350

چکیده :پیام تسلیت شما برای اولین سالگرد رحلت آیت‌الله العظمی منتظری باعث دلگرمی بنده و دیگر اعضای خانوادة آن فقید سعید گردید. تسلیت از آن محیط حبس و فشار، نشان از عظمت روحی شما بزرگواران...


در پی ارسال پیام تسلیت جمعی از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین به فرزند آیت‌الله منتظری در سالروز درگذشت پدر ایشان، احمد منتظری در نامه‌ای خطاب به این زندانیان دریافت پیام تسلیت آنان را موجب “دلگرمی” خود و خانواده‌اش دانست.

به گزارش جرس، وی همچنین تاکید کرد که فرستادن پیام تسلیت از آن محیط “حبس و فشار”، نشان از “عظمت روحی” این زندانیان دارد و آرزو کرد تا تمامی زندانیان بی‌گناه آزاد شوند.

احمد منتظری همچنین اظهار داشته است: وجود زندانی سیاسی و عقیدتی در یک نظام به معنای حاکمیت زور و قدرت و تک‌صدایی به جای حاکمیت تفکر و اندیشه است.

متن کامل نامه احمد منتظری به شرح زیر است:

بسمه تعالی
زندانیان عزیز و سرفراز بند 350 زندان اوین

سلام و درود بر شما و بر همه عزیزان آزاده و بی‌گناه و بر خانواده‌های صبور و مقاومتان

پیام تسلیت شما برای اولین سالگرد رحلت آیت‌الله العظمی منتظری باعث دلگرمی بنده و دیگر اعضای خانوادة آن فقید سعید گردید. تسلیت از آن محیط حبس و فشار، نشان از عظمت روحی شما بزرگواران دارد.

آیت‌الله منتظری همواره نگران وضعیت زندانیان و خانواده‌های آنان بودند و همواره از حقوق آنان دفاع می‌کردند. جامعه به شما عزیزان افتخار می کند چرا که همانند زندانیان سیاسی قبل از انقلاب با حسن نیت، مطابق وظیفه و برای اعتلای دین و میهن تلاش کرده اید اما متأسفانه با شما رفتاری ظالمانه می‌شود. امیدوارم هر چه زودتر مسئولین امر از این راه ناصواب بازگردند و همان‌طور که مرحوم آیت‌الله منتظری تا آخرین لحظات عمر امید داشتند، تمامی زندانیان بی گناه آزاد شوند. وجود زندانی سیاسی و عقیدتی در یک نظام به معنای حاکمیت زور و قدرت و تک‌صدایی به جای حاکمیت تفکر و اندیشه است.

بسیاری از اتهاماتی که در مورد شما عزیزان ادعا شده است در حقیقت از مصادیق بارز امر به معروف و نهی از منکر است که در اسلام عزیز، واجب و از نظر عقلی امری لازم و پسندیده است. عوض کردن نام زندانی سیاسی به زندانی امنیتی و جایگزین کردن واژه جنگ نرم به جای دگر اندیشی و انتقاد سازنده، مسأله را عوض نمی‌کند. در بین مسئولین فعلی مملکت کسانی هستند که در زمان شاه، به علت سخنرانی با اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” مجرم شناخته شدند و به زندان محکوم گردیدند و حال که بر مسند قدرت نشسته‌اند، همان خشونت‌ها را در مورد دوستان خود به کار گرفته‌اند.

مشکلات و مصائب شما بزرگواران، برای همة انسان‌های آزاده ناگوار است، اما چه باید کرد جز استقامت در راه هدف متعالی. «انّما یوفّی الصابرون اجرهم بغیر حساب».

از خداوند کریم سلامت و کامیابی شما آزادگان عزیز و خانوادههای مکرمتان را خواستارم.

با تشکر از اظهار محبت‌های شما
4/10/1389 – احمد منتظریDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “پاسخ احمد منتظری به پیام تسلیت زندانیان بند 350”

 1. ali گفت:

  dorod bar shoma va pedar e bozorgvaretan .tavane in harakat ra be sakhti pas khahand dad.

 2. babak گفت:

  درود بر منتظری.یا حسین میرحسین

 3. یک دانشجو گفت:

  سبزترین سلام بر روح مرجع سبز مرحوم آیت ا… منتظری مظلوم

 4. عاشق وطنم ایران گفت:

  درود برهمه آنهایی که عزت انسانی را به مقام پوشالی نفروختند

 5. ميكروب گفت:

  خوشحاليم كه آقازاده راه پدر عظيم الشان را ادامه مي دهد

 6. ناشناس گفت:

  درود و سلام خدا بر روح پر فتوح پدر راستین ملت ایران حضرت آیت الله العظمی منتظری(ره)

 7. سعید اهوازی گفت:

  منتظری روحت شاد
  *یا حسین میر حسین*

 8. omid گفت:

  در کشور ما سرب سوزان است پاسخ گر بپرسي از عدالت

  هر ره ديگر بودمسدود جز راه رذلت

  ياران منشينيد خموش ايران در سايه دار است

  زير ساتور تبهکاران است منشينيد خموش

  درود بر شرف و بر دين و ناموسو غيرت همه زندانيان و آیت‌الله منتظری

 9. همایون گفت:

  سلام ای آیت الله المعظم
  که نامت منتطر هست و مرامت
  درودی بی کران از سوی ایران
  که زیر لب هماره برد نامت

 10. بی شماران گفت:

  روحت شاد