سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اوضاع نامساعد جسمی بهاره هدایت پس از یک هفته اعتصاب غذا...
» او به علت بیماری سنگ کیسه صفرا، نیاز به عمل جراحی دارد

اوضاع نامساعد جسمی بهاره هدایت پس از یک هفته اعتصاب غذا

چکیده :بهاره هدایت، دانشجوی زندانی که از یک هفته پیش در اعتراض به ممنوع‌الملاقات شدن خود دست به اعتصاب غذا زده بود، در پی اوضاع نامساعد جسمی به بهداری منتقل شده است. برخی گزارش‌ها حاکی ار مراجعه مکرر این زندانی سیاسی به بهداری زندان اوین است، اما با توجه به قطع بودن تلفن‌های زندانیان سیاسی و ممنوع‌الملاقات بودن وی، اخبار موثق و تأیید‌شده‌ای در مورد وضعیت سلامتی او در دست...


بهاره هدایت، دانشجوی زندانی که از یک هفته پیش در اعتراض به ممنوع‌الملاقات شدن خود دست به اعتصاب غذا زده بود، در پی اوضاع نامساعد جسمی به بهداری منتقل شده است.

برخی گزارش‌های رسیده از زندان اوین به کلمه، حاکی است که بهاره هدایت در روزهای گذشته بارها در بهداری زندان اوین مشاهده شده است. با این حال با توجه به قطع بودن تلفن‌های زندانیان سیاسی و ممنوع‌الملاقات بودن وی، هیچ‌گونه اخبار موثق و تأیید‌شده‌ای در مورد وضعیت سلامتی او در دست نیست.

این در حالی است که طبق اعلام همسر این فعال دانشجویی، وی در زندان به بیماری سنگ کیسه صفرا مبتلا شده است و طبق نظریه پزشکان حاضر در زندان نیاز به عمل جراحی دارد.

هفته گذشته خانواده‌های بهاره هدایت و مهدیه گلرو با مراجعه به زندان اوین متوجه شدند که این دو فعال دانشجویی به دلایل نامعلوم ممنوع‌الملاقات شده‌اند.

به گفته سایر افراد هم‌بند با این دو زندانی سیاسی، مسئولان زندان دلیلی را برای قطع ملاقات‌های این دو زندانی اعلام نکرده‌اند، اما به نظر می‌رسد پیام‌های این دو فعال دانشجویی به مناسبت 16 آذر که بازتاب گسترده‌ای در میان محافل دانشجویی داخل و خارج از کشور داشت، دلیل ممنوع‌الملاقات شدن آنها باشد.

مسئولان زندان اعلام کرده‌اند که بهاره هدایت و مهدیه گلرو تا اطلاع ثانوی ممنوع‌الملاقات خواهند بود.

گفته می‌شود بهاره هدایت پس از اطلاع از این موضوع، از شنبه هفته گذشته دست به اعتصاب غذا زده است.

خانواده این دو فعال دانشجویی، پس از آنکه موفق به دیدار با عزیزان خود نشدند، با مراجعه به دادستانی، خواهان اطلاع از شرایط آنان شدند. با این وجود، مقامات دادستانی نیز هیچ‌گونه پاسخ روشنی به آنان نداده‌اند.

بهاره هدایت و مهدیه گلرو که یک سال است در زندان به سر می‌برند، تاکنون حق استفاده از مرخصی را نداشته‌اند و مدتهاست که از ملاقات حضوری با خانواده خود محروم هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “اوضاع نامساعد جسمی بهاره هدایت پس از یک هفته اعتصاب غذا”

 1. ناصر گفت:

  این عزیزان بهترین دوران زندگی خود را به خاطر من و تو وما وبرای برقراری یک نظام سیاسی مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر و باز سازی چهره مخدوش اسلام محمدی که بدست حاکمان نا دان تبدیل به ابزار سرکوب شده است در محبس و در شرایط بسیار نا مساعد و غیر انسانی به سر میبرند .برای ارج نهادن به تلاش هستی ساز این عزیزان و صدها مبارز و در بند دیگر بر ماست با تشکیل هسته های مبارزاتی و آگاهی بخشیدن به مردم در صفهای اتوبوس نانوائی-مدارس -ادارات-دبیرستانها و دانشگاهها و از طریق شعار نویسی در در و دیوار -چاپ و پخش روزنامه های اینترنتی کلمه و اعتماد ملی و سایر روشهای مبارزات مدنی نسبت به ارتقاء آگاهی همو طنان از اقشار مختلف ادامه بدهیم تا شایسته نام هموطن وهمرزم این جان بر کفان باشیم.هوشیار و آگاه باشیم که از بهم پیوستن این هسته ها سیلاب عظیمی بپا خواهد خواست که میوه آن ایرانی آزاد از جهالت و شایسته نام تمدن بزرگ گذشته ما خواهد بود.

 2. سحر گفت:

  بهاره جان و مهدیه عزیز جنبش سبز با هر نفسی که نشان از جریان منظم خون در رگهاست شما را حس میکند .شما همچو خون در رگهای این جنبش جریان دارید . شما مایه حیات قلب و مغز این جنبشید . الله حافظتان ای دیو ستیزان

 3. علي گفت:

  در انتظار بهار همچنان نشسته ايم
  بهار را آزاد كنيد
  مهديه را آزاد كنيد

 4. گفتمان سبز گفت:

  سبز = استقامت تا بهار