سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده گرمسار: دولت قبل از سومین سفر استانی به سمنان، مصوبات دو دور قبلی را اجرا ک...

نماینده گرمسار: دولت قبل از سومین سفر استانی به سمنان، مصوبات دو دور قبلی را اجرا کند

چکیده :نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیك بودن دور سوم سفرهای استانی احمدی نژاد و هیأت دولت به استان سمنان به پروژه‌های باقی‌مانده از دوره‌های قبل اشاره كرد كه نیازمند مساعدت دولت و اجرایی شدن...


نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیك بودن دور سوم سفرهای استانی احمدی نژاد و هیأت دولت به استان سمنان به پروژه‌های باقی‌مانده از دوره‌های قبل اشاره كرد كه نیازمند مساعدت دولت و اجرایی شدن هستند.

به گزارش خانه ملت، “عبدالرضا ترابی” در گفت و گو با کویر گفت: متأسفانه تعدادی از پروژه‌ها مانند جاده و راه‌آهن گرمسار به بادرود و كاشان كه این مسیر را 200 كیلومتر نزدیك‌تر می‌كند، هنوز اجرایی نشده است. در مورد هر دو این پروژه‌ها نیز چون از محوطه پارك ملی كویر عبور می‌كنند سازمان محیط زیست مانع از اجرای آن شده است. البته ما نیز اعلام كرده‌ایم كه می‌توانیم مسیر را در بخش‌های مورد نیاز فنس‌كشی كنیم یا با ساخت زیر و گذر و رو گذر این مشكل را برطرف كنیم.

نماینده گرمسار در ادامه افزود: یكی دیگر از پروژ‌ه‌های باقی‌مانده از دوره‌های پیش مربوط به دانشگاه پیراپزشكی است كه از 5 سال پیش هنوز اجرایی نشده است. البته ما به تازگی توانسته‌ایم موافقت اصولی آن‌را بگیریم تا این پروژه هم عملیاتی شود. اما درباره پروژه پالایشگاه نفت نیز كه از مصوبات دور اول است، قرار بود این پروژه با حضور بخش خصوصی انجام شود كه تا الان ممكن نشده است و دولت هم در این مورد همكاری نكرده است.

ترابی همچنین به ساخت نیروگاه 500 مگاواتی كه از مصوبه‌های دور دوم سفرهای استانی است، اشاره كرد كه به دلیل تأمین نشدن منابع مالی و عدم مشاركت بخش خصوصی هنوز محقق نشده است در صورتی كه نمونه‌های مشابه چنین نیروگاهی در شهرهای دیگر استان با سرمایه‌گذاری دولت هم اكنون به بهره‌برداری رسیده است.

وی همچنین یادآور شد كه پروژه‌های دیگری نیز وجود دارند كه به علت نبودن اعتبار و پرداخت به موقع بودجه سال 89 از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی معطل مانده یا پیشرفت فیزیكی كندی دارند. وی در این باره افزود: به عنوان مثال می‌توان در این مورد نیز به پروژه مترو تهران گرمسار اشاره كرد كه پیشرفت كندی دارد. پروژه سد مخزنی نمرود هم كه اجرای آن از دولت هشتم آغاز شده، زمانبندی آن امسال به پایان رسیده و هم اكنون باید آبگیری می‌شد، هنوز معطل مانده است. البته قرار شده است با ضمانت وزارت نیرو از بانك ملی 20 میلیارد تومان وام بگیریم تا عملیات آن هم تسریع شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.