سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت امیرهادی انواری، از نویسندگان روزنامه شرق...

بازداشت امیرهادی انواری، از نویسندگان روزنامه شرق

چکیده :امیر هادی انواری، یکی دیگر از خبرنگاران روزنامه شرق، روز پنجشنبه ۱٨ آذرماه بازداشت شد. انواری خبرنگار حوزه اقتصادی بود که سابقه فعالیت در روزنامه اعتماد و دیگر روزنامه های اصلاح طلب را نیز در کارنامه خود...


در ادامه موج بازداشت روزنامه نگاران و فعالان مطبوعاتی، امیرهادی انواری، یکی دیگر از خبرنگاران روزنامه شرق نیز امروز پنجشنبه ۱٨ آذرماه بازداشت شد.

به گزارش جرس، انواری خبرنگار حوزه اقتصادی بود که سابقه فعالیت در روزنامه اعتماد و دیگر روزنامه های اصلاح طلب را نیز در کارنامه خود دارد.

گفتنی است روز سه شنبه هفته اخیر (۱۶ آذرماه) نیز، ماموران امنیتی به ساختمان روزنامه شرق یورش بردند و فرزانه روستایی، کیوان مهرگان و احمد غلامی و سرمایه گذار این روزنامه علی خدابخش را بازداشت نمودند.

هنوز از علت بازداشت انواری خبری منتشر نشده است، اما دادستان تهران، بازداشت روزنامه نگاران شرق را، “دلایل امنیتی” اعلام نموده بود.

روزنامه شرق تاکنون سه بار در سال‌های ٨٢، ٨٥ و ٨٦ مورد فشار و توقیف شده بود، که اولین بار این در سال ٨٢ با چاپ مطلبی در صفحه ویژه مشروطه تا پای توقیف پیش رفت، اما در نهایت، حکم توقیف آن، به حکم تغییر مدیر مسئول تبدیل شد. در ۲۰ شهریور ماه سال ۱۳۸۵ نیز، به خاطر انتشار کاریکاتوری که در آن در یک صفحه شطرنج، اسب و الاغی ترسیم شده بود و بر گرد سر الاغ، هاله‌ای از نور مشاهده می‌شد، (همزمان با ادعای احمدی نژاد در مورد داشتن هاله نور) توقیف شد که پس از مدتی به حکم دادگاه، انتشار خود را از سر گرفت.

این روزنامه در ۱۵ مرداد ۸۶ ، به اتهام انتشار مطالب “خلاف عفت عمومی”، از سوی هیات نظارت بر مطبوعات توقیف گردید، که شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، ۲۴ شهریور ماه با نقض حکم هیات نظارت، رای به رفع توقیف آن داد.

روزنامه اصلاح طلب شرق، دور تازه انتشار خود را از اسفند ٨٨ آغاز کرده بود.

گفتنی است بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، جمع زیادی از روزنامه نگاران و فعالان مطبوعاتی ایران بازداشت و به حبس های طولانی، ممنوعیت از شغل مطبوعاتی و تبعید محکوم شده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “بازداشت امیرهادی انواری، از نویسندگان روزنامه شرق”

  1. عبید سن خوزانی گفت:

    هنگامی که به شرق اجازه دادند که مجددا انتشاریاید باید اصلا نمی پذیرفت. مگر ندیدید چه بلایی سرقوچانی آوردند. اینها روزنامه نمی خواهند. روزی نامه میخواهند تا هرچه خودشان میخواهند درآن بنویسند. من اگر جای ناشران روزنامه بودم وقتی اطلاعاتی ها مطلبی را سانسور می کردند، جای آن هیچ مطلبی نمی گذاشتم و جای آنرا به صورت سفید چاپ میکردم تا همه بدانند که درد اهل قلم چیست. وقتی رامین همه کاره مطبوعات باشد که وضع ازاین بهترنمی شود. با وقاحت کامل میگوید من ازآن تیتر “غدیرقم” خوشم آمد. یکی هم جرات نکرد بپرسد برای چه خوشت آمد. آیا او جرات داشت توضیح بدهد. نباید به اینها این ندازه رو داد. ای محمدعلی رامین من ازتو می پرسم درهمین کلمه اگر جرات داری بنویس و توضیح بده برای چه از تیتر آن روزنامه چاپلوس که نوشته بود “غدیرقم” خوشت آمد؟ چه تناسبی بین رهبر وپیامبرو امام علی و آقا مجتبی هست؟ جرات داری با صراحت آنرا به صورت مقاله ای درهمین کلمه بنویسی؟