سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جدیدترین معجزات دولت: ایجاد سالانه یک میلیون شغل / ایجاد 12 هزار شغل در سه روز در ماز...

جدیدترین معجزات دولت: ایجاد سالانه یک میلیون شغل / ایجاد 12 هزار شغل در سه روز در مازندران

چکیده :استاندار مازندران می‌گوید امسال 23 هزار شغل در این استان ایجاد شده است، اما وزیر کار آمار مشاغل ایجاد شده در استان مازندران را بیش از 35 هزار شغل می‌داند. او همچنین ادعا کرده که دولت در هر سال، یک میلیون شغل ایجاد...


استاندار مازندران می‌گوید امسال 23 هزار شغل در این استان ایجاد شده است، اما وزیر کار آمار مشاغل ایجاد شده در استان مازندران را بیش از 35 هزار شغل می‌داند. او همچنین ادعا کرده که دولت در هر سال، یک میلیون شغل ایجاد می‌کند!

علی‌اكبر طاهایی سه روز پیش (ششم آذر) در آستانه سفر هیات دولت به مازندران این آمار را اعلام کرده بود، اما عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر كار به این آمار 12 هزار شغل اضافه کرده و در جلسه شورای اداری شهر چالوس گفته است: تاكنون 35 هزار و 400 شغل در مازندران ایجاد كرده‌ایم.

شیخ الاسلامی همچنین در همین روز (سه شنبه) در حاشیه آیین کلنگ زنی مجتمع فرهنگی و هنری شهر چالوس، ادعا کرد که با برنامه‌ریزی‌های دولت، سالانه بیش از یک میلیون فرصت شغلی در کشور ایجاد می‌شود! آماری که به عقیده کارشناسان، رسیدن به آن به امکانات موجود، غیرممکن است.

وب‌سایت دریا‌نیوز که اخبار استان‌های شمالی ایران را پوشش می‌دهد با شااره به تناقض‌گویی‌های وزیر کار و استاندار مازندران نوشته است: اظهارات متفاوت و بعضا متضاد از سوی مسئولین اگرچه پدیده‌ای عجیب و تامل برانگیز است، اما در میان مسئولان استانی و ملی ظاهرا در حال تبدیل به یك روند و عادت است.

در سال 89 دولت وعده ایجاد یك میلیون و صد هزار شغل در كشور را مطرح كرد تا از برنامه های پنج‌ساله توسعه عقب نماند. در این راستا برای هر یك از استان‌ها نیز تعداد ایجاد اشتغال مشخص شده كه ایجاد ۳۳ هزار و ۱۶۰ فرصت شغلی از تعهدات مسئولان استان مازندران به شمار می‌رود. هر چند آمار ارائه شده اشتغال توسط استاندار مازندران در سال 89 هم از شفافیت برخوردار نبوده و دارای ابهاماتی است، اما اظهارنظر وزیر كار موجب ابهامات تازه‌ای در آمار ایجاد اشتغال در مازندران شده است.

ادعاهای این عضو کابینه احمدی نژاد در حالی مطرح شده که دولت با وجود گذشت هفتاد روز، هنوز آماری از نرخ بیکاری در تابستان گذشته را اعلام نکرده است تا میزان تحقق وعده‌های دولت در این باره، سنجیده شود؛ آماری که گفته می‌شود تفاوت فاحشی بین واقعیت با ادعای دولت را نشان می‌دهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “جدیدترین معجزات دولت: ایجاد سالانه یک میلیون شغل / ایجاد 12 هزار شغل در سه روز در مازندران”

  1. ابرام یه کت گفت:

    الیبته اینها قپی های روی کاغذ است. یک میلیون شغل!!!!!!!