سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آمریکا ۱۰ شرکت مرتبط با ایران را تحریم کرد...

آمریکا ۱۰ شرکت مرتبط با ایران را تحریم کرد

چکیده :وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد، ۱۰ شرکت دیگر را به دلیل ارتباط با طرف‌های ایرانی در لیست تحریم‌های خود قرار داده است. ایالات متحده این شرکت‌ها را با داشتن ارتباط با بانک ملت و نیز شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی متهم کرده است. در بیانیه‌ وزارت خزانه‌داری آمریکا در این باره آمده بود،‌ ایران فعالیت‌های خود را در پشت «شبکه‌ای پیچیده از شرکت‌های کشتی‌رانی» پنهان کرده است....


وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا ۱۰ شرکت خارجی را در اروپا و آسیا به‌دلیل ارتباط آنها با طرف‌های ایرانی در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد، ۱۰ شرکت دیگر را به دلیل ارتباط با طرف‌های ایرانی در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

بر اساس این گزارش، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده این شرکت‌ها را با داشتن ارتباط با بانک ملت و نیز شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی متهم کرده است.

از میان ۱۰ شرکتی که در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است، هشت شرکت در جزیره مَن بریتانیا و یک شرکت در سوییس و یک شرکت دیگر در مالزی مستقر است.

در اوایل آبان ماه سال جاری خورشیدی نیز،‌ وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده بود، ۳۷ «شرکت صوری» مرتبط با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

در بیانیه‌ وزارت خزانه‌داری آمریکا در این باره آمده بود،‌ ایران فعالیت‌های خود را در پشت «شبکه‌ای پیچیده از شرکت‌های کشتی‌رانی» پنهان کرده است.

ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۰۸ شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده و همچنین بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکنون نزدیک به ۷۰ «شرکت صوری» مرتبط با کشتی‌رانی ایران، هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

قرار گرفتن شرکت‌های خارجی در فهرست تحریم‌های آمریکا بدین معنا است که این شرکت‌ها دیگر اجازه فعالیت در آمریکا را نخواهند داشت و شرکت‌های آمریکایی نیز نمی‌توانند با این شرکت‌ها تماس برقرار کنند.

به دنبال تصویب آخرین قطعنامه تحریمی شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران که در خرداد ماه سال جاری صورت گرفت، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا نیز تحریم‌های یک‌جانبه‌ دیگری علیه ایران اعمال کرده‌اند که فراگیرتر از تحریم‌های شورای امنیت است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.