سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده خدابنده: واردات بی‌رویه، کارخانه‌ها را به ورشکستگی و نابودی کشانده است...

نماینده خدابنده: واردات بی‌رویه، کارخانه‌ها را به ورشکستگی و نابودی کشانده است

چکیده :بارها فریاد برآمده كه كارخانه‌های ریسندگی و بافندگی ما در حال ورشكستگی و نابودی است و عمده دلیل نابودی آنها هم نبود برنامه‌ و عدم توجه به واردات بی‌حساب و كتاب است. ما هر روز شاهد بحران در یكی از كارخانه‌ها بوده و هستیم. / نبود برنامه و تدبیر، یك خطر جدی است كه باید برای آن فكر اساسی و چاره‌اندیشی شود. هر چند در روزهای اخیر از وزیر بازرگانی در مورد واردات بی‌رویه سؤال شد، معتقدم باید بحث را فراتر از سؤال...


نماینده خدابنده گفت: یكی از مشكلات اصلی در بخش اشتغال و تولید داخلی، مسئله واردات بی‌رویه و بی‌حساب و كتاب و غیركارشناسی است؛ در واقع وارداتی كه براساس منافع افراد صورت می‌گیرد.

به گزارش خانه ملت، سیدفاضل موسوی در گفت‌وگو با نشریه مردم نو اظهار داشت: بارها فریاد برآمده كه كارخانه‌های ریسندگی و بافندگی ما در حال ورشكستگی و نابودی است و عمده دلیل نابودی آنها هم نبود برنامه‌ و عدم توجه به واردات بی‌حساب و كتاب است. ما هر روز شاهد بحران در یكی از كارخانه‌ها بوده و هستیم.

وی تأکید کرد: اگر خواستار ساماندهی شدن بازار واردات وصادرات هستیم، باید یك انقلاب اساسی در مقوله صادرات و واردات ایجاد كرده و یك برنامه اساسی و مدون در این رابطه طراحی كنیم.

موسوی تصریح كرد: اگر واقعاً به تولید داخلی و اشتغال می‌اندیشیم، باید واردات را ساماندهی كنیم و در این جهت به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی كنیم كه سرمایه‌گذار در بخش‌های تولیدی به آینده كاری خود در داخل امیدوار باشد، زیرا یكی از دغدغه‌های همیشگی سرمایه‌گذاران نبود برنامه و تدبیر است و من این مسئله را یك خطر جدی می‌دانم كه باید برای آن فكر اساسی و چاره‌اندیشی شود.

نماینده مردم خدابنده افزود: البته مجلس هم باید به طور قوی و محكم در این قضیه وارد عمل شود و دولت را به تدوین برنامه‌ریزی‌ در این زمینه موظف كند.

موسوی با بیان اینكه در این وضعیت دولت متولی امر است و باید تكلیف را روشن كند، افزود: در واقع دولت باید متولی را تعیین كند و هر چند در روزهای اخیر از وزیر بازرگانی در مورد واردات بی‌رویه سؤال شد، معتقدم باید بحث را فراتر از سؤال ببرند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.