سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پرداخت بخشی از حقوق عقب افتاده کارگران قزوینی در سفر استانی دولت...

پرداخت بخشی از حقوق عقب افتاده کارگران قزوینی در سفر استانی دولت

چکیده :كارفرمايان واحدهاي توليدي دچار مشكل، پيش از ورود هيات دولت به استان قزوين حداقل 2 تا 3 ماه از مطالبات معوقه كارگران خود را پرداخت كردند. این در حالی است که هم اكنون حداقل 3000 كارگر در استان قزوين بابت دستمزد و ساير حقوق و مزاياي نقدي معوقه از كارفرمايان خود طلب‌كار...


دبير اجرايي خانه كارگر قزوين خبر داد که در سفر دو روزه هيات دولت به اين استان، بخشي از مطالبات كارگران شاغل در واحدهاي مشكل‌دار استان قزوين پرداخت شده است، اما هنوز حداقل 3000 کارگر از کارفرمای خود چند ماه حقوق و دستمزد را طلبکارند.

عيد‌علي كريمي در گفت‌وگو با ايلنا گفت: شنيده‌ايم كه كارفرمايان واحدهاي توليدي دچار مشكل پيش از ورود هيات دولت به استان قزوين حداقل 2 تا 3 ماه از مطالبات معوقه كارگران خود را پرداخت كردند.

وي يادآور شد: هم اكنون حداقل سه هزار كارگر در استان قزوين بابت دستمزد و ساير حقوق و مزاياي نقدي معوقه از كارفرمايان خود طلب‌كار هستند.

اين فعال كارگري به نقل از كارگران از دولت خواست تا حداقل با سفرهاي دوره‌اي ديگر به استان قزوين زمينه وصول مطالبات قانوني پرداخت نشده‌ آنها را فراهم كنند.

وي پيشتر و در آستانه سفر رئيس جمهور به استان قزوين گفته بود: بيش از 6 هزار كارگر براي مشخص شدن وضع مطالبات معوقه، اشتغال، راه‌اندازي محل كار، سوابق بيمه‌اي و بازنشستگي خود منتظر مصوبات سومين سفراستاني هيات دولت به قزوين هستند.

كريمي بابيان اينكه در زمان حضور 2 روزه رياست جمهوري در استان قزوين مطالبات جامعه كارگري از طريق اين تشكيلات به هيات دولت منتقل شده‌است؛ گفت: از اتخاذ برخي تصميمات در جلسلت 2 روز گذشته هيات دولت در خصوص رسيدگي به خواسته‌هاي كارگران اين استان خبر داد.

به احمدی نژاد هم آمار غلط می‌دهند!

دبيراجرايي خانه كارگر قزوين در خصوص مصوبات جديد كارگري هيات دولت در استان قزوين گفت: عمده اين تسهيلات شامل كمك دولت به واحدهاي توليدي مشكل دار در قالب تامين تسهيلات مالي، تغيير مديريت، بازپس‌گيري مالكيت و پيدا كردن سرمايه‌گذار صنعتي جديد است.

وي افزود: اين تصميمات بر مبناي آمارهاي رسمي ارائه شده‌اي كه با واقعيت موجود متناقض هستند اتخاذ شده است اما كارگران اميدوارند كه برخلاف مصوبات سفرهاي پيشين تمامي اين مصوبات جنبه اجرايي پيدا كند.

وي گفت: به عنوان مثال اينطور به رئيس جمهور اطلاع داده‌اند كه تعداد واحدهاي توليدي استان قزوين از 1700 واحد در پنج سال گذشته به بيش از سه هزار واحد افزايش يافته است و اين درحالي است شايد در خوشبينانه‌ترين حالت تعداد واقعي اين واحدها رقمي كمتر از 2 هزار واحد باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “پرداخت بخشی از حقوق عقب افتاده کارگران قزوینی در سفر استانی دولت”

  1. پانیذ گفت:

    عجب دولت با کرامت و دلسوزی! واقعاً همین طور خیر و برکته که تو این سفرا شامل حال ملت میشه! راستی اگه همه مشکلات قراره فقط این طوری حل بشه بهتره که هیأت دولت همیشه در حال سفر به این طرف و اون طرف باشه