سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزیر بازرگانی: پنج ساله قیمت کالاها واقعی می‌شود / وزیر نفت: قیمت واقعی گاز 350 تومان...

وزیر بازرگانی: پنج ساله قیمت کالاها واقعی می‌شود / وزیر نفت: قیمت واقعی گاز 350 تومان است، نه 13 تومان فعلی

چکیده :قیمت‌ها در مدت پنج سال واقعی می‌شود / قیمت تمام شده گازطبیعی برای هر مترمکعب بیش از 350 تومان است که در حال حاضر حدود 13 تومان بابت هر مترمکعب از مشترکان دریافت می شود / پیش‌بینی کرده‌ایم اگر نانوایی به دلیل رقابت دچار مشکل شده و کار خود را از دست داد، بحث تأمین اجتماعی و بازخرید را برای وی داشته...


در حالی که وزیر بازرگانی از افزایش قیمت کالاها تا رسیدن به قیمت تمام شده در عرض پنج سال خبر می‌دهد، وزیر نفت تاکید می‌کند که برای هر مترمکعب گازطبیعی، قیمت تمام شده بیش از 350 تومان است که در حال حاضر حدود 13 تومان بابت هر مترمکعب از مشترکان دریافت می شود؛ که این به معنای افزایش 2600 درصدی قیمت گاز در عرض پنج سال است.

به گزارش مهر، مسعود میرکاظمی وزیر نفت در جلسه ای با حضور مسئولان شرکتهای تابعه صنعت نفت گفت: با اجرای طرح هدفمندکردن یارانه ها بهای گاز مصرفی ارگانهای دولتی بیش از هزینه مصارف خانگی خواهد شد.

وی بر ضرورت پیاده شدن مدیریت اسلامی در صنعت نفت تاکید کرد و گفت: یک مدیر خوب باید در قلب پرسنل نفوذ کند و گفتار و عملش با هم مطابقت داشته باشد تا روی کارکنان تاثیر بگذارد.

میرکاظمی همچنین به طرح هدفمند کردن یارانه ها اشاره کرد و گفت: قیمت تمام شده گازطبیعی برای هر مترمکعب بیش از 350 تومان است که در حال حاضر حدود 13 تومان بابت هر مترمکعب از مشترکان دریافت می شود که این امر موجب هدر رفتن بی مورد سرمایه های ملی درسطح کشور شده است.

وی ادامه داد: پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها قیمت گاز ارگان های دولتی بیش از مصارف خانگی افزایش خواهد یافت که لازم است مسئولان و کارشناسان شرکت گاز ضمن نظارت دقیق، راه کارهای لازم را جهت کاهش مصرف گاز این بخش از مصرف کنندگان پیش بینی و اجرا کنند.

همچنین مهدی غضنفری وزیر بازرگانی در قزوین با بیان اینکه با هدفمندی یارانه‌ها، یارانه به کالا داده می‌شود، گفت: در این سیستم یارانه سه قسمت شده که بیشترین قسمت آن به مردم تعلق می‌گیرد و دولت به کالا یارانه‌ای پرداخت نکرده است.

به گزارش ایلنا، در طرح هدفمند ی یارانه‌ها، یارانه از روی سوخت یا کالای دیگر برداشته شده و به قیمت آن افزوده می‌شود و در این مقوله یک بخش اصناف هستند، قشری که همواره کنار انقلاب هستند و کالایی که دست به دست کرده و به مشتری می‌دهند، یارانه ندارد.

وی تصریح کرد: در این طرح قیمت‌ها در مدت پنج سال واقعی می‌شود و اینگونه فشار کمتری را شاهد خواهیم بود.

وزیر بازرگانی در ادامه با اشاره به وضعیت آرد و گندم در طرح هدفمندی یارانه‌ها خاطر‌نشان کرد: ما آرد با قیمت 7.5 و 45 تومانی داریم و همچنین یک عده نیز آزاد پز هستند و آرد را با قیمت 400 و 450 تومان خریداری می‌کنند، در بحث هدفمند کردن یارانه‌ها می‌خواهیم قیمت ملی برای گندم بگذاریم که این قیمت پایین‌تر از قیمت جهانی است.

وی تأکید کرد: اشکال قیمت ملی این است که اگر با قیمت خرید تضمینی فاصله داشته باشد کسی باید در این بین فاصله را پر کند بنابراین پیشنهاد این است که وزارت جهاد کشاورزی به ازای هر کیلوگرم گندم یارانه به کشاورزان پرداخت کند تا قیمت تضمینی را به قیمت ملی برساند و کشاورزان می‌توانند گندم خود را به هرکسی بفروشند و یا ما گندم را از آنها به قیمت ملی خریداری می‌کنیم.

وزیر بازرگانی افزود: نانواها نیز آزاد هستند از هر کسی آرد خریداری کنند و اتحادیه نانوایان با استانداری توافق می‌کند که قیمت تمام شده نان به چه میزان است و قیمت نان مشخص می‌شود تا نانوا نیز سود معقول کند.

وی خاطر‌نشان کرد: همچنین پیش‌بینی کرده‌ایم اگر نانوایی به دلیل رقابت دچار مشکل شده و کار خود را از دست داد، بحث تأمین اجتماعی و بازخرید را برای وی داشته باشیم و حقوق اجتماعی و کرامت انسانی این فرد که در این مدت زحمت کشیده بر دوش دولت است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “وزیر بازرگانی: پنج ساله قیمت کالاها واقعی می‌شود / وزیر نفت: قیمت واقعی گاز 350 تومان است، نه 13 تومان فعلی”

 1. مجتبی .ممتاز گفت:

  باید پرسید اگر قیمت واقعی نان 350تومان است پس لطفا قیمت واقعی حقوق کارمندان وکارگران چقدر خواهد بود که عملا اعلام نمی کنند.

 2. خس و خاشاك گفت:

  احتمالا در جلسات كابينه …
  سرو ميشه جون حرفهاشون يه
  جورايي …
  آقاي رحيمي با يه اخم فرانسه
  را در هم ميشكنه.آغ غ اوس
  محمود هم از روسها باج ميكيره.
  تو 10روز اس300ميسازن ووو..
  بخدا اكه comicنويسهاي دنيا
  بيان ايران برا همشون تو دولت
  …هست اكر جه برا فرهيختكان
  ميكروب نما تراجديه
  ا
  tragedy

 3. سعید گفت:

  قیمت واقعی پراید هم 2 میلیون است نه 10 میلیون فعلی

 4. ناشناس گفت:

  تا حالا شوخي بوده از اين ببعد جدي

 5. ناشناس گفت:

  ثروت گشور در جيب شماست فكر سرمايه گشور هستي اولا خودتي دوما فكر نگاه تنفر ملي باش كه هميشه همراه و همگام شماست

 6. حسین جعفری گفت:

  اگرقراربود “واقعی” ملاک ارزیابی باشد، جان من بگو ترا بعنوان وزیر بازرگانی انتخاب می کردند؟ خوب همه چیزمان باید به هم بیاید دیگر

 7. SABZE MARDOMI SSSSS گفت:

  Aghaye mirkazemi, vagheat ineke, ,R.J, VAGHEE,, MOUSAVI, AZIZE MELLAT bood, na A.N, enteghad ziyade, amma TO, vazire vaghee nisti

 8. كامران گفت:

  جناب آقاي وزير ؟ لطفا قيمت واقعي و تمام شده مواد مخدر را هم بفرياييد و بگوييد آيا يارانه اين قلم از كالاي اساسي نيز حذف خواهد شد ؟!

 9. IRANE MAAAAAAAAAAAA گفت:

  Modiriyate Eslami, behtar az ghymat haye eslsmist, vali personel bishtar,,, ghymat haye eslami be deleshon mishine ta harfaye shoma