سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض مجید دری به حبس در تبعید / مجید دری خواستار ملاقات با داستان تهران است...

اعتراض مجید دری به حبس در تبعید / مجید دری خواستار ملاقات با داستان تهران است

چکیده :مجید دری روز هجدهم تیرماه سال گذشته بازداشت وهمچنان در بند 350 زندان اوین به سر می برد . وی در دادگاه اولیه به یازده سال حبس تعزیری محکوم شد اما در دادگاه تجدید نظر حکمش به شش سال حبس قطعی کاهش یافت. حکمی که قرار است پنج سال از آن به دلیل اتهام اقدام علیه امنیت ملی در زندان ایذه اجرا...


مجید دری دانشجوی دربند که به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است براساس حکم دادگاه تجدید نظردر تاریخ 18 تیر ماه به زندان ایذه تبعید خواهد شد .

به گزارش خبرنگار کلمه مجید دری روز هجدهم تیرماه سال گذشته بازداشت وهمچنان در بند 350 زندان اوین به سر می برد . وی در دادگاه اولیه به یازده سال حبس تعزیری محکوم شد اما در دادگاه تجدید نظر حکمش به شش سال حبس قطعی کاهش یافت. حکمی که قرار است پنج سال از آن به دلیل اتهام اقدام علیه امنیت ملی در زندان ایذه اجرا شود .

با توجه به اینکه یک سال از زندان این فعال دانشجویی به زودی به پایان می رسد و حکم تبعید اش به زندان ایذه نیز هفته گذشته به وی ابلاغ شده است بیم آن می رود که به زودی این حکم اجرا شود .

خانواده مجید دری حکم پنج سال حبس در تبعید را بسیار سنگین می دانند و به آن معترض اند . حکمی که به عقیده آنان به شدت ناعادلانه است.

مجید هم نسبت به این حکم و تبعید در زندان ایذه معترض است و به همین خاطر تاکنون چهار بار به صورت کتبی تقاضای ملاقات با دادستان تهران را در زندان اوین داده است اما تاکنون دادستان واکنشی به درخواست او نشان نداده است . او حتی در دیدار هفته گذشته خود با نماینده دادستان در زندان اوین بار دیگر این در خواست خود را اعلام کرده است .

مجید دری و خانواده اش از دادستان تهران می خواهند که ضمن ملاقات با مجید به حرفهای او گوش دهد و از تبعید وی به زندان ایذه خودداری کند.

” مجید دری یکی از اعضای شورای دفاع از حق تحصیل برای دانشجویان بوده است . این دانشجویان محروم از تحصیل به عنوان دانشجوی ستاره دار در جامعه شناحته شده اند آنها در روزهای قبل از انتخابات، اعتراض های گسترد‌ه‌ای را علیه محمود احمدی‌نژاد، انجام دادند. احمدی‌نژاد در مناظره‌ها ی انتخاباتی اش ادعا کرده بود که هیچ دانشجوی ستاره‌داری در دوره‌ی او وجود نداشته است.

شیوا نظر آهاری ، مجید دری، و ضیا الدین نبوی، دانشجویان محروم از تحصیلی هستند که همچنان در زندان اوین هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “اعتراض مجید دری به حبس در تبعید / مجید دری خواستار ملاقات با داستان تهران است”

  1. ايراني گفت:


    آيا بايد جواني دانشجويي به خاطر يك فعاليت سياسي بدون خشونت اينگونه نابود شود .

    واي بر ما كه زندانهايمان از مردمان شريف پر گرديده است.