سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حجت‌الاسلام درایتی: حکومت منهای مردم، قدرت چندانی نخواهند داشت...

حجت‌الاسلام درایتی: حکومت منهای مردم، قدرت چندانی نخواهند داشت

چکیده :حکومت با اتکا به قدرت مردم توانمند بوده و دوام می‌یابد اما حکومت منهای مردم تنها از شکل ظاهری برخوردار بوده و قدرت چندانی نخواهند...


حجت‌الاسلام درایتی درباره آرمان‌های مغفول مانده حضرت امام خمینی در جامعه فعلی گفت: امام خمینی به موضوع رضایت‌مندی مردم به حکومت ودلبستگی آنان به نظام بسیار حساس بودند که متاسفانه به این امر بعد ازرحلت ایشان در برخی برنامه‌ها توجه جدی نشده است که می‌تواند بزرگ‌ترین خطر برای انقلاب باشد.

به گزارش ایلنا، وی با تاکید بر اینکه امام خمینی معتقد به پیاده کردن عدالت اسلامی در جامعه بودند، اظهار داشت: ایشان معتقد بودند که اگر عدالت اسلامی در جامعه پیاده شود، همه افراد به اهمیت و کارآمدی اسلام به‌عنوان دین کامل آگاه خواهند شد.

این فعال سیاسی ادامه داد: امام خمینی سعی بر این داشتند که توانمندی‌های دین اسلام را در قالب نظام جمهوری اسلامی محقق سازند که متاسفانه به این مساله نیز توجه جدی و لازم نشده است.

وی با بیان اینکه گرچه این جهت‌گیری در جامعه فعلی زیاد شنیده می‌شود اما به روشنی و برجستگی در جامعه دیده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: امام خمینی معتقد بودند هزینه‌هایی که مردم پرداخت کرده‌اند با احساس عدالت اسلامی آرامش یافته و دردهای آنان تسکین خواهد یافت.

درایتی تصریح کرد: هر ساله در ایام آستانه رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اینگونه جهت گیری‌های امام مد نظر قرار می‌گیرد اما نباید به جنبه تبلیغاتی آن اکتفا کرد بلکه باید در عمل هم شاهد اجرای آن باشیم.

مشاور رییس دولت اصلاحات در پاسخ به این پرسش که امام خمینی بحران‌های ابتدایی انقلاب اسلامی را چگونه مدیریت می‌کردند، اظهار داشت: امام خمینی با توجه به عنایتی که به مردم داشت تمام قدرت خود را از مردم می‌گرفت و با تجمیع قدرت می‌توانست با همه بحران‌ها مواجه شده و آنها را مدیریت کند.

وی یادآور شد: امام خمینی با اتکا و عنایت به مردم و مصلحت‌اندیشی بحران‌ها را مدیریت می‌کرد. در حال حاضر نیز اگر کسی بتواند این توانمندی را در میان مردم برای خود جلب کند قطعا خواهد توانست که بحران‌ها را به خوبی مدیریت کند.

درایتی با بیان اینکه در آن زمان مردم امام خمینی را نماینده حکومت ندانسته بلکه نماینده خود می‌دانستند گفت: هنر اصلی امام راحل این بود که با قدرت خود مردم بر بحران فائق می‌آمد و آن را مدیریت می‌کرد. مردم کارهایی را که امام انجام می‌دادند را کار خود می‌دانستند و از اقدامات ایشان حمایت کامل می‌کردند و هزینه هم در این راه می‌دادند.

وی ادامه داد: زمانی که کار مردم با حکومت تلاقی پیدا می‌کرد اما به مسوولان نهیب می‌زدند و زمانی که برخی اقدامات و سیاست‌ها مردم را نسبت به حکومت مایوس می‌کرد شدت وحدت ایشان نیز جدی بود و امیدوارم این مساله زنده نگه داشته شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان تصریح کرد: حکومت با اتکا به قدرت مردم توانمند بوده و دوام می‌یابد اما حکومت منهای مردم تنها از شکل ظاهری برخوردار بوده و قدرت چندانی نخواهند داشت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “حجت‌الاسلام درایتی: حکومت منهای مردم، قدرت چندانی نخواهند داشت”

 1. سبزینه گفت:

  مردم…. مردمی غریب در وطن خود

 2. چشمك گفت:

  بنظر مياد بايد گفتش كه : حكومت منهاي مردم ابدا قدرتي ندارد.

 3. ناشناس گفت:

  این حکومت متکی به مردم است و پشتوانه قوی مردمی دارد . جنبش سبز است که متکی بر مردم نیست تنها متکی بر نفس خود است .