سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مصباح یزدی: یکی از نشانه های رضایت امام زمان، رضایت رهبری است...

مصباح یزدی: یکی از نشانه های رضایت امام زمان، رضایت رهبری است

چکیده :انقلاب با همه شکوه، عظمت و با تمام مزایایی که داشت، متاسفانه بعد از گذشت سی سال دچار کاستی‌هایی در زمینه‌های فرهنگی شد، که امروزه اثرات آن را در جوانان مشاهده...


آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، با تاکید بر اینکه “انجام فعالیت‌های فرهنگی در راستای اهداف اسلامی، موجبات رضایت‌مندی امام زمان را فراهم می کند”، خاطرنشان کرد “یکی از نشانه‌های رضایت آن حضرت، رضایت نایب او یعنی رهبری است.”

به گزارش ایلنا، مصباح یزدی در جریان دیدار دانش‌آموختگان طرح ولایت، با تاکید بر اینکه “انقلاب اسلامی پیش از آن که سیاسی باشد فرهنگی بوده”، منتقدانه خاطرنشان کرد: “اما هنوز متأسفانه از این لحاظ عقب هستیم ” وی همچنین تاکید کرد “اگر فردی بتواند حتی یک نفر را از انحرافات فکری نجات دهد، دین او را از انحرافات نجات داده، و با این امر سعادت نهایی او را خریده است.”

مصباح یزدی تصریح کرد “انقلاب با همه شکوه، عظمت و با تمام مزایایی که داشت، متاسفانه بعد از گذشت سی سال دچار کاستی‌هایی در زمینه‌های فرهنگی شد، که امروزه اثرات آن را در جوانان مشاهده می‌کنیم.

البته کسانی هستند، که هنوز هم نمی‌خواهند بپذیرند که در زمینه‌های فرهنگی، توطئه‌هایی از طرف دشمنان در حال انجام است، و این تهاجمات را تنها ارتباطات فرهنگی می‌دانند، کما این که در زمینه‌های سیاسی هم این گونه فکر می‌کنند.”

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی افزود: حتی بعضی از مسئولین که جزء خودی‌ها هم هستند، نمی‌خواهند باور کنند که در زمینه‌های فرهنگی دچار ضعف عملکرد بوده و هستیم.

اگر مسئولان دقت می‌‌کردند، امروز شاهد بحران‌های فرهنگی به این شکل نبودیم و متعاقب آن هم بحران‌های سیاسی به وجود نمی‌آمد.

هرچند که به لطف خدا، در میان طوفان‌های وحشتناک دشمن توانسته‌ایم دین خود را حفظ کنیم، اما شاهدیم که بسیاری از جوانان کشورمان، گروه گروه به انحراف کشیده می‌شوند.

وقتی شاهد انحراف بعضی از جوانان هستیم، از طرفی از لحاظ عاطفه دینی و ملی و از طرفی از بابت این که تاکنون هزینه‌های زیادی برای این انقلاب، مخصوصا خون شهیدان صرف شده است، تأسف می‌خوریم، چرا که تا کنون این هزینه‌ها نتیجه کافی را نداده است و حتی ممکن است که در آینده تمام این هزینه‌ها به هدر برود.”

وی در پایان تاکید کرد “با این فضای فرهنگی که امروزه بر کشور ما حاکم است، به کسانی احتیاج داریم که هم از مهارت نجات دادن دیگران از انحرافات فرهنگی برخوردار باشند و هم از لحاظ روحی، توانایی ریسک ورود به عرصه مبارزات فرهنگی را داشته باشند و در این عرصه تمامی هزینه‌ها و تهمت ها را به جان بخرند.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

16 پاسخ به “مصباح یزدی: یکی از نشانه های رضایت امام زمان، رضایت رهبری است”

 1. سید روح الله گفت:

  آقای مصباح
  خواهشآ دست از سر اسلام بردارید !

 2. ناشناس گفت:

  …چرا از امام زمان خرج میکنید ؟

 3. بسیجی خمینی گفت:

  آقایان ، خانمها ! فحش دادن ممنوع ! حتی در دلتان ! گرچه ….! ولی با این حال ممنوع !

 4. ایران گفت:

  ما کارکنان و اعضای هیت علمی واحد علوم و تحقیقات نیز همگام با دانشجویان عزیز این اقدامات را محکوم نموده حمایت قاطع خود را از دانشمند گرامی جناب اقای دکتر جاسبی اعلام میداریم……به امید سرافرازی ملت ایران و نابودی دشمنان ملت

 5. خجالت نکش بگو که یکی‌ از نشانه‌های رضایت امام زمان رضایت مصباح است،واقعاً آقای مصباح خجالت نمیکشید؟چقدر از امام زمان سؤ استفاده می‌کنید،کارتون به جایی‌ رسیده که از این حقیقت پنهان به نفع خود سود بجویید ،شما اگر یک ذرّه ایمان به مولا داشتید میدونستید که زمانی‌ حقیقت پنهان ظهور می‌کند که ۳۱۳ تا از تمام اساتید و بزرگان جهان ،روشن بینان جز یاران مولا باشند شما که یک ایل و طایفه هستید که ادعا می‌کنید از یاران امام زمان هستید پس چرا مولا ظهور نکردند،برای اینکه هنوز ۳۱۳ تن وجود ندارند یعنی در هر زمان در همه هستی‌ فقط ۳۶ استاد واقعی‌ هستند که بی‌ ادعا و بی‌ نام و نشان هستند،نه مثل شما پر مدعا،و زمانیکه به ۳۱۳ تا برسند مهدی ظهور می‌کند ،زمانیکه بشر به این آگاهی‌ رسیده باشه که سلاح هسته ی ،جنگ به درد نمیخورد،در حالیکه ما الان در عصر آهن هستیم عصر ی که هنوز جنگ‌ها و آهن پاره‌ها مطرح است،و هنوز خیلی‌ مونده که به عصر طلا برسیم که یاران مولا به حد نصاب میرسند و تا آن عصر مدعیان بسیاری مثل شما و رئیس دولت منصبی از نام امام زمان سود جویی‌ خواهند کرد، امام زمان متعلق به همه ادیان ،مردم و هستیست ،تنها از آن شما نیست که دائم از نام مولا سواستفاده می‌کنید، یک روز خواب نما میشید،یه روز نامه نویس میشوید، یک روز زمینه را برای ظهور فراهم می‌کنید،امام زمان و مولای درون شما در خواب است اول حقیقت یاب درون خود را بیدار کنید ،بعد نسبت به مولایمان نظر دهید، چرا اینقدر از اسلام و مولایمان سود جویی‌ می‌کنید ،مثلا شما مرجع و آیت الله هم هستید!!!!!!!!!!!!!!

 6. علی گفت:

  این ها همش به خاطر جهل این مردم هست تا مردم جاهل نباشن نمی شه ازشون اینجوری سوء استفاده کرد شاهای قاجار هم خودشون رو سایه خدا می دونستن و می گفتن اگه شاه نباشه مملکت نابود شدس و خدا قهر می کنه با مردم خلفای عباسی هم همین حرف رو می زدن خیلی جالب هست که خلفای عباسی چنان تبلیغاتی کرده بودن که اگه خلیفه نباشه جامعه نابود می شه و خدا عذاب نازل خواهد کردو از ین حرفهایی که امروز اقایون می زنن که زمانی که هلاکو خان مستعصم آخرین خلیفه عباسی رو دستور قتلش رو صادر کرد از ترس اینکه مبادا واقعا خدا عذابی نازل کنه دستور داد اونرو لا نمد بزارن و زیر سم اسبها کشته بشه . وا اسفا از جهالت ما مردم ….

 7. 349 گفت:

  “اگر مسئولان دقت می‌‌کردند، امروز شاهد بحران‌های فرهنگی به این شکل نبودیم ” یکی نیست به این باهوش بگه مسئولیت اصلی در جمهوری اسلامی از لحاظ فرهنگی بعهده حوزه ها است اگر هم قصوری شده از جانب مراجع فعال و موسسه دار بوده حوزه ها کم کاری کردند ربطی به مسئولین و مردم نداره وقتی یه موسسه با میلیارد ها تومن پول حکومتی بفکر تشکیل حزب و قدرت طلبی و انحصار طلبی به هر قیمت باشه وقتی روحانیون تا ازشون دعوت نشه بخودشون زحمت ارشاد نمی دن گلایه از کاهش اخلاق در مردم عادی نابجاست

 8. چشمك گفت:

  جناب آقاي يزدي پيشنهاد ميكنم كه
  ارابه جنبش حجتيه را از مسيري ديگر برانيد.

 9. ناشناس گفت:

  mordeshoore temsahe yazidi ro bebearan, khabare margesh irani ro shad khahad kard

 10. رضا گفت:

  واقعا چرا اينقدر با اين حرفها ازكيسه امام زمان خرج ميكنيد؟
  از كجا معلوم كه اولين كساني كه به مقابله با امام زمان ميپردازند خود شما نباشيد؟

 11. ناشناس گفت:

  بخدا با این حرفا جز ضعیف کردن اعتقادت مردم هیچ کاری نمیشه
  لطف کنند از امام زمان خرج نکنن

 12. ناشناس گفت:

  خیلی جالبه!
  آقای مصباح این همه اطلاعات را از طرف امام زمان از کجا می آورند؟
  و جالب تر اینکه ایشان چرا خود را به عنوان سخنگوی حضرت معرفی نمیکنند تا کار را یکسره کنند
  در ضمن ایشان در مورد عدل علوی و امانت در اسلام و خیانت در امانت احادیثی ندارند که بیان کنند؟!!!
  جالب تر ار همه هم اینکه ایشان فقط احادیثی در نفع خویش ارائه میدهند

 13. فرهاد گفت:

  بااين تملق ها رهبر نميشوي.
  رضايت امام زمان در گرو رضايت خداست و رضاي خدا درگروي رضايت خلق خداست.

 14. کیان گفت:

  به امید ظهور امام زمان برای نابودی…

 15. ناشناس گفت:

  عجب !!! کسی که در دو ران پر افتخار مبارزه علیه رژِیم ستم شاهی و دو ره زرین امام خمینی غایب و منزوی و مطرود بو ده امرو زه سر دمدار جریان فرهنگی کودتاگران علیه ارمانهای انقلاب شده ! در اسلام بعد از فوت پیامبر بزرگ خدا دنیا طلبان کودتا کردند و در انقلاب اسلامی ایران درو غ گویان بعد از 26سال!!!!
  یک سبز ایرانی

 16. میثم گفت:

  امام زمان خود می فرمایند که بعد از نایب چهارم هیچ نایبی ندارند وهرکه این ادعا را بکند دروغ می گوید. وبعد از نایب چهارم کتاب نیابت بسته می شود.
  متن زیر ازکتاب الغیبه نقل می شود.

  “آخرين نايب حضرت مهدي(ع) علي بن محمد سَمُري است كه به دليل شدت مراقبت‌هاي حكومت عباسي چندان آزادي عمل نداشت. مدت وكالت وي نيز از ديگران كمتر و نزديك به دو سال بود. از ايشان هم در طول وكالت، كراماتي نقل كرده‌اند.
  و سرانجام در نيمة شعبان سال 328 قمري همان‌گونه كه حضرت(ع) خبر داده بودند، او وفات يافت و كتاب نيابت بسته شد و عصر غم‌بار غيبت كبرا آغاز گشت.” 1

  1. شيخ طوسي، الغيبة،