سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار روسری سفیدها با جعفر پناهی...

دیدار روسری سفیدها با جعفر پناهی

چکیده :کمپین دفاع از حق ورود زنان به ورزشگاهها (روسری سفیدها) تلاشی مدنی از سوی گروهی از فعالان حقوق زنان است که از سال 1384 برای احقاق حق زنان علاقه مند به ورزش برای تماشای بی واسطه مسابقات ورزشی در ایران آغاز شده است....


جمعی از اعضای کمپین دفاع از حق ورود زنان به ورزشگاهها (روسری سفیدها) با حضور در منزل جعفر پناهی کارگردان فیلم «آفساید» با وی دیدار کردند.

در این دیدار که به دنبال آزادی جعفر پناهی پس از حدود سه ماه بازداشت انجام گرفت، اعضای کمپین با یادآوری اثر به یاد ماندنی جعفر پناهی؛ آفساید که تلاش چند دختر جوان برای ورود به استادیوم آزادی را به تصویر می کشد، بار دیگر از فعالیت های پناهی در راه نمایش حقایق جامعه از جمله مشکلات زنان ایرانی قدردانی کردند.

کمپین دفاع از حق ورود زنان به ورزشگاهها (روسری سفیدها) تلاشی مدنی از سوی گروهی از فعالان حقوق زنان است که از سال 1384 برای احقاق حق زنان علاقه مند به ورزش برای تماشای بی واسطه مسابقات ورزشی در ایران آغاز شده است. جعفر پناهی که فیلم اش؛ «آفساید» گوشه هایی از مشکلات این قشر از زنان و دختران جوان ایرانی را به تصویر می کشید، چند سال قبل جایزه خرس نقره ای جشنواره برلین را که به خاطر همین فیلم به وی تعلق گرفته بود، به روسری سفیدها اهدا کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “دیدار روسری سفیدها با جعفر پناهی”

 1. توانا گفت:

  راستی چرا احمدی نژاد موافق ورود خانمها به ورزشگاهها بود؟

 2. شقایق گفت:

  عجب حق مهم و حیاتی ای!!! حق ورود به ورزشگاهها!!!
  حق حیات را از انسانها گرفته اند به جرم حرف زدن ، آن وقت ما زن های حق طلب ……

 3. nazanin گفت:

  درود بر جعفر پناهی عزیز

 4. عب گفت:

  شقایق جان گرفتن حق حتی کوچک ترین حق باید انجام شود و مهم است و البته بنده یک خانم نیستم ولی معتقدم گرفتن همین حق‌های به ظاهر کوچک است که می‌تواند تمامیت خواهان را بر سرجایشان بنشاند.

 5. Arash گفت:

  Dorood bar ghahremane azadeh, Jafar Panahi. Che khabar az Noori Zade aziz