سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » كويتي‌ها در اعتراض به دستگيري يك روزنامه‌نگار خودکارهایشان را شکستند...

كويتي‌ها در اعتراض به دستگيري يك روزنامه‌نگار خودکارهایشان را شکستند

چکیده :كويتي‌هاي حاضر در اين تجمعات در حالي كه دهانشان را بسته بودن به طور نمادين خودكارها شكستند و تاكيد كردند، اقدام اخير دولت تجاوز به حق آزادي بيان بوده...


صدها كويتي در اعتراض به محكوميت يك روزنامه نگار توسط دولت اين كشور به طور نمادين خودكارهاي خود را شكستند.

به گزارش بي‌بي‌سي، صدها شهروند كويتي در اعتراض به اقدام دولت در دستگيري “محمد عبدالقادر الجاسم ” روزنامه‌نگار و وكيل كويتي به خيابان‌ها ريختند.

از سوي ديگر “سميه جاسم ” دختر روزنامه نگار كويتي تاكيد كرد كه حكم صادر شده درباره پدرش جنبه سياسي دارد.

سازمان هاي حقوق بشر و حقوق مدني در كويت در پاسخ به اين اقدام دولت در طي روزهاي گذشته اقدام به برگزاري تظاهرات در خيابان‌هاي كويت و روبروي ساختمان پارلمان اين كشور كردند.

كويتي‌هاي حاضر در اين تجمعات در حالي كه دهانشان را بسته بودن به طور نمادين خودكارها شكستند و تاكيد كردند، اقدام اخير دولت تجاوز به حق آزادي بيان بوده است.

از سوي ديگر يك روزنامه نگار كويتي گفت: كويت ديگر نمي‌تواند به عدم وجود زنداني‌هاي انديشه افتخار كند و از اين به بعد مثل اغلب كشورهاي ديكتاتوري ما نيز زنداني انديشه داريم.

دادگاه كويت روز گذشته اعلام كرد كه جاسم متهم به تضعيف جايگاه امير كويت بوده، دولت كويت را مورد حمله قرار داده و به انتشار اخبار دورغ درباره وضعيت داخلي دولت كويت پرداخته كه باعث ضربه زدن به منافع ملي شده است و مجازات آن چندين سال زندان خواهد بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “كويتي‌ها در اعتراض به دستگيري يك روزنامه‌نگار خودکارهایشان را شکستند”

 1. منوچ گفت:

  به به . اگر در صادر کردن انقلاب موفق نبوده ایم، در صادر کردن جنبش سبز بسیییییییییییییییییار توفیق داشته ایم. این خودش یک پیروزی بزرگ است.

 2. سلیمان گفت:

  خدا رو شکر که ما نه روزنامه نگار زندانی داریم و نه زندانی اندیشه و نه زندانی سیاسی و نه دانشجوی زندانی و نه طلبۀ زندانی و نه… !!!
  در کویت فردی به جرم دروغ گفتن چندین سال زندانی می شود و در ایران فردی به پاداش دروغ گفتن چندین سال رییس جمهور!!!

 3. آوند گفت:

  ” آفرين به اين خلاقيت “. كاش ما هم ياد مي گرفتيم و منتظر نمي نشستيم تا بهمون بگن چيكار كنيم!

 4. irani sabz گفت:

  araba ham azadi daran inghadr ke tajamo konan va eteraz konand ma az koveitiha ham aghabtarim

 5. ونوس گفت:

  بی بی سی این خبرها رو از تو شکمش درآورده؟ ما که تو کویتیم همچین تجمعی ندیدیم. اونم جلو ساختمان پارلمان!!! اصلا تجمع و راهپیمایی و ریختن تو خیابون در کشور کویت ممنوعه. به محض اینکه ببینن دستگیر میکنن. چاخانها!

 6. نادر گفت:

  روزنامه نگاران ایرانی برای اعتراض به توقیف روزنامه ها قلمشان را قایم کردند تا دیگران انها را پیدا کرده ونشکنند