سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

فرآورده هاي لبني 45 درصد گران شد

چکیده :قيمت شير خام با کاهش 10 تا 15 درصدي مواجه شده است، افزايش 45 درصدي قيمت ساير فرآورده‌هاي لبني را ناشي از افزايش بهاي شير تلفيقي آن هم بنا بر تصميم وزارت بازرگاني اعلام...


رئيس هيأت مديره دامداران ايران با اعلام افزايش 45 درصدي قيمت فرآورده‌هاي لبني نسبت به سال گذشته خواستار خريد تضميني شير خام براي برون رفت بحران صنعت شير شد.

سيروس روستا در گفت‌وگو با ايلنا، با بيان اينکه قيمت شير خام با کاهش 10 تا 15 درصدي مواجه شده است، افزايش 45 درصدي قيمت ساير فرآورده‌هاي لبني را ناشي از افزايش بهاي شير تلفيقي آن هم بنا بر تصميم وزارت بازرگاني اعلام کرد.

به گفته روستا توليد شير خام نياز کشور را تامين مي‌کند اما به دليل امتناع کارخانجات از خريد شير از قيمت تضمين شده قبلي صنعت شير بيش از پيش به چالش فرو رفته است.

رئيس هيات مديره دامداران ايران عدم نظارت بر کارخانجات شير و صنايع شير، افزايش قاچاق اين محصول به کشور از مبادي مرزي را درپي داشته است.

روستا گفت: به‌رغم اجراي مقررات سخت شير خشک همچنان از مبادي مرزي به کشور وارد مي‌شود واين درحالي است که هيچ گونه نظارت بر اين موضوع صورت نمي‌گيرد.

او ادامه داد: عدم نظارت تا بدانجا رسيده است که کارخانه‌داران واحدهاي لبني محصولات خود را با درج عنوان شير گاو به جاي شيرخشک وارد بازار مي‌کنند.

روستا همچنين با اشاره به جلسه مشترک اين اتحاديه با کميسيون کشاورزي مجلس و وزير بازرگاني گفت: خريد تضميني، بازنگري در سطح قرارداد با کارخانجات و تعيين قيمت واقعي مهمترين خواسته دامداران و همچنين اصيل‌ترين راهکارها براي خروج از بن بست معضل شير است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “فرآورده هاي لبني 45 درصد گران شد”

  1. ايراني گفت:

    هر دم از اين بار بري ميرسد!!

  2. ناشناس گفت:

    موسوی و کروبی می ایند درستش می کنند آن هم به نفع سرمایه دارها .