سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جریمه های سنگین یک میلیون و 300 هزار تومانی برای بدحجابی در مشهد...

جریمه های سنگین یک میلیون و 300 هزار تومانی برای بدحجابی در مشهد

چکیده :در برخي داروخانه‌ها به چشم مي‌خورد كه در قسمت فروش لوازم آرايش بانواني هستند كه حجاب مناسبي نداشته و گويا با آرايش نابجا به ‌نوعي تبليغات آن لوازم را مي‌كنند كه به دليل رعايت حرمت جامعه داروخانه‌داران به نظام پزشكي اطلاع داده شد و قرار شد كه نماينده صنف داروخانه‌داران، اين مستندات را ببينند و به آن افراد تذكر دهند تا اگر رعايت نكردند ضابطين آنها را دستگير...


دادستان عمومي و انقلاب مشهد گفت: با‌نوان بد‌حجاب تا سقف يك ميليون و 300 هزار تومان جريمه مي‌شوند.

به گزارش فارس محمود ذوقي بعداز ظهر امروز در نشست خبري اظهار داشت: بدحجابي به موجب قانون جرم است و مقابله با آن ظرافت خاصي را مي‌طلبد.

دادستان مشهد با بيان اينكه برخي اماكن عمومي نيز وجود دارند كه وضعيتشان در اين ارتباط به هم ريخته است، اظهار داشت: در برخي داروخانه‌ها به چشم مي‌خورد كه در قسمت فروش لوازم آرايش بانواني هستند كه حجاب مناسبي نداشته و گويا با آرايش نابجا به ‌نوعي تبليغات آن لوازم را مي‌كنند كه به دليل رعايت حرمت جامعه داروخانه‌داران به نظام پزشكي اطلاع داده شد و قرار شد كه نماينده صنف داروخانه‌داران، اين مستندات را ببينند و به آن افراد تذكر دهند تا اگر رعايت نكردند ضابطين آنها را دستگير كنند.

وي ادامه داد: دو هفته از اين ماجرا مي‌گذرد اما هنوز نمايندگان صنف نيامده‌اند و بنا داريم ضابطين و اداره اماكن مراجعه كرده و با افرادي خاطي برخورد قانوني شود؛ اين صرف داروخانه‌ها نبوده و تمام آژانس‌هاي مسافرتي، بنگاه‌هاي املاك و … را نيز كه وضعيت حجاب زننده داشته باشند، شامل مي‌شود.

وي گفت: شعبه ويژه‌اي در يكي از مجتمع‌هاي قضايي ما براي اين منظور ايجاد شده كه پرونده‌هاي بد‌حجابي به آن ارجاع داده مي‌شود.

ذوقي با اشاره به اينكه در گذشته مجازات بد‌حجابي 50 هزار تومان جريمه نقدي و دو ماه حبس بوده كه مي‌توانستند با مبلغ كمي حبس را به جريمه نقدي مبدل كنند، گفت: از ابتداي امسال بر اساس تعرفه‌هاي ماده 3 وصول برخي درآمدهاي دولت اين رقم به يك ميليون و 300 هزار تومان افزايش يافت.

وي ادامه داد: طي دو هفته گذشته ما چندين مورد جريمه 500 هزار توماني و دو مورد جريمه يك ميليون توماني را در زمينه بد‌حجابي‌ شاهد بوديم.

دادستان مشهد يادآور شد: اگر آقايي نيز برخلاف عفت عمومي رفتار كند او نيز مشمول اين جريمه خواهد بود.

ذوقي در ارتباط با توهين به مأموران حين انجام وظيفه نيز گفت: در صورت توهين افراد بد‌حجاب و … به مأمور در حين انجام وظيفه، علاوه بر جريمه نقدي بر اساس قانون به شش ماه حبس نيز محكوم مي‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “جریمه های سنگین یک میلیون و 300 هزار تومانی برای بدحجابی در مشهد”

 1. احسان سبز گفت:

  مسئله حجاب در ايران همواره بهانه و دست آويزی بوده برای قدرت نمايی و ايجاد جو پادگانی و سرکوب و ترساندن مردم و هيچ ايدولوژی خاصی را دنبال نميکند.

  و حالا برای منحرف کردن افکار عمومی از مسائل اخير و سالگرد کودتای انتخاباتی دوباره به اين مهره سوخته پناه بردند و الا اينها خود بهتر ميدانند با اين منطق پوسيده مردم زندگی شخصی و خصوصی خود را تغيير نخواهند داد.

 2. ناشناس گفت:

  وای خدا !پس این همه تظاهرات و بیانیه و محکوم کردن بد حجابی برای گرفتن پول از مردم بود؟چون خزانه ها خالی شده و پولی دیگه در بساط نیست باید یه جوری از این ملت بگیرن دیگه .

 3. سلیمان گفت:

  ممّد نبودی ببینی / شهر ویران گشته / خون یارانت / بی ثمر گشته / آه و واویلا / کو جهان آرا…
  امیدم گشته ناامید/ بــعد از هــجر تــو / یاران می آیند/ انــدر پی تـــو / آه و واویلا / کو جهان آرا…

 4. ناشناس گفت:

  بدحجابی گناه است و وظیفه هر مسلمان مومنی است که از آن نهی کند.
  البته گناه فقط بدحجابی نیست و ….

 5. کاوه گفت:

  هنوز در قرن 21 هستند کساني که به شخصيت زن نگاه شهوت آلود دارند و با پنهان کردن وي مثلا خواهان اصلاح امورند غافل از اينکه تمام اين مصائب از جايي ديگر سرچشمه ميگيرد. اشاره مستقيم مي کنم به صحبتهاي آقاي مطهري نماينده تهران در تلويزيون ميلي که ” همانگونه که چشم چراني نکردن براي مردان دشوار است !!! رعايت حجاب نيز براي خانم ها مشکل است “‌ .

 6. امین گفت:

  ظاهر ظاهر و ظاهر چیزی که این دینداران دروغین آن را برای استحمار ما بکار میبرند

 7. سبز ایرانی گفت:

  چقدر بدبختیم که در سال 2010 هنوز به ما میگویند چه بپوشیم.در خانه چه ببینیم چه بخوریم و….

 8. اره به جای اون جلساتی در مشهد راه انداخته اند که خانواده‌های پولدار که جز گروه حجتیه هستند ،جلساتی تشکیل میدهند به نام جلسه مهدی و در اون چند دست لباس عوض میکنند ،و به حساب جشن پیش در آمد ظهور امام زمان رو میگیرند و بعد درس احکام و سخنان … و شده یک مجلس پز و نشان دادن زیور آلات و ریخت و پاش به همدیگه ،همشون هم همچین چادر سر میکنند که فقط یک چشمشون دیده میشه،ولی‌ برای رفتن به اون جلسه جدید‌ترین مدل مو و رنگ مو و بزک کردن رو استفاده میکنند،باید از بد حجاب‌ها بگیرند که خرج خانواده‌هاشون تو اون جلسات دربیاد.

 9. شهرزاد گفت:

  این طرحی نیست که فقط به خانم ها توهین میکنه این طرحییه که میگه همه آقایون چشم چرونن

 10. علی گفت:

  بعضی ها ماشالله از هر آب گل آلودی ماهی می گیرند. اینقدر این کارارو کردین که وضعیت حجاب به اینجا رسیده و مردم اعتقادات مذهبیشان رو از دست دادن

 11. MAMADREZA گفت:

  از همون اولم مشخص بود كه اين طرح واسه ترسوندن و تيغ زدن مردمه-اينا هر وقت ميخوان يه كار بد انجام بدن قبلش يه طرح امنيتي همراه با خشونت ميدن پليس اجرا كنه-مثل سهميه بندي بنزين كه قبلش به بهونه مبارزه با اراذل ميزدن تو سر كله مردم-وگر نه اين قانون كه مصوب 4سال پيشه ،چرا الان ميخواد اجرا بشه؟؟!جز براي ترسوندن و تيغ زدن مردم فلك زده