سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هیئت علمای مسلمین عراق: نه تنها به ایران غرامت نمی دهیم ، طلبکار هم هستیم!...

هیئت علمای مسلمین عراق: نه تنها به ایران غرامت نمی دهیم ، طلبکار هم هستیم!

چکیده :درخواست نامشروع ایران برای دریافت هزار میلیارد دلار غرامت جنگی از عراق در چارچوب افزایش فشارهای سیاسی بر دولت بغداد برای به دست آوردن امتیازات جدید...


یک تشکل مذهبی درعراق از ایران خواست از دریافت غرامت جنگ هشت ساله صرف نظر کند!

به گزارش عصر ایران ، “هیئت علمای مسلمین” عراق از دولت ایران خواست از «درخواست نامشروع» خود برای دریافت غرامت جنگی از عراق صرف نظر کند.

این تشکل همچنین از ایران خواست تا اقدامات علیه ملت عراق را متوقف کند.

در بیانیه هیئت علمای مسلمین آمده است: درخواست های مقامات ایران برای دریافت هزار میلیارد دلار غرامت جنگی از عراق در چارچوب افزایش فشارهای سیاسی بر دولت بغداد برای به دست آوردن امتیازات جدید است.

این بیانیه با اشاره به اقدام ایران در سیطره بر یکی از چاه های میدان نفتی فکه می افزاید: درخواست های ایران برای دریافت غرامت ، نقاب را از طمع ایران به منابع عراق به ویژه منابع نفتی و سیطره بر آنها بر می دارد.

هیئت علمای ملسمین همچنین از احزاب هم پیمان با ایران در عراق نیز خواست تا به صورت همه جانبه علیه تهران فشار بیاورند.

این بیانیه اضافه کرده است: ملت عراق از حقوق مشروع خود و درخواست غرامت از همه کشورهایی که در تجاوز به عراق مشارکت داشتند و اشغالگران را پشتیبانی کردند و در راس آنها ایران، کوتاه نخواهد آمد .

در این بیانیه همچنین پیشنهاد رئیس گروه دوستی ایران و عراق در مجلس شورای اسلامی نیز به سخره گرفته شده است. وی گفته بود که می توان برای اینکه به بودجه عراق فشاری تحمیل نشود، برخی از چاه های نفتی عراق به جای غرامت به ایران واگذار شوند.

هیات علمای مسلمین به عنوان مهم ترین حامی مذهبی جریان بعثی ها در عراق معروف است و همچنان عملیات نظامی علیه خارجی ها در عراق را مشروع و واجب می داند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

10 پاسخ به “هیئت علمای مسلمین عراق: نه تنها به ایران غرامت نمی دهیم ، طلبکار هم هستیم!”

 1. ناشناس گفت:

  البته اگر بجای علاوی نوری المالکی انتخاب شده بود غرامت خواهی در کار نبود!
  چقدر کثیف است این سیاست.
  باید یک سفر به عراق بروید بخصوص شهرهای مقدس آن ، تا بفهمید فقر و درماندگی یعنی چه.
  یک جنایتکار دیوانه ملت خود را به خاک سیاه نشاند و به دو کشور همسایه هم حمله کرد. حالا مردم بدبختش مانده اند با تاوان جنایاتی که او مرتکب شده !
  منصفانه است!
  چقدر کثیف است این سیاست!

 2. بسیجی خمینی گفت:

  هیات علمای مسلمین سنی مذهب است و بدنه اصلی آن را تازه مسلمانهای بعثی تشکیل می دهد … لذا این امر ربطی به اکثریت ندارد . اینها اینقدر پر رو هستند که پس از سقوط صدام ، پلاکاردی به دست گرفته بودند که روی آن نوشته شده بود : ما اقلیت نیستیم ! بلکه نمایندگان واقعی عراق هستیم ! یعنی عراق از آن ماست ! پس زیاد از پرویی اینها تعجب نکنید . اینها اصلا همینجوریند… در ضمن در صدد گرفتن غرامت نباشید ، فقط سعی کنید از این بیشتر از ما پول نگیرند ، غرامت پیشکش

 3. مهدی گفت:

  دریافت غرامت حق ایران است.و باید به صورت قسطی از آن کشور دریافت شود….

 4. سپهر گفت:

  معمولا این جناب علی لاریجانی وقتی حرفهاش مورد قبول عراقیها قرار نمیگیره از حربه گرفتن غرامت استفاده میکنه اما چه کسی هست که ندونه این سیاست بازی ها محکوم به شکست هست. کافی هست عراقیها بزادن امریکا در منطقه صفر مرزی با ایران بزرگترین پایگاه رو بسازه و انوقت باید دید سوراخ موش متری چند میشه .یه چیزی شبیه همین عقب تشینی هسته ای اخیر.

 5. شروین گفت:

  با سلام
  هنگامی که در داخل ایران، افرادی چنین سخن می گویند و چنین نظری دارند، از بیگانه چه توقعی داریم.

 6. سبز سبز گفت:

  غرامت خواهی بعد از این انتخابات و نتایج آن جای تنفکر دارد . جالبتر این است که در رابطه با حقوق ایران چه راحت معامله می‌شود این حقوق بدون آنکه این وکلای مردم ( اگر واقعا هم متخب مردم باشند ) تصمیمی بگیرند و این تصمیم موکول به احساسات و منافع قشر قلیلی از جامعه می‌باشد . چرا باید ان حق را نامشروع بدانند در حالی که طبق قطعنامه سازمان ملل عراق شروع کننده این جنگ یود . چرا درمورد کویت این غرامت را بزور گرفتند . تمامی اینها فقط بعلت ضعف حکومت مرکزی ایران می‌باشد . دولتی که از پشتوانه مردم خالی باشد خزر را هم می‌دهد و فردا خلیج فارس را و … و فردا خود ایران را

 7. solmaz گفت:

  bale
  in yanee diplomasye ghavi
  niromand
  hala aghyan gharar ast khesarate jange jahanye dovom ra ham az engelestan az ham az holghomash bekeshand biron(aghaye ahmadi nejad farmodand)che jaleb?javabe khone shohada ra kee midehad inghadr shoar baraye mardome sade del nadid shoma dar kare tasvib shode sazmane melel ghodrat nadarid bad az 70 sal pish migoeeid
  hala khobe aghyae sadr va baghye hamihe inja paziraee ham mishavand

 8. حمید گفت:

  حتا عراقی‌ها هم از ما غرامت میخواهند. البته ایشان نباید نگران باشند چون دولت ” هاله نور” حتما “غرامت” که میدهد هیچ، بلکه بیشتر. چون اولا که پول مال خودش نیست و در ثانی‌ ایشان -دولت هاله نور – معتقد هستند که تمام مردان دنیا -بجز مردم ایران – باید او‌ را به نیکی‌ یاد کند. خلاصه مطلب ایشان با دادن “حق او‌ حساب” آنها را راضی‌ می‌کند. و راضی‌ نیست یک قران (واحد پول قدیم) به مردم خود خوبی‌ کند. تا چندی دیگر دریا ی خزر هم کاملا به دولت‌های دیگر بخشیده میشود.

  زنده با د جنبش سبز

 9. سلیمان گفت:

  خدا رو شکر که زمان صدور قطعنامه 598 و تعیین عراق به عنوان متجاوز و اعلام میزان غرامت، دولت کریمه و مهرورز بابا محمود هنوز تشکیل نشده بود!!!

 10. فاطمه گفت:

  جای این حرفهای بیهوده که در آخر راه به جایی نمی رود فکر اقتصاد مملکت باشید که با این درآمد نفت در چهار سال اخیر می شد ایران رو به طور کل ویران کرد و از نوع ساخت.
  خجالت بکشید