سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد تهران به خشونت کشیده شد...

تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد تهران به خشونت کشیده شد

چکیده :نیروهای امنیتی و بسیج، با ضرب و شتم و خشونت گسترده، قصد بازداشت تعدادی از دانشجویان را داشتند که تا لحظه ارسال خبر، چهار تن از دانشجویان در حالیکه به شدت بر اثر جراحات وارده دچار خونریزی شده بودند، در داخل دفتر انتظامات بازداشت بوده و از انتقال آنها به بیمارستان جلوگیری...


در اولین روز از خرداد ماه ۸۹، تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز، توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی های بسیج، به خشونت کشیده شد و تعدادی از دانشجویان زخمی و بازداشت شدند.

تجمع امروز در پی فراخوان فعالان دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز – در آستانه دوم خرداد و همچنین سالگرد انتخابات ریاست جمهوری – صورت گرفته بود و در همین رابطه صدها تن از دانشجویان آن واحد دانشگاهی دست به تجمع گسترده زدند.

به گزارش منابع خبری جرس، از ساعات اولیه بامداد امروز، فضای آن واحد دانشگاهی به شدت امنیتی بود، به حدی که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و همچنین لباس شخصی ها در داخل دانشگاه مستقر شده و نیروهای گارد ضد شورش نیز، خیابانهای اطراف دانشکده را به محاصره در آورده بودند.

این گزارش خاطرنشان ساخت نیروهای امنیتی مانع ورود بسیاری از دانشجویان شده، به طوری که از صبح امروز بیش از پنجاه نفر از دانشجویان ممنوع الورود به محوطه دانشگاه شدند.

در ادامه آمده است با پایان یافتن کلاس های نوبت صبح ونزدیک شدن به زمان تجمع، رفته رفته بر تعداد دانشجویان اضافه شد و تجمع با سر دادن شعار “یا حسین، میر حسین” آغاز گردید و با شعارهای  “دانشجوی با غیرت حمایت”، “دانشجوی زندانی آزاد باید گردد”، ادامه یافت.

دانشجویان همچنین با خواندن سرود یار دبستانی و سخنرانی یکی از فعالان دانشجویی، به تجمع خود پایان دادند.

این منبع خبری حاضر در صحنه، در ادامه خبر داد “نیروهای امنیتی و بسیج، با ضرب و شتم و خشونت گسترده، قصد بازداشت تعدادی از دانشجویان را داشتند که تا لحظه ارسال خبر، چهار تن از دانشجویان در حالیکه به شدت بر اثر جراحات وارده دچار خونریزی شده بودند، در داخل دفتر انتظامات بازداشت بوده و از انتقال آنها به بیمارستان جلوگیری گردید.

از تعداد دانشجویان بازداشتی و زخمی های دیگر، گزارشی منتشر نشده است.

گفتنی است این برای چندمین بار بود که تجمعات اعتراضی دانشجویان این دانشکده به خشونت کشیده می شود و این در حالی است که دکتر «گذشتی»، رئیس دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز، پیش از این قول جلوگیری از تکرار چنین حوادثی را داده بود.

دانشجویان معتقدند ورود آزادانه لباس شخصی ها و نیروهای امنیتی و ضرب و شتم دانشجویان در محوطه دانشگاه، بدون هماهنگی با ایشان صورت نمی گیرد و همچنین صدور احکام سنگین و بی سابقه ممنوعیت از تحصیل و تبعید مکرر دانشجویان و گماردن دکتر افتخاری بر مسند ریاست دانشکده فنی جهت امنیتی تر کردن فضای دانشگاه صورت می گیرد.

در ترم تحصیلی جاری بیش از پنجاه ترم حکم تعلیق از تحصیل و تبعید برای دانشجویان واحد تهران مرکز صادر شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد تهران به خشونت کشیده شد”

 1. بسیجی اما سبز گفت:

  در 22 خردا همراه با دانشجویان سبز خوایم شد

 2. رهرو فاطمه(ع) گفت:

  هر بار که می خو انم امیدان آینده ایران در اثرآسیب های مدیریت اسلامی دچار خشونت می شوند لبریز از اندوه می شوم و چون کاری از من بر نمی آید دست به دامن خدا و فاطمه زهرا (ع) می شوم خداوندا قرآن ،جوانان و امیدان آینده وطنم را در پناه خود گیر.آمین یا رب العالمین

 3. v گفت:

  عکس و فیلم در اینترنت موجود است…..

 4. زهرا گفت:

  فقط میتونم بگم امیدوارم خدا حافظ همه دانشجویان با غیرت تهران باشه.
  شیر مادرانتان حلالتان.
  یا حسین میر حسین.

 5. رسول گفت:

  به قول آقای خاتمی: ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم

 6. این را حتما بخوانید گفت:

  با سلام.
  اصلا شعار یا حسین میر حسین گفته نشد.البته دانشجویانی که شعار یار دبستانی من را خواندند 5 نفر بیشتر نبودند گاهی هم جو همصدا می شد اما فقط آن 5 نفر بودند..من از یکی هم شنیدم بجز 1 نفر از آن 5 نفر هیچ کدامشان برای دانشگاه نبودند.(البته هنوز مطمئن نیستم(اینکه بعضی لباس شخصی آمده بود من هم تایید می کنم که گفته شده از در پشتی خارج شدند.در مورn سخنران هم هیچ کسی سخنرانی نکرد و این دروغ است)در محوطه(.اینکه آن 5 نفر مورد ضرب و شتم قرار گرفتند را من شنیدم بعضی هم دیدند اما گفته شده است آن افراد هم متقابلا برخورد نمودند

 7. ناشناس گفت:

  یار دبستانی من با من و همراه منی