سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ایران، اولین مصرف‌کننده موادمخدر در جهان است...

ایران، اولین مصرف‌کننده موادمخدر در جهان است

چکیده :با توجه به قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر و جمعیت جوان آن بیش از کشورهای دیگر در معرض آسیب قرار...


رئیس اداره آموزش همگانی نیروی انتظامی در آذربایجان شرقی گفت: ایران نسبت به جمعیت موجود در حال حاضر اولین مصرف کننده مواد مخدر در جهان است.

به گزارش خبرگزاری مهر،سرگرد محمد شیری فرای ظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس و کاریکاتور فقر، تبعیض و حقوق بشر افزود: با توجه به قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر و جمعیت جوان آن بیش از کشورهای دیگر در معرض آسیب قرار دارد.

وی اظهار داشت: اعتیاد یک آسیب و معضل اجتماعی است که علاوه بر توجه مسئولان نیازمند همت بیشتر جوانان برای نه گفتن به مواد مخدر نیز است.

شیری تصریح کرد: سالانه مافیای مواد مخدر در جهان به ایران پیشنهاد می کنند تا با دریافت مبالغی کلان اجازه سرازیر شدن مواد مخدر را به کشور صادر کنند که مسئولان کشور همواره با این تقاضا مخالفت و مبارزه کرده اند.

وی همچنین با اشاره به مبارزات نیروی انتظامی برای مقابله با مواد مخدر در کشور گفت: کشفیات 93 درصدی و شهدای مبارزه با مواد مخدر یک افتخار برای نیروی انتظامی محسوب می شود.

دادستان عمومی و انقلاب آذربایجان شرقی نیز با اشاره به تاکید دین اسلام بر حقوق بشر گفت: علیرغم تلاش غربی ها برای منسوب کردن منشا حقوق بشر به خود، دین اسلام از همان ابتدا مصادیق این حقوق را داشت است.

موسی خلیل اللهی تصریح کرد: اصلی ترین منادی حقوق بشر در نیا دین اسلام است به طوری که بحث و بررسی علمی در همه حوزه ها از نظر این دین آزاد است.

وی خاطرنشان کرد: با مراجعه به احادیث و آیات قرآنی در می یابیم که از همان ابتدا مسائلی نظیر حقوق زنان، منع شکنجه و محکومیت فقر و تبعیض در دین اسلام تاکید شده است.

خلیل اللهی اظهار داشت: فقر دارای تبعات و آسیب های اجتماعی متعددی است که قرآن با تاکید بر ضرورت تقسیم عادلانه ثروت و ایجاد قسط و عدل در جامعه به آن پرداخته است.

وی همچنین با مفید خواندن برگزاری چنین نمایشگاهی در اطلاع رسانی و آگاه سازی در رابطه با آسیب های اجتماعی گفت: این آثار نشان دهنده توجه جوانان استان به مباحث فرهنگی و مسائل اجتماعی است.

گفتنی است نمایشگاه عکس و کاریکاتور فقر، تبعیض و حقوق بشر با همکاری کمیسیون حقوق بشر منطقه هشت تبریز ظهر امروز در فرهنگسرای خاقانی تبریز گشایش یافته و تا روز یکشنبه آماده بازدید علاقه مندان است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “ایران، اولین مصرف‌کننده موادمخدر در جهان است”

 1. رضا گفت:

  اینم از عوارض اینترنت 128 کیلوبیت هست که انقدر آدم رو کفری میکنه که مجبور بشی بری به سمت این مواد افیونی.

 2. amir گفت:

  آقا چپ و راست داریم رکورد می‌زنیم ها. این حکومت حقشه به عنوان یک حکومت رکورد زن در تاریخ ثبت بشه. رکورد دروغ، اعدام، زندانی سیاسی، بیکاری، اعتیاد.

 3. شاخه سبز گفت:

  ايرانيان توانستند 8 سال در مقابل ارتش صدام مقاومت كنند حال چطور است كه اين حكومت نميتواند جلو چند قاچاقچي را بگيرد؟ غير از اين نيست كه به نفع حكومت است كه جوانان معتاد باشند تا فكر نكنند .

 4. خما ر خبر گفت:

  هي به افتخارات اين دولت مهرررررررررر ورز گير بديد شما! اين همه زحمت كشيدن جوونا رو خمار كنن بعد شما خبراي داغ مي زنيد تا خماري از سر ملت بپره !خيلي بي انصافيد

 5. این آرزوی این دولت منصبیهاست،که جوانان ،سرمایه‌های ملت معتاد شوند،اینها از هیچ خبری به اندازه این خبر که در اعتیاد اول باشند خوشحال نمیشوند،به لطف خدا اکثرشون هم منقل و بافور جز بساط اینهاست،واقع اگه اینها معتاد نبودند که….

 6. خس و خاشاک گفت:

  تنها چیزی که میتونم بگم اینه که اگه روزی اسناد محرمانه ای رو بشه که معلوم بشه خودشود تو این کار دست داشتند من یکی اصلا تعجب نمیکنم. اینها با قتلهای زنجیره ای و بمب گذاری و ترورهای افراد بیگناه و …نشان دادند که برای حفظ قدرتشون کوچکترین ارزشی برای جان مردم و آینده این کشور قائل نیستند. و این شعارهای که میدهند تنها برای فریب درصد بسیار کمی از جامعه که هنوز در خواب به سر می برند کاربرد دارد.
  تا چند سال دیگه ( اگه وضع به این منوال ادامه پیدا کنه که بعید میدونم) فکر کنم متن چشم انداز بیست ساله کلا یک جوک باشد و ما به جای اینکه به فکر رسیدن به ژاپن ببخشید مالزی باشیم باید به فکر رسیدن به افغانستان باشیم. البته همین الانشم با دیدن واقعیتهای جامعه خیلی شبیه جوکه.

 7. 349 گفت:

  دیگه تو این دنیا کسی نیست که ندونه عوامل اصلی اعتیاد افسردگی حاصل از فشارهای اجتماعی و اقتصاد رو به اضمحلال و عدم امید به آینده می باشند

 8. حسن گفت:

  واقعاً باید به این دولت مهر ورز تبریک گفت که در همه زمینه ها در دنیا رکوردار است از جمله فقر بیکاری اعتیاد فساد اعدام تعداد زندانی سیاسی رشوه خواری و رانت خواری دروغ ریا فریب کاری

 9. reza گفت:

  اینم ازافتخارات دولت مردمی و الهی

  مبارک آقایون باشه