سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اصغر خندان در دادگاه تجدید نظر تبرئه شد...

اصغر خندان در دادگاه تجدید نظر تبرئه شد

چکیده :ایمان میرزازاده ، وکیل دادگستری و کارشناس ارشد حقوق بشر اعلام کرد که شعبه 36 تجدیدنظر تهران پس از بررسی پرونده موکلش اصغر خندان ، حکم برائت برای وی صادر کرد ه است . اتهامات وی تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیر قانونی...


اصغر خندان ,پاسدار بازنشسته و عضو ستاد میرحسین موسوی که در دادگاه بدوی به دوسال حبس تعزیری محکوم شده بود ، دردادگاه تجدید نظر تبرئه شد.

به گزارش کلمه، ایمان میرزازاده ، وکیل دادگستری و کارشناس ارشد حقوق بشر اعلام کرد که شعبه 36 تجدیدنظر تهران پس از بررسی پرونده موکلش اصغر خندان ، حکم برائت برای وی صادر کرد ه است . اتهامات وی تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیر قانونی بود.

اصغر خندان پاسدار بازنشسته ، فرزند و برادر شهید ، توسط شعبه 26 دادگاه انقلاب به 2 سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم شده بود. اصغر خندان علاوه بر دستگیری وتحمل حبس در حوادث بعد از انتخابات ، در آستانه سالروز پیروزی انقلاب (22 بهمن) نیز احضار و بازداشت شده بود.

ایمان میرزازاده در گفت و گو با خبرنگار کلمه گفت : اگر در مرحله تحقیقات مقدماتی ، امکان حضور وکلای متهمین فراهم شود و تکلیف دادسرای اوین نیز در این خصوص (حضور وکلا در دادسرا) توسط دادستان تهران مشخص شود ، امکان دفاع ماهوی و موثر نیز از موکلین فراهم خواهد شد زیرا که مرحله تحقیقات مقدماتی اساس پرونده و چارچوب دفاع را شکل می دهد و جامعه وکلا نیز با اشراف بر پرونده و جزئیات آن ، می توانند به وظیفه شرعی و قانونی خود که دفاع از موکل است بطور موثرعمل کنند .

وی افزود : حفظ استقلال وکلای دادگستری باعث می شود که وکلا بدون دغدغه و مصلحت اندیشی های خاص و با تکیه بر قوانین اعم از اساسی و عادی بتوانند در جهت احقاق حقوق موکلین خود طبق موازین قانونی عمل کنند . همانطور که بارها یادآور شده ایم امید است دادستان تهران لااقل با اتخاذ تدابیر لازم ، حضور وکلای دادگستری را در دادسرای اوین تسهیل کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.