سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » همسر بهاره هدایت:چنین حکمی وهن خود نظام است...

همسر بهاره هدایت:چنین حکمی وهن خود نظام است

چکیده :همزمانی چنین حکم سنگینی در آستانه سالگرد انتخابات ریاست جمهوری و حمله به کوی دانشگاه، در واقع نوعی هشدار به دانشجویان و ایجاد فضای رعب و وحشت...


حکم های سنگین برای دو فعال دانشجویی، ظالمانه است ، تا دانشجویان درس عبرت بگیرند. امین احمدیان همسر بهاره هدایت حکم ۹ سال ونیم زندان برای یک فعال دانشجویی را شوک آور خواند و گفت: همزمانی چنین حکم سنگینی در آستانه سالگرد انتخابات ریاست جمهوری و حمله به کوی دانشگاه، در واقع نوعی هشدار به دانشجویان و ایجاد فضای رعب و وحشت است.

شعبه‌ ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه بهاره هدایت را به ۹ سال و نیم حبس تعزیری و میلاد اسدی دیگر عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت را به ۷ سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

همسر بهاره هدایت در گفتگو با جرس، با بیان اینکه به زودی به این حکم اعتراض خواهیم کرد، گفت: صرف نظر از اینکه نه سال زندان برای یک فعال دانشجویی به هیچ وجه عادلانه نیست، باید گفت چنین حکمی وهن خود نظام است.

وی ادامه داد: دو فعال دانشجویی که به صورت شفاف فعالیت سیاسی می کردند ومواضع انتقادی آنها هم کاملا آشکار و روشن بود به چه جرمی باید برای خانم هدایت نه سال و برای میلاد اسدی هفت سال زندان در نظر گرفت؟

امین احمدیان به تعویق سه باره دادگاه میلاد اسدی اشاره می کند و یاد آور می شود: به نظر می رسد بیشتر تمایل داشتند زمان دادگاه با سالگرد خرداد هماهنگ باشد و در واقع این دو فعال دانشجویی را قربانی خود کرده اند تا با صدور چنین حکم سنگینی، به دانشجویان ضرب شست نشان دهند.

وی افزود: جرایمی که برای بهاره در نظر گرفته بودند هم با این حکم همخوانی ندارد . بهاره تمام اتهامات را در بازجویی های خود رد کرده است اما ظاهرا به دفاعیات بهاره و وکیل او در روند بررسی پرونده و صدور حکم هیچ توجهی نکرده اند.

وی به دیدار امروز خود با بهاره هدایت در دادگاه اشاره کرد و گفت : خیلی ناگهانی متوجه شدیم که بهاره و میلاد اسدی امروز دادگاه دارند، وقتی بهاره خبر حکم نه سال زندان را شنید نه تنها برای او بلکه در لحظات اولیه برای همه ما هم شوک آور بود.

وی گفت: اگرچه پیش از این بهاره را تهدید کرده بودند که به او حکم ده تا پانزده سال زندان خواهند داد اما هم او و هم ما فکر می کردیم که این فقط یک تهدید است و مبنای حقوقی ندارد اما به نظر می رسد آقایان هیچ نگرانی هم ندارند که بدون در نظر گرفتن نوع اتهامات و منطبق با موازین حقوقی حکم های طولانی مدت برای یک فعال دانشجویی صادر کنند تا دیگران درس عبرت بگیرند.

همسر بهاره هدایت با تاکید بر اینکه روحیه بهاره و میلاد اسدی بسیار مقاوم و خوب بوده است، تاکید کرد: اما باور همه ما این بود که این حکم ها نه تنها عادلانه نیست بلکه ظالمانه است. مگر چه کرده اند که باید شانزده سال حکم زندان برای دو دانشجو صادر کنند

اتهامات بهاره پیش از این فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه‌های بیگانه، توهین به رهبر، توهین به رییس جمهور، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی، ورود غیرقانونی و تخریب درب دانشگاه امیرکبیر هنگام ورود مهدی کروبی به این دانشگاه عنوان شده بود.

برای بهاره هدایت شش ماه به خاطر توهین به رئیس‌جمهوری، دو سال به خاطر توهین به رهبری و به دلیل تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت از طریق تبانی و تجمع مجموعا پنج سال حکم صادر شده است. وی در کل به ۷ سال و نیم زندان بابت این اتهامات محکوم شده است. هم‌چنین حکم دو سال حبس تعلیقی بهاره هدایت به اتهام اقدام علیه امنیت از طریق برگزاری تجمع ۲۲ خرداد سال ۸۵ نیز به اجرا درآمده و به این حکم اضافه شده است.

هم‌چنین میلاد اسدی دیگر عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در همین دادگاه و از سوی قاضی مقیسه به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است. پیش از دادگاه اسدی سه بار به تعویق افتاده بود. و بیشتر مدت زمان بازداشت خود را در سلول‌های انفرادی و چندنفره‌ی بندهای ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین بوده است.

بهاره هدایت از ۱۰ دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و هم اکنون در بند زنان زندان اوین به سر می‌برد. میلاد اسدی نیز از ۹ آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “همسر بهاره هدایت:چنین حکمی وهن خود نظام است”

 1. توانا گفت:

  ما در كشورمان ولايت فقيه داريم و ولايت فقيه با ديكتاتوري مخالف است.

  اميدواريم اين بيان حضرت امام به زمين گذاشته نشود و ولي فقيه جلوي ديكتاتوري عده اي را بگيرد.

  به نظرم سرمايه گذاري روي احمدي نژاد باعث شده است كه اين همه به مردم فشار بياورند.

  الان به گونه اي شده است كه حاكميت مجبور است از احمدي نژاد حمايت كند و احمدي نژاد هم چاره اي جز در عمل انجام شده قراردادن حاكميت ندارد.

  اين همه حمايت از احمدي نژاد واقعا جاي تأمل دارد.

  احمدي نژاد خوب مي داند كه اگر حاكميت ذره اي حمايتش را از روي بر دارد لحظه اي نمي تواند به خودسري هاي خود ادامه دهد و دائم با تصميماتي حاكميت را محك مي زند.حاكميت به اشتباه خود بر سرمايه گذاري بر روي احمدي نژاد پي برده است و احمدي نژاد هم خوب مي داند.

  به عنوان مثال احمدي نژاد كوتاهي حاكميت در كوتاه كردن كردن دست هاشمي را كاملا حس مي كند و وجود خود در كنار هاشمي در مجمع را يك تناقض مي داند و خوب مي فهمد كه حاكميت با برخي از كارهاي احمدي نژاد موافق نيست ولي حاكميت هم احمدي نژاد را تحمل مي كند و مي داند كه اگر احمدي نژاد را حمايت نكند احمدي نژاد بي همه چيز تر از آنست كه آبروي حاكميت را ببرد.احمدي نژاد چيزي براي از دست دادن ندارد كه واهمه اي بي آبرويي درآوردن داشته باشد.
  احمدي نژاد به راحتي قطعنامه هاي سنگين عليه ايران از سوي شوراي امنيت را كاغذ پاره مي داند و خم به ابرو نمي آورد كه چه عواقبي براي مردم دارد زيرا او چيزي ندارد كه از دست بدهد و متأسفانه عده اي بي تدبيري هاي اورا شجاعت قلمداد مي كنند.

  آخرين تصميم احمدي نژاد آن است كه رفراندوم برگزار كند و چند دوره رييس جمهور شدن در قانون اساسي را بگنجاند و استدلال او آنست كه من كانديدا مي شود اگر مردم نخواستند رأي نمي آورم مانند نمايندگان مجلسين كه محدوديتي در كانديدا شدن ندارند و حاكميت را به چالش مي كشد و حاكميت هم چاره اي جز پذيرفتن استدلال او ندارد .

  اين نكته را بايد اضافه كرد اگر خطر تقلب و هزار كثافت كاري در جريان انتخابات نبود حتما بزرگان تدوين قانون اساسي بيش از دو بار رييس جمهور شدن را در قانون اساسي مي آوردند.

  حاكميت در برابر تصميم احمدي نژاد كه استارت آن را محمدجواد لاريجاني زد چه عكس العملي نشان مي دهد.

  احمدي نژاد حاكميت را تست كرده است.در جريان معاون اولي كه نوشته حاكميت را پشيزي ارزش قائل نشد و اين مشايي بود كه كناره گيري كرد و الا احمدي نژاد مشايي را كنار نگذاشت.احمدي نژاد اين قدر يك دنده و ديكتاتور است.

  حاكميت هم با گوشت و پوست و استخوان خود اين خودكامگي و ديكتاتوري را لمس كرده است و احمدي نژاد خار در چشم و استخوان در گلوي حاكميت شده است.

  تا ببينيم كه چه زماني حاكميت متوجه مي شود كه حق مردم معترض ضرب و شتم و بگير و ببند و كشتن نيست.