سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

چهار سال حبس برای یك فعال سیاسی

چکیده :ما نسبت به صدور چنین حکمی معترض بوده، بنابراین اعتراض خود را در مهلت قانونی به دادگاه تجدید نظر استان تهران اعلام می...


امیرخسرو دلیرثانی، از فعالان سیاسی از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به چهار سال حبس تعزیری محکوم شد. دلیرثانی حدود یک هفته بعد از حادثه روز عاشورای سال گذشته بازداشت شده بود.

محسن احمدی، وکیل این فعال سیاسی در گفتگو با ایلنا با تأیید خبر محکومیت دلیرثانی، گفت« ما نسبت به صدور چنین حکمی معترض بوده، بنابراین اعتراض خود را در مهلت قانونی به دادگاه تجدید نظر استان تهران اعلام می کنیم.»

این وکیل دادگستری از دادگاه تجدید نظر می‌خواهد، با توجه به محتویات پرونده دلیرثانی، رأی بر برائت موکلش از اتهامات وارده دهد.

وکیل این فعال سیاسی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینکه، فعالیت « جنبش مسلمانان مبارز» توسط هیچ مرجع قانونی صلاحیت دار، غیرقانونی اعلام نشده است، محکومیت موکل خود را به اتهام عضویت در این جنبش، صحیح ندانست.

محسن احمدی همچنین از دادگاه درخواست تبدیل قرار بازداشت و اعطای مرخصی به موکلش را با توجه به گذشت بیش از چهار ماه بازداشت نامبرده را کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.