سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمي رفسنجاني:نبايد بگذاريم گروهي، رزمندگان دفاع مقدس را با اهداف باندي كنار بزن...

هاشمي رفسنجاني:نبايد بگذاريم گروهي، رزمندگان دفاع مقدس را با اهداف باندي كنار بزنند

چکیده :تاريخ دفاع سرتاسر آن سرشار از افتخارات تاريخي براي ملتي است كه براساس آموزه‌هاي متعالي مذهب شيعه، از كيان ملي خويش دفاع كرده است. نبايد بگذاريم رزمندگان و سرداران 8 سال دفاع مقدس را به جاي اينكه چون رود در جامعه جاري باشند، گروهي با اهداف سياسي و باندي كنار...


رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تاكيد كرد: نبايد بگذاريم رزمندگان و سرداران 8 سال دفاع مقدس را به جاي اينكه چون رود در جامعه جاري باشند، گروهي با اهداف سياسي و باندي كنار بزنند.

به گزارش ايلنا، آيت‌الله اكبر هاشمي رفسنجاني به مناسبت روز جهاني موزه و ميراث فرهنگي به بيان ديدگاه‌هاي خود پرداخت.

وي با بيان اينكه فرهنگ، عصاره گفتاري، نوشتاري و رفتاري هر ملتي است كه اگر بر مبناي خوبي‌هاي متعارف انساني و اسلامي بنا شده بود، ميراثي گرانبها از نسل‌هاي گذشته براي نسل امروز و نسل‌هاي آينده است،گفت:مجموعه آثاري كه از گذشته‌هاي دور و نزديك يك ملت، به عنوان ميراث فرهنگي به يادگار مانده، سرمايه ارزشمندي است كه اگر از آن حفاظت نشود، همان بلايي بر سر ملت‌ها مي‌رود كه در دوره‌اي بر سر مسلمانان رفت. يعني دوره‌اي كه اروپاي قرون وسطي با تيزهوشي بعضي از دانشمندان خويش، پايه‌هاي علم و دانش مسلمانان را بردند و در دوره‌هاي بعد كه مسلمانان با نهضت ترجمه سعي در بازپس‌گيري آنها را داشتند هم نتوانستند همه سرمايه‌هاي خويش را به دست آورند.

رئيس مجلس خبرگان رهبري ادامه داد:همان زمان‌ها بود كه موزه‌ها به عنوان صندوقچه امانات ميراث فرهنگي ملت‌ها بنا شده‌اند و به خاطر اهميت آن، انديشمندان يك روز جهاني را در تقويم سالانه به آن اختصاص داده‌اند.

وي تصريح كرد: در ميان همه ملت‌هاي داراي تمدن و فرهنگ، ملت ايران از گذشته‌هاي بسيار دور چنان تاريخ درخشاني دارد كه هنوز هم تلألوي كامل آن به خاطر بعضي از تنگ نظري‌ها و غفلت‌ها به چشم نمي آيد، اما آنچه به دست آمده، سرمايه‌اي بسيار گرانبهاست كه حفظ آنها وظيفه همه كساني است كه مليت ايراني دارند.

هاشمي رفسنجاني با اشاره به تاريخ دفاع مقدس گفت: تاريخ دفاع سرتاسر آن سرشار از افتخارات تاريخي براي ملتي است كه براساس آموزه‌هاي متعالي مذهب شيعه، از كيان ملي خويش دفاع كرده است. نبايد بگذاريم رزمندگان و سرداران 8 سال دفاع مقدس را به جاي اينكه چون رود در جامعه جاري باشند، گروهي با اهداف سياسي و باندي كنار بزنند.

وي خاطرنشان كرد:اگرچه اين روزها در قالب برگزاري يادواره‌هاي شهدا، در كنار بازگويي خاطرات افتخارآفرينان، اقدام به جمع‌آوري همه آثار شهدا مي‌شود، اما چه خوب است كه براي اين ميراث فرهنگي موزه‌هايي مانند موزه شهدا در تهران و موزه دفاع مقدس در كرمان ساخته شود تا اين سرمايه بي‌بديل براي نسل‌هاي متمادي ايران بماند.

هاشمي رفسنجاني با بيان اينكه يكي از اشتباهاتي كه اين روزها بعضاً در كلام بعضي‌ها جاري مي‌شود، تشريفاتي بودن ساخت موزه‌هاست،گفت: با هر ديدي كه به آثار حجمي، نوشتاري و يادگارهاي به‌جا مانده نگاه مي‌شود، مليت و اسلاميت در آن موج مي‌زند. نبايد بگذاريم بعضي از بناها مانند منزل مسكوني پروفسور حسابي يا منزل مسكوني شهيد رجايي و بالاتر از همه منزل مسكوني امام راحل در خمين دچار فرسودگي تدريجي و طبيعي ابنيه شوند و بايد با تمام توان در حفظ و نگهداري همه آنچه را كه مربوط به تاريخ مردم اين سرزمين مي‌شود، حفظ كنيم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “هاشمي رفسنجاني:نبايد بگذاريم گروهي، رزمندگان دفاع مقدس را با اهداف باندي كنار بزنند”

 1. ایرانی زاده88 گفت:

  پس چرا خوشان مجاز بودند اونا رو(رزمندگان دفاع مقدس) کنار بگذارند؟؟
  احمدی نژاد ثمره و دست پرورده ی آقای هاشمی است،یه بخشدار ساده که به مقام ریاست دولت رسید.

 2. دوستدار راه امام ره گفت:

  یاد پیر مراد ما خمینی ره به خیر فرمود نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در وادی زندگی روزمره به فراموشی سپرده شوند…….مانند بقیه وصایایش به سفارشهای ایشان عمل نشد….مثل عدم دخالت سپاه در سیاست ….. و عدم قراردادن افراد مرفه در وزارت و وکالت…

 3. حضرت آیه الله رفسنجانی ، در واقع رزمندگان را کنار زده اند ، من هیچ کدام از دوستان جبهه رفته مخلص را نمیبینم که در سرکوب مردم یا اشغال پی درپی پستهای مهم نقشی داشته باشند اینها صرفا افرادی ابن الوقت هستند که پشت سر چند نفر آدم ساده و ناتوان از تحلیل اوضاع سنگر گرفته و باصطلاح خر خودشان را میرانند !

 4. مرادی گفت:

  بچه های جبهه و جنگ بیائید ، بیائید …

 5. ایدین گفت:

  جالب اینه ما با اینهمه قدمت تاریخی که همیشه ازش دم میزنیم چرا اینقدر مشکل داشتیم و داریم؟ فکر میکنم هر وقت جواب این سئوال پیدا شد میشه به اینده امیدوار شد