سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خبرگزاری “آفتاب نیوز” نزدیک به حسن روحانی فیلتر شد...

خبرگزاری “آفتاب نیوز” نزدیک به حسن روحانی فیلتر شد

چکیده :این خبرگزاری با انتشار یادداشتی و همچنین انتشار سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی - که در آن از توافق‌نامه هسته‌ای تهران به شدت انتقاد شده است- نسبت به مواضع جدید هسته‌ای تهران، انتقاد کرده...


خبرگزاری “آفتاب نیوز” نزدیک به حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجددا فیلتر شد.

“آفتاب نیوز” که اخبار جنبش سبز را نیز پوشش می‌دهد، در 23 خرداد 88 فیلتر شده بود و درآذرماه همان سال رفع فیلتر شد، با نزدیک شدن به سالگرد انتخابات ریاست جمهوری دهم، مجددا فیتر شد.

این خبرگزاری نزدیک به حسن روحانی از نزدیکان هاشمی رفسنجانی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ونماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و همچنین دکتر محمدباقر نوبخت است.

دکتر حسن روحانی رئیس سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در دولت اصلاحات و منتقد جدی سیاست‌های هسته‌ای محمود احمدی‌نژاد است.

آفتاب‌نیوز ارگان غیر رسمی حزب اعتدال و توسعه است. حزب اعتدال و توسعه نیز نزدیک به هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

به گزارش ندای سبز این خبرگزاری علاوه‌بر نزدیکی به دکتر حسن روحانی و محمدباقر نوبخت، به سید محمدخاتمی و فاطمه هاشمی نیز نزدیک بود و دیدگاه‌های اصلاح‌طلبان وهمچنین اصول‌گرایان معتدل ومنتقدی همچون علی لاریجانی، علی مطهری، احمد توکلی و محمدرضاباهنر را نیز انعکاس می‌دهد و تا حدود زیادی به پایگاهی برای نزدیکی اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل و منتقد تبدیل شده بود.

بعد از توافق‌نامه هسته‌ای سه‌جانبه تهران، “آفتاب‌نیوز” با انتشار اخبار و مقالاتی به انتقاد از مواضع هسته‌ای تهران پرداخت. احتمال می‌رود یکی از دلایل فیلتر شدن‌ این خبرگزاری نیز همین مسأله باشد.

علاوه‌بر نزدیکی به سالگرد دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران که می‌تواند یکی از دلایل فیلتر شدن است این خبرگزاری باشد، اتخاذ مواضع انتقادی احتمالی دکتر حسن روحانی رئیس سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران، درمورد توافق‌نامه سه‌جانبه هسته‌ای تهران در این خبرگزاری نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل فیلتر شدنش باشد، که در واقع دولت قبل از بیان دیدگاه‌های دکتر حسن روحانی، به‌صورت غیرمستقیم به وی هشدار داده است.

همچنین فیلتر شدن این خبرگزاری می‌تواند هشدار دیگری از سوی جریان‌های حامی دولت به هاشمی رفسنجانی باشد. زیرا خبرگزاری آفتاب‌نیوز علاوه‌بر پوشش کامل اخبارو دیدگاه‌های هاشمی رفسنجانی، ارتباط نزدیکی به افراد نزدیک به او داشته است.

خبرگزاری‌ “آفتاب‌نیوز” که در اخبار و یادداشت‌های خود رویکردی تقریبا اصلاح‌طلبانه دارد و تنها سایتی بود که بعد از رفع فیلتر، به پوشش اخبار جنبش سبز و زندانیان سیاسی و همچنین دیدگاه‌ها و سخنان مهدی کروبی ومهندس موسوی پرداخته بود، محمود احمدی‌نژاد را به‌عنوان رئیس‌ دولت  ایران به ‌رسمیت نمی‌شناسد و در اخبار و گزارش‌های خود هیچ‌گاه از لفظ رئیس‌جمهور برای محمود احمدی‌نژاد استفاده نکرده است.

این خبرگزاری با انتشار یادداشتی به قلم بابک دربیگی و همچنین انتشار سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی – که در آن از توافق‌نامه هسته‌ای تهران به شدت انتقاد شده است- نسبت به مواضع جدید هسته‌ای تهران، انتقاد کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “خبرگزاری “آفتاب نیوز” نزدیک به حسن روحانی فیلتر شد”

  1. رضا گفت:

    تا فیلتر شکن هست مشکلی نیست…………….فیلتر شکن اولترا سورف مناسب است اما نظر گذاشتن با آن مشکل است…..از مرورگر یوزجامپ میتوانید استفاده کنید ….