سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تشدید فشارها بر مشاوران موسوی؛ مقاومت بهشتی شیرازی باید شکسته شود...

تشدید فشارها بر مشاوران موسوی؛ مقاومت بهشتی شیرازی باید شکسته شود

چکیده :منابع خبری اطلاع دادند با توجه به نزدیکی به سالگرد انتخابات ریاست جمهوری فشارها بر این مشاور میرحسین موسوی شدت یافته است به طوری که گفته می شود آنها دستور دارند از بهشتی شیرازی اعتراف بگیرند. محور فشار ها بر بهشتی شیرازی انکارتقلب در انتخابات است.بازجوها تا کنون بیش از هزار صفحه بازجویی از بهشتی جمع آوری کرده اند و چندین بازجو نیز وظیفه بازجویی از این مشاور میرحسین موسوی را عهده دار شده اند و مرتب این بازجوها تغییر می کنند....


در حالی که بیش از 140 روز از بازداشت مشاوران ارشد میرحسین موسوی می گذرد، بازجوها در دور جدید بازجویی ها می خواهند به هر طریق ممکن از مشاوران میرحسین موسوی اعتراف بگیرند.

بنا به گزارش های رسیده به کلمه، بازجوها تا کنون بیش از هزار صفحه بازجویی از بهشتی جمع آوری کرده اند و چندین بازجو نیز وظیفه بازجویی از این مشاور میرحسین موسوی را عهده دار شده اند و مرتب این بازجوها تغییر می کنند.

همچنین در همه این بازجویی ها سوالات تکراری که بنا به گفته بسیاری از زندانیان بعد از انتخابات بسیار آزار دهنده است نیز پرسیده می شود و در واقع تنها با تغییر بازجوها همان سوالات تکراری پرسیده می شود. گفتنی است بازجوها حتی به برخی توصیه های مسوولان قضایی در مورد تعیین تکلیف پرونده و رفتار قانونی و اخلاقی با وی توجه نمی کنند.

بهشتی شیرازی که از تاریخ 7 دی 88 تاکنون در زندان است در ماه های اولیه به طور کامل در انفرادی به سر می برد و مدتی است که به یک سلول چند نفره منتقل شده که در حرکتی غیر اخلاقی، مسئولان زندان برای فشار هرچه بیشتر، او را با یک بیمار روانی و افسرده هم سلول کرده اند.

منابع خبری اطلاع دادند با توجه به نزدیکی به سالگرد انتخابات ریاست جمهوری فشارها بر این مشاور میرحسین موسوی شدت یافته است به طوری که گفته می شود آنها دستور دارند از بهشتی شیرازی اعتراف بگیرند. محور فشار ها بر بهشتی شیرازی انکارتقلب در انتخابات است.

پیش از این نیز این اتفاق بر علی عرب مازار دیگر مشاور میرحسین موسوی رخ داده است به طوریکه بازجوها عرب مازار را تهدید کردند اگر اعتراف نکند باید 8 سال در زندان بماند.

از سوی دیگر با اتمام قرار موقت بازداشت 4 ماهه سه مشاور میرحسین موسوی در اقدام غیر قانونی دیگر این قرار موقت برای 2 ماه دیگر تمدید شد در حالی که طبق قانون قرار بازداشت موقت شدیدترین نوع قرار است که برای مجرمین خطرناک استفاده می شود یا برای مواردی که امکان تبانی و از بین رفتن آثار جرم وجود دارد که این موارد درباره مشاوران میرحسین موسوی و بسیاری دیگر از زندانیان بعد از انتخابات صدق نمی کند.

گفتنی است بهشتی شیرازی در دوران نخست وزیری موسوی دبیر هیات دولت بودو پس از کناره گیری موسوی او نیز به کار های فرهنگی مشغول شد و همواره به عنوان یک شخصیت فرهنگی به فعالیت ادامه می داد. وی با حضور موسوی در عرصه ی انتخابات به عنوان سردبیر کلمه سبز و مشاور موسوی به عرصه ی سیاست بازگشت. بهشتی شیرازی از جمله نزدیکترین شاگردان عارف بزرگوار مرحوم حاج محمد اسماعیل دولابی بود. وی همچنین تالیفات عرفانی و مذهبی دارد . او امروز به اتهام همکاری با موسوی زندانی است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

13 پاسخ به “تشدید فشارها بر مشاوران موسوی؛ مقاومت بهشتی شیرازی باید شکسته شود”

 1. مهدی گفت:

  این است نتیجه عدالت علوی که اینها مدعی آننند!!….چرا امثال بنده با این وضعیت معتقد به جدایی دین از سیاست نباشیم؟

 2. محمد گفت:

  خدایا خودت کمکمون کن . ما جلوی این ظالمان فقط تو را داریم . کمکمون کن همین طور که تا حالا کمکمون کردی . می دونم که اگر حق نبودیم تا حالا هزار بار جنبش سبز از بین رفته بود . کمکمون کن خدا . راضی ایم به رضای تو .

 3. ناشناس گفت:

  ….هر چی حقیرتر خشونتش بیشتر

 4. میر اصلان گفت:

  درود بر آزادمردان ایرانی

  ما نگرانیم اما امیدوار…

 5. amir گفت:

  اتفاقاّ آقایان برای جدا کردن دین از سیاست و نابودی آن تلاش میکنند و امثال آقای بهشتی و آرمین و حجاریان و…. رو تحت شدید ترین فشارها گذاشته اند،وگرنه در هیچ دینی و آئینی حداقل با هم دین یا هم مذهب خود این گونه برخورد نمیکنند.

 6. امیر کوچک فراهانی اراکی گفت:

  این روزها این چیزها اینقدر عادی شده اند که
  نمیتوان به این و آن خرده گرفت که چرا این’گونه اند.زیرا ….
  خواهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو ،مصداقی اپیدمی یافته است.
  تو رسوای جهانی زیرا رنگ سفید جامه ات به رنگ هیچ جماعتی آلوده
  نخواهد شد….
  زنده باد هر چی مرده.
  پی نوشت: وقتی رجاله ها زیاد شدند مرد بودن و مرد ماندن واسه نامردها سخت میشه. می خواهند حتی اگر به زور و ظاهر هم شده اون جوانمردان را مثل خود اشبه رجال ولا رجال کنند.
  آلپاچینو تو فیلم بوی خوش زن میگه: همه تو زندگیشون به دو راهی میرسند اما کمی ازآدمها راه درست را انتخاب می کنند. چون سخته.

 7. هادی گفت:

  این نتیجه سکوت شما در مقابل کشتار سال ۶۷ هست. امیدوارم آقای موسوی هم زندانی بشه تا طعم زندان حکومت اسلامی رو ، همونطور که عموی من چشید، ایشون هم بچشه.

 8. ناشناس گفت:

  سلام

  در اینکه باید هوشیار بود شکی نیست . در اینکه از رسیدن به خرداد حکومت ترسیده شکی نیستش . در اینکه باید ۲۴ ساعته مراقب باشیم و دائما اطلاع رسانی کنیم شکی نیستش ولی‌ ولی‌ ولی‌ حواسمون به رویدادهای همزمان هم باید باشه ، مبادا همهٔ حواسمون به دستگیریها باشه و حکومت پشته پرده کارای دیگی‌ بخواد بکنه مثلا حالا که سر‌ها به دستگیریها گرمه تو تبادل سوخت هر کاری خواست بکنه ، به همه هشدار بدیم که حواسمون به همه چیز باش ۲۴ ساعت

  ممنونم

 9. 349 گفت:

  واقعا من بعنوان یه نفر از طرفداران جنبش سبز حاضرم تا پای جان حتی بر سر بیان یک جمله بایستم اما انتظار ندارم بقیه خودشان را بخطر بنیندازند و اگر مشکل آنها با این جمله حل است خوب بگویید بقول گالیله بعد از اینکه در دادگاه گفت خورشید و ستاره ها بدور زمین میچرخند ولی در خارج از دادگاه گفت ولی با این حال حقیقت این است که زمین بدور خورشید می چرخد

 10. فجر سبز گفت:

  به نام خدایی که چشم داد تا ببینیم و درایت داد تا بیابیم حقیقت آنچه را که می بینیم

  برادر مهدی فضائلی
  سلام علیکم
  در روزنامه دولتی جام جم مطلبی را از شما خواندم ، نه من دستی در نوشتن دارم و نه فرصتی برای خوانندن روزنامه های همانند دولتی (محتوا همانند اما نام ها متفاوت) ،لیکن مطلب شما چشم مرا گرفت که نوشته بودید “برای مهندس موسوی دعا کنید” به راستی به فکر رفتم و ناخودآگاه به یاد کربلا افتادم ، قصد بر تشبیه ندارم که نه نخست وزیر محبوب امام خمینی(ره) مانند امام حسین (ع) می شود و نه هیچ کس دیگر مانند آن بزرگواران، یکی نیستند اما با خود گفتم شاید بتوان کمی درس گرفت و شاید دلی را با نور حقیقت آشنا کرد ، شاید بدانید در واقعه کربلا یکی از لشکریان ابن سعد به نزد امام حسین(ع) آمد و بشارت آتش جهنم را به آن حضرت داد ، آن روز نیز تمام منابر و حنجره ها در اختیار طاغوت زمان –یزید- برای مخدوش کردن چهره حق به کار می رفت، تا آنجا که کسی آنقدر افکارش مسموم می شود که بشارت جهنم را به نوه پیامبر می دهد.
  راستی امروز ما و شما کجاییم …
  مطالبی درباره اعدام های اخیر و اشاراتی به بیانیه مهندس موسوی داشتید، متن این بیانیه به شرح زیر است:
  “اعلام اعدام ناگهانی پنج نفر ازشهروندان کشور بدون آنکه توضیحات روشن کننده ای از اتهامات و روند دادرسی ومحاکمات به مردم داده شود شبیه روند ناعادلانه ای است که در طول ماه های اخیر منجر به صدور احکام شگفت آور برای عده زیادی از زنان ومردان خدمتگزار وشهروندان عزیز کشور ما شده است.
  وقتی قوه قضائیه از طرفداری مظلومان به سمت طرفداری از صاحبان قدرت ومکنت بلغزد مشکل است که بتوان جلوی داوری مردم را در مورد ظالمانه بودن احکام قضایی گرفت. چگونه است که امروز محاکم قضایی از آمران وعاملان جنایتهای کهریزک و کوی دانشگاه و کوی سبحان وروزهای۲۵ و۳۰ خرداد وعاشورای حسینی میگذرند وپرونده های فساد های بزرگ را باز نشده می بندند وبه صورت ناگهانی در آستانه ماه خرداد ، ماه آگاهی وحق جویی پنج نفر را با حواشی تردید بر انگیز به چوبه های دار می سپارند؟ آیا این است آن عدل علوی که به دنبالش بودیم؟”
  من هر چه گشتم نکته ای نیافتم که ایشان از اعدام شده ها حمایت کرده باشند فقط از شرایط دادگاه ها ( امروز بیدادگاه) انتقاد داشتند؛ مگر این قوه قضاییه دستگاه عدل امام علی(ع) و یا حضرت مهدی(عج) است که پاک و منزه باشد. چرا شما اینگونه از انتقاد یک انسان آگاه پیراهن عثمان بر نیزه می کنید ؟ اگر از کار خود مطمئن هستید چرا آشفته شدید!؟ اگر مسلمان هستید پس چرا نظر دیگران را تحمل نمی کنید و در آن نمی اندیشید؟
  در گوشه ای از آن متن شما مهندس موسوی را به صدام تشبیه کرده بودید به راستی بهت آور بود صدام مگر کسی نبود که زمام امور کشورش را در دست داشت؟ ، مگر کسی نبود که مردم خودش را در خیابان ها به گلوله بست و آنان را از بام بر زمین افکند؟ ، مگر کسی نبود که تمام متفکران را زندانی و یا از کشور فراری داد؟ حال صدام به مهندس موسوی که نه منصب حکومتی دارد و نه دستور قتل عام صادر کرده است شبا هت دارد یا … ؟
  براستی، امروز اگر این کسانی که امام را ندیده اند ولی ادعا می کنند از نخست وزیر محبوب امام به امام نزدیک تر بوده اند ادعای حق دارند ،چرا یکی پس از دیگری روزنامه های منتقد را می بندند؟ چرا اجازه مناظره را به رهبران جنبش سبز نمی دهند؟ (البته چند مناظره با اصلاح طلبان برگزار کردند ولی آن برنامه امروز تبدیل به میزگرد تبلیغی و مصاحبه با موافقان شده تا منتقدان )، چرا یکی پس از دیگری ارکان دیروز انقلاب و نزدیک به امام را به اسارت می گیرند؟براستی چرا ؟ جز این که از باز شدن حقایق بیمناک اند جز اینکه میدانند خطبه حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) چه بر سر حکومت ظلم آورد و آنان را رسوا کرد و امروز نمی خواهند اشتباه ظالمان دیروز را تکرار کنند ولی سنت الهی برگرداندن مکر مکر کنندگان به خودشان است و به درستی که خداوند راستگوست که می گوید ظلم ماندنی نیست.
  برادر من هم بسیجی هستم اما خنجر بر زمین زدم تا بر دل خون مردم ، حقیقت را بنگر و دریاب، نکند به 1400 سال قبل بازگردیم و بنگریم در صف ظلم ایستاده ایم…
  «فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَذَا مِنْ عِندِ اللّهِ لِيَشْتَرُواْ بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا فَوَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا كَتَبَتْ أَيْدِيهِمْ وَوَيْلٌ لَّهُمْ مِّمَّا يَكْسِبُونَ»
  «پس واى بر كسانى كه كتاب [تحريف‏شده‏اى] با دستهاى خود مى‏نويسند سپس مى‏گويند اين از جانب خداست تا بدان بهاى ناچيزى به دست آرند پس واى بر ايشان از آنچه دستهايشان نوشته و واى بر ايشان از آنچه [از اين راه] به دست مى‏آورند» سوره البقرة , آيه 79

  شاخه خودجوش فناوری جنبش راه سبز (فجر سبز)

 11. فاطمه گفت:

  از خدا میخوام که به این عزیز بزرگوار توان مقاومت عطا کنه..
  بزرگترین دلیل بر تقلب در انتخابات همین برخوردهای خشونت آمیز و بگیر وببندها و شکنجه ها و کشتارهایی هست که اینا راه انداختن. اگر اینا تقلب نکرده بودن چرا از اعتراض مردم به نتیجه انتخابات وحشت کردن و اینجور برای خاموش کردن معترضین دست به جنایت زدن؟
  من روز بعد از انتخابات رو فراموش نمیکنم که چطور در خیابان ولیعصر (در نزدیکی خیابان مطهری) ناگهان گاردهای ویژه سوار بر موتور با باتوم به معترضین که آرام در خیابان حرکت میکردن و گاهی شعار میدادن، حمله کردن.. چه خیانتی مرتکب شده بودن که آنطور سراسیمه برای پنهان کردنش به جان مردم افتادن؟!

 12. آزاد گفت:

  من نمیدانم چرا از لفظ بازداشتی و زندانی استفاده میکنید. این پیشقراولان آزادی و استقلال در حقیقت گروگان هستند . باید به جای بازداشت کلمه گروگانگیری ( زیرا بدون هیچ مستند قانونی و با حملات ددمنشانه و اغلب شبانه صورت میگیرد و تا چیزی را

  که میخواهند بدست نیاورند گروگانها را آزاد نمیکنند. نمونه روشن آن کاری که با کلوتید رایس کردند. او را گروگان گرفتند تا قاتل بختیار را در فرانسه

  آزاد کنند) و به جای زندانی از کلمه گروگانهای حکومت استفاده کنید.

 13. سبز ماندگار گفت:

  اگر بهشتی عزیز هم اعتراف بکند هیچ کس باور نمیکند که انتخابات سالم بوده است حتی خودشان