سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برگزاری “دادگاه” چند روزنامه در 2 خرداد...

برگزاری “دادگاه” چند روزنامه در 2 خرداد

چکیده :در ادامه رسيدگي به پرونده‌هاي مطبوعاتي در شعبه‌ 76 دادگاه كيفري استان تهران، قاضي مديرخراساني، دوم خرداد ماه را براي رسيدگي به پرونده‌هاي مديران مسوول نشريه‌هاي «انديشه‌نو»،«جام‌جم»،«سرمايه» و«فرهنگ آشتي» تعيين كرده...


کلمه: شعبه‌ 76 دادگاه كيفري استان تهران، يكشنبه هفته آينده – 2 خرداد ماه – پرونده‌هاي مديران مسوول نشريه‌هاي «انديشه‌نو»،«جام‌جم»،«سرمايه» و«فرهنگ آشتي» را رسيدگي مي‌كند.

به گزارش ایسنا در ادامه رسيدگي به پرونده‌هاي مطبوعاتي در شعبه‌ 76 دادگاه كيفري استان تهران، قاضي مديرخراساني، دوم خرداد ماه را براي رسيدگي به پرونده‌هاي مديران مسوول نشريه‌هاي «انديشه‌نو»،«جام‌جم»،«سرمايه» و«فرهنگ آشتي» تعيين كرده است.

پرونده‌ روزنامه «انديشه‌نو» با شكايت مدعي‌العموم به اتهام توهين تشكيل شده و پرونده روزنامه «جام‌جم» به اتهام نشر مطالب خلاف واقع با شكايت مدعي‌العموم و شاكي خصوصي تشكيل شده است.

همچنين با شكايت شاكي خصوصي و مدعي‌العموم به اتهام نشر مطالب خلاف واقع پرونده نشريه «سرمايه» در دادگاه رسيدگي مي‌شود و پرونده نشريه «فرهنگ‌آشتي» نيز به اتهام نشر مطالب خلاف واقع مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “برگزاری “دادگاه” چند روزنامه در 2 خرداد”

 1. م. ت گفت:

  اول از همه به رئیس جمهور عزیزم میرحسین موسوی نازنین سلام و درود عرض می کنم
  دوم به بچه های کلمه و به خصوص تیم فنی سایت تبریک می گم به خاطر این سایت خوب و پربار و زیبا …
  که هم از سرعت خوبی برخورداره و هم خیلی سریع و عالی آپپ دیت و به روز می شه و هم از نظر امنیتی در حد بالایی است
  دست همگی تون درد نکنه خواستم از این طریق از شما تشکر کرده باشم
  در ضمن لوگوی جدیدتون هم که به مناسبت شهادت حضرت زهرا گذاشته اید بسیار زیباست البته اگر به جای آن رنگ سیاه از رنگ سبز استفاده می کردید به نظر من بهتر بود.
  یا حسین میر حسین

 2. ناشناس گفت:

  دادگاه مطبوعات اگر دادگاه بود به شکایت علیه کیهان به درستی رسیدگی میکرد….بنویسید دادگاه …بخوانید b دادگاه

 3. قلم فرانسه گفت:

  یادتان هست همین چند روز قبل دادگاه رسیدگی به شکایات علیه کیهان بود . حتما یادتان هست مگر می شود آن دادگاه منصف را به این زودی فراموش کرد ! در تاریخ 22 اردیبهشت سایت فردا نیوز مطلب ظریفی را مطرح کرده بود حیفم آمد بخشی از آن را با شما شریک نشوم عنوان مطلب این بود آنگاه نگارنده آورده است <> و در نهایت نوشتار اینچنین تمام می شود
  در رای هیات منصفه مطبوعات بند 11 آمده است:« در مورد شکايت اسفنديار رحيم مشائي،هيئت منصفه مطبوعات با اکثريت آرا متهم را مجرم ندانست».

  بدین ترتیب آقای رحیم مشایی مانده و اعتماد به نفس بالایی که داشته و بر اساس آن پیش بینی کرده کیهان را محکوم خواهد کرد.

  نتیجه گیری اخلاقی : جناب آقای رحیم مشائی زمانی که مسلمان بودن خود را جناق شکنی می کرد یک سر سوزن هم در اندیشه رودر روئی با هئیت منصفه منصف و بی همتا نبود ! قابل توجه افرادی که مچ دست خود را در زیر گیوتین عدالت به حالت آماده باش نگه داشته اند . قلم فرانسه

 4. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  جالب است
  روزنامه هایی که بوی اصلاحات بدهند باید در “دوم خرداد ماه” محاکمه شوند .پس لابد و ظاهرا جرم های غیر قابل باور روزنامه کیهان باید در “کیهان ” مثل کمی آنسوتر از کهکشان راه شیری مورد بررسی قرار گیرد .
  یادآوری : گناهان( و نه حتی قانون شکنی و عرف گریزی های ) روزنامه کیهان و مسئول آن ( مسئول = پاسخگو ، کسی که مورد سئوال واقع می شود ) در صورت بررسی عادلانه ، مثنوی هفتاد من کاغذ خواهد بود ولی فقط بعنوان نمونه : در سال 88 قران در این روزنامه تحریف میشود و در سال 89 فرمانده آن ، یک میلیون بانو را فاحشه خطاب می کند ( آن هم در محضر قاضی و ” داد ؟! ” گاه )
  هرچند رسیدگی به همین دو جرم برای ایشان بس است اما دریغا از ……
  مهرداد نصرتی (مهرشاعر )