سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد احمد توکلی از بیانیه تبادل سوخت: این توافق نیست تعهد نامه ایران است...

انتقاد احمد توکلی از بیانیه تبادل سوخت: این توافق نیست تعهد نامه ایران است

چکیده :بقيه بيانيه ‌يشتر به تعارفات ديپلماتيك شبيه است. در نتيجه تا اينجا ايران خودش را متعهد كرده است و با كمال تعجب قوي‌ترين اهرم خويش را براي ادامه مذاكرات از دست مي‌دهد. اين بيانيه كه آن را بيانيه تبادل سوخت ناميده‌اند مصالح ملي ما را تأمين نمي‌كند و ان را بايد بيانيه انتقال سوخت هسته‌اي ايران ناميد نه تبادل...


بيانيه تبادل سوخت هسته‌اي مصالح ملي را تأمين نمي‌كند.

به گزارش الف احمد توكلي درباره بيانيه ايران،برزيل و تركيه اظهار داشت: در مفاد بيانيه دقت شود تا جان كلام به دست آيد. اين بيانيه تا اينجا، ايران را يكطرفه متعهد مي‌سازد كه كل 1200كيلو اورانيوم 3.5 درصدي خود را از تسلط خويش خارج كند و به خاك تركيه منتقل كرده و تحت سلطه آن كشور قرار دهد بدون آنكه طرف پرمدعاي غربي هيچ تعهدي بسپارد.

وي گفت: در بند هشت اين بيانيه آمده است اگر غربيها به مفاد اين بيانيه توجه نكنند، ايران بايد از تركيه بخواهد و تركيه بايد بدون قيد و شرط اورانيوم امانتي را بازگرداند. در عين حال بند هفت براي گروه وين (آمريكا، فرانسه، روسيه و آژانس) تكليف تعيين مي‌كند كه 120كيلو اورانيوم 20 درصد بعداَ آن هم ظرف يك سال به ايران بدهد.

وي اظهار داشت: بقيه بيانيه ‌يشتر به تعارفات ديپلماتيك شبيه است. در نتيجه تا اينجا ايران خودش را متعهد كرده است و با كمال تعجب قوي‌ترين اهرم خويش را براي ادامه مذاكرات از دست مي‌دهد. اين بيانيه كه آن را بيانيه تبادل سوخت ناميده‌اند مصالح ملي ما را تأمين نمي‌كند و ان را بايد بيانيه انتقال سوخت هسته‌اي ايران ناميد نه تبادل سوخت.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا صدور اين بيانيه نمي‌تواند بن بست فعلي را بشكند، يا قطعنامه جديد تحريم را متوقف كند گفت: اين ما نبوديم كه مذاكرات را متوقف كرديم. رئيس جمهور از هر فرصتي براي گشودن باب گفت و گو بهره مي‌گرفته است تا حدي كه بعضا مورد انتقاد هم واقع شده است. اگر قرار باشد بن بست به هر قيمت شكسته شود، چرا اساسا چندين سال براي استيفاي حق مسلم ملت ايستادگي كرديم و به توليد صنعتي اورانيوم موفق شديم؟ اگر گروه وين اورانيوم 20 درصد را نداد و شرط تحويل را توقف و تعطيلي هر نوع غني سازي قرار داد و تهديد كرد كه در غير اين صورت تحريم جديد اعمال مي‌كنيم چه خواهيم كرد؟ باز هم به نقطه‌اي خواهيم رسيد كه حال در آن هستيم اگر با فشار تركيه را از بازگرداندن اورانيوم ما منع كرد چه مي‌كنيم؟ در آن صورت كه خيلي هم محتمل است روابط دوستانه ما با يكي از همسايگان مهم ما را نيز اسيب مي‌زند.

‌توكلي در پاسخ به سوال خبرنگار فارس گفت: تركيه و برزيل براي اجراي صحيح بيانيه تضمين داده‌اند اين كفايت نمي‌كند؟ كه تمامي اعضاي NPT از جمله گروه وين امضا داده‌اند كه بدون احتياج به مبادله يك طرفه اورانيوم غني شده براي مصارف علمي و غيرتسليحاتي مانند رآكتور اتمي تهران را تأمين كنند و تا چند سال پيش هم انجام مي‌شود. مگر آنها به امضاي خود باقي ماندند؟ حال ما تركيه و برزيل را هم احتمالا از دست مي‌‌دهيم.

فارس از توكلي پرسيد مجلس چه موضعي دارد؟ توكلي پاسخ داد: من نظر خودم را مي‌گويم و نمايندگان خودشان بايد تصميم بگيرند. البته اصل 77 قانون اساسي چنين موافقتنامه‌هايي را پس از تصويب مجلس قابل اجرا شمرده است. ديروز يكشنبه‌ 25 ارديبهشت ماه در مجلس يك بيانيه آ‌ماده امضا شدكه جمع آوري امضاها به سه شنبه موكول شد. مضمون بيانيه اين است كه درباره اصل مبادله سوخت از دولت حمايت شده ولي چند شرط قائل شده است. اول آنكه مبادله با ارسال بخش از نياز ما توسط غربيها در اول كار و انتقال معادل آن از طرف ما صورت گيرد.

وي افزود: دوم اين كار در چند مرحله انجام گيرد نه يكباره تا پايبندي كشورهاي سلطه‌گر اتمي آزموه شود و دست ما يكباره خالي شود. سوم شرط مقدمات انجام مبادله اين باشد كه اولا تمام تحريم‌هاي گذشته متوقف شود تا محدوديت‌هاي مالكي، تجاري و سرمايه‌گذاري براي ايران برطرف گردد تا حق غني سازي اورانيوم براي ايران مجددا به امضاي غربيها برسد و ثالثا غربيها به تعهدشان در NPT براي ساخت نيروگاه با ايران همكاري كنند.

وي تاكيد كرد: فكر مي‌كنم مجلس وارد ماجرا شود و اين شروط را الزامي كند. البته قدم اول اين است كه رئيس جمهور محترم كه در سياست خارجي اهل ايستادگي و منطق است در مجلس حاضر شود و در جلسه غيرعلني به نمايندگان ملت توضيح دهد كه چرا چنين تصميم عجيبي اتخاذ شده است. بقيه راه پس از آن بايد تعيين گردد.

وي در پايان تاكيد كرد: البته تا همين جا اين پيام به غربيها منتقل مي‌شود كه فشار آنان نه فقط در دولت خاتمي مؤثر افتاد، بلكه در احمدي نژاد هم مي‌تواند مؤثر باشد. اين يك خسارت است. خدايي ناخواسته اگر اين بيانيه اجرا شود، وزن تركيه را در معادلات منطقه‌اي بالا مي‌برد و وزن ما را كاهش مي‌دهد و به دليل عضويت تركيه در ناتو اگر مناسبات ما با تركيه آسيب ببيند از اين حيث نيز ما ضرر كرده‌ايم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

26 پاسخ به “انتقاد احمد توکلی از بیانیه تبادل سوخت: این توافق نیست تعهد نامه ایران است”

 1. ناشناس گفت:

  این آقای توکلی یا متوجه نیست یا خودشو به نا آگاهی زده
  آخه برادر ارزشی شما فکر کردید مسئولین زرنگ ما این حرفهای شما رو نمیدونن
  اونا خواستن تا جای ممکن این قرارداد ننگین رو با آبرو امضا کنن ولی دیگه بیشتر از این نتونستن
  حالا هی شما موضوع رو همش بزن
  ضمنا اون جایی که گفتید مجلس وارد موضوع میشه قسمت فان ماجرا بود
  دیگه هر طفلی تو این مملکت میدونه که هیچ کس نه موافق و نه مخالفین مجلس رو به هیچ هم حساب نمیکنن
  یه عده راه یافته که عرضه هیچی رو ندارن غیر…
  یه چند جای مسخره دیگه هم داشت افاضات ایشون که دیگه حال نوشتن ندارم

 2. reza.mahani@hotmail.com گفت:

  Afghanestan zir bar zor namiravd-magar ankeh zor por zor bashad

 3. اطلاع رسانی به جای خودش ولی شما چرا رفتارها و واکنش های افرادی چون توکلی و سلیمی نمین،زاکانی،الیاس نادران و علی مطهری را در صدر اخبار قرار می دهید؟؟

  اینها وابستگی به هرم نا سالم قدرت و تشریفاتی بودنشان(به عنوان وکیل مردم) به همه ثابت شده،زد و بندهای سیاسیشون بیّن هست، حقوق و آبرو و حیثیت کشور و مردم را فدای باند بازی ها و بده بستان های جناحیشون می کنند.

  می گن دولت تخلف داره،قانون شکن و قانون گریز هست،در بدنه ی دولت افراد سودجو و متهم به فسادهای اقتصادی وجود دارند،اما هیچ اقدامی نمی کنند.

  دیگه دست اینا برای عموم مردم رو شده(برای ما که خیلی وقت پیش محرز بود و به هیچکدومشون رای ندادیم)

  اینا هنوز می گن رییس جمهور محترم،مردمی،حزب اللهی،متعهد،انقلابی و ….

  آقا انصافاً اگه یه روزی محکمه ی مردمی تشکیل بشه،از احمدی نژاد و روح ا.. حسینیان و رسایی بگذریم از افرادی که در بالا نام بردم نباید گذشت،چون امثال موس قربانی و حسینیان موضع شان معلومه(کینه توز و ظالم هستند و از محکمه ی الهی هم ابایی ندارند) ولی امثال توکلی و مطهری یکی به نعل می زنند یکی به میخ،اینها باعث به وجود آمدن و رشد کسانی مثل احمدی نژاد و باندش هستند.

  اینها زمینه ساز فساد،جرم و بی عدالتی هستند.

 4. محمد گفت:

  این همه هزینه به ملت آخرش چه شد !!! جام زهر های بیشتری در راه است .

 5. ali گفت:

  اين موضوع ومواضع قبلي اردوغان در برابر اسرائيل (مواضع تشريفاتي وشعارگونه) همه بيانگر اين است كه اژدهاي عثماني (حكومت عثماني) با درك صحيح از اوضاع منطقه و همچنين با حسن استفاده از چالش بين ايران وغرب كه با روي كار آمدن آقاي احمدي نژاد شكل تازه اي به خود گرفته ، درحال بيدار شدن است و با چنين اقداماتي رقيب جدي و جانشين پرقدرتي براي ايران در منطقه است تا با رويكردهاي چند گانه خود زيراب نفوذ انقلاب ايران درمنطقه وبويژه دربين كشورهاي مسلمان را بزند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  جالب آنكه در 25 سال گذشته ايران هيچ گاه وارد بازي باتركيه نشده است و به اصطلاح محل اعرابي براي رقيب ديرينه خود ، نذاشته اما با روي كارآمدن آقاي احمدي ن‍ژاد وسفرهاي مكرر وي به تركيه و به شهادت تمامي كارشناسان كاري عبث بوده است حال با استفاده از اين موقعيت تركيه اينچنين عرض اندام مي كند و اينچنين در راستاي تقويت جايگاه منطقه اي وبين المللي خود وارد بازي مي شود تمام كارتها را از كف ايران وغرب مبي ربايد . براستي اين اسجانشانت هنر ديپلماسي ، نوش جانشان

 6. مانی گفت:

  اصلا دولت ایران چگونه به کشور برزیل و ترکیه اعتماد کرد؟! در صورتی که گروه وین و اژانس این مسئله را قبول نکنند , ایران از همه جهت ضرر خواهد کرد. از کجا پنهان شاید روابط سیاسی ایران با ترکیه و برزیل هم خدشه دار شود. من بعید می دانم که کشور های امریکا و فرانسه در مورد این تبادل سوخت , به مفاد بیانیه توجه کنند. امریکا در صورتی با این حرکت موافق است که اورانیوم 3.5 درصدی به کشور فرانسه و روسیه منتقل شود. ولی خوب الان شاهد این هستیم که اورانیوم ذکر شده , برای کشور های برزیل و ترکیه , 2 کشوری که امریکا زیاد روابط در خور توجه ای با این کشور ها ندارد و مهم اینجاست که این 2 کشور عضو غیر دائمی سازمان ملل هستند , ارسال شده است. ولی واقعا این سوال پیش امده که چرا کشورهای غربی و امریکایی روی این موضوع حساس هستند که ایران باید این کار را بکند و اگر نکند ما این بلا را سرشان میاریم یا تحریم می کنیم. واقعا چرا باید این حرف های در سطح بین المللی بیان شود. و جالب اینجاست که دولت ایران ناخواسته دارد به غرب می گوید که بله ما از تحریم و کارهایی که می خواهید بر علیه ما انجام دهید , میترسیم. دولت ایران به راحتی دارد به تمام خواسته های غرب و امریکا تن میدهد. این توافق ارسال اورانیوم اصلا به نفع مردم ایران نیست. این فقط برای جلوگیری از تشدید تحریم ها است. البته من بعید می دانم که قطعنامه تحریم ها تا چند روز دیگر صادر نشود.

 7. ناشناس گفت:

  امروز روز شهادت حضرت زهرا محمود و دارو دسته اش کف زدند و کسی ندید میهمانی و سور وسات هاله نور را کسی ندید چرا از سیستم پوپولیسم خودشان علیه خودشان استفاده نمیکنید

 8. بيتا گفت:

  در هر دو صورت ایزان بازنده است و همین جوری دیوار تا ثریا کج میرود!

 9. baradar گفت:

  ۱ : ۱۲۰۰ کیلو اورانیم غنی شده ۳.۵ در صدی چقدر میارزد؟
  ۲: ۱۲۰ کیلو اورانیم ۲۰ در صدی چقدر میارزد؟
  ۳: آیا با گوش خودت شنیدی که آقای احمدی نژاد ، با صدای بلند ایلام کرد که ما اورانیم ۲۰ درصدی را تولید کردیم و به ان رسیده ایم ؟
  ۴: چه میزان هزینه برای رسیدن به این ۱۲۰۰ کیلو اورانیم ۳.۵ در صدی ، تا کنون دولت یاران خرج روی دست ملت ایران گذشته است ؟
  ۵: چرا این همه بازی و سر و صدا با ملت ایران و جهان انجام میگیرد و ۵ سال ملتی را سر کار میگذراند و در پایان ، فقط ۱۲۰ کیلو اورانیومی ۲۰ در صدی را برای سوخت نیرو گاه اتمی تحقیقاتی دانشگاه تهران با این روش پر هزینه مبادله میگردد ؟
  ۶: در این نشست ، نگاه کنید چه اتفاقاتی میافتد چه دستگیری ها که انجام میشود خانوم ریس ، گروگان فرانسوی آزاد میشود ۵ نفر اعدام میشوند آقایان موسوی و کروبی تهدید شدید میشوند مدرس و دانشگاه و ادارات تعطیل میشوند و بسیاری دیگر … و در نهایت اسم شرمساری این را میگذارید پیروزی !!!!

 10. behzad گفت:

  ازدوستانی که در رشته فیزیک هسته ای هستند در خواست میشود که این سوال بنده را پاسخ بدهند که ۱۲۰۰ کیلوگرم اورانیم ۳.۵ در صدی ، آیا با ۱۲۰ کیلو گرم اورانیم ۲۰ درصدی هم ارزش هاست ؟ اگرنیست با چند در صد برابری دارد؟
  نکته دوم : آیا ایران که حدود ۳۰۰ میلیارد دلار فقط در دوره آقای احمدی نژاد ، صرف پروژه غنی سازی اورانیم کرده است آنرا چه میکند ؟ و اگر قرار بوده که اورانیم غنی سازی شده را از خارج خریداری کنیم اصولا چه نیازی به این همه هزینه بوده است ؟
  نکته سوم : اگر قرار بوده که اورانیم را از خارج خریداری کنیم این همه بازی و سر و صدا در طول این ۴ ساله برای چه بوده است ؟ و تازه این فقط برای سوخت راکتور اتمی تحقیقاتی دانشگاه تهران است وسوخت راکتور های آتی شامل بوشهر و غیره چه میشود؟
  نکته دیگر اینکه درهنگام نشست اتمی G15، به منظور مبادله ۱۲۰۰ کیلو اورانیم ۳.۵ در صدی ، گروگان فرانسوی خانوم ریس آزاد میشود آقای آرمین از حزب مشارکت دستگیر میشود ۵ نفر برای ایجاد ترس در دل مردم ، اعدام میشوند دانشگاه ها و ادارات تعطیل میشوند فشار روزنامه های دولتی و مجلسی ، روی آقایان موسوی و کروبی افزایش مییابد و …. در کل این سلسله اموها با هم چه معنایی دارد؟
  نکته آخر : مگر نه اینکه ، چند وقت پیش ، آقای احمدی نژاد گفت که ما خودمان اورانیم را غنی میکنیم و هفته ای نگذشته بود که اعلام کرد ما خودمان اورانیم ۲۰ در صدی را تولید کردیم ؟ آیا گوش های من ، اشتباه میشنود ؟؟ آیا مردم ایران نشنیدند؟ پس چه شد ان اورانیم ۲۰ درصدی تولید شده ؟؟ آقای احمدی نژاد ، آیا مارا به بازی نگرفته ید ؟ روراست بگویید ، ای ملت : ما شما را احمق فرض میکنیم و از طریق دین و مذهب شما ، شما را تحمیق میکنیم با قدرت نظامی میخواهیم هر تصمیمی را به نفع یک گروه خاص بگیریم و باقی مردم ساکت باشند وبرای روشنفکران و نویسندگان هم ، یک بخش نامه صادر کنید که چشم ها بسته باشد گوش ها قفل و کر شوند زبان ها هم دوخته شود مغز ها هم گچ شود قالب ها هم سنگ شود و به این ترتیب شما آدمی نو، مطابق میل خود خواهید داشت تاریخ در مورد این دوران ، حکایت ها خواهد نوشت

 11. reza گفت:

  این پیام و تو سایت الف گذاشتم

  احتمالا پیام و چاپ نمی کنید برای همین من عین پیام و تو سایت های دیگه خواهم گذاشت>
  این پیروزی و به دشمنان ایران تبریک می گم کجاست اون رگ غیرتتان که می گفتید آب نبات گرفتیم چه فرقی است با عهدنامه ترکمن چای این فضاحت دست مریزاد باید گفت به دکتر توکلی
  امروز تنم لرزید در روز شهادت همسر اسوه عدالت که هرگز زیر بار ظلم نرفت ایران اسلامی را شرمگین کردند

 12. اسلام رحماني گفت:

  اين مجلس كه با يك دستور و فشار از بالا ساكت ميشود. مستقل و براي مردم نيست.
  ما پارسال به اين آقايان مثلا اصولگرا ميگفتيم كه اين دولت براي باقي ماند در سر جاي خود حاضر به هر معامله اي با هر كشوري هست. اينها امسال فهميدند. تا سال بعد چه ها بفهمند كه شايد مانند امسال دير شده باشد.

 13. دادار گفت:

  با سلام بدین ترتیب جام زهر دیگری نوشیده شد

 14. سبز روشن گفت:

  هرچند سایت کلمه نظرهای انتقادی را منتشر نمی کند ولی باید گفت که این توافق یا هر اسمی که می خواهید بر آن بگذارید صرفاً برای رفع تحریم یا دفع خطر حملۀ نظامی نیست، که در نظر دولت فخیمه تحریم ها کاغذپاره ای بیش نیستند و حملۀ نظامی به ایران هم فقط یک نتیجه به همراه دارد و آن هم نابودی اسراییل است. پس این کار در آستانۀ سالگرد انتخابات فقط به معنای داشتن دست باز برای سرکوب مردم در صورت اعتراضات احتمالی است. چرا که هم سازمان ملل و هم کشورهای عضو شورای امنیت به خوبی نشان داده اند که رعایت حقوق بشر و آزادی بیان از سوی دیگر دولت ها برایشان پشیزی ارزش ندارد و ترس شان فقط از ایران هسته ای است که آن هم البته یک بازی است. سیاست داخلی و خارجی ایران یک عبارت بیشتر نیست: النصر بالرعب. مردم را با اعدام های بی معنا ترساندن، دنیا را با تاسیسات توخالی هسته ای و برگزاری مانورهای پرهزینۀ نظامی. دوستان کشورهای تازه به دوران رسیده ای مثل ترکیه و برزیل با به اصطلاح فانوس گردانی برای ابهامات ایرن فقط به فکر منافع خودشان هستند و برای انتخابات ریاست جمهوری کشورشان برنامه ریزی کرده اند. آنان نه معنای صلح را می فهمند و نه ذره ای برای آن ارزش قائلند. خدا به داد ما مردم برسد که با این توافق ـ که دولت حتی نمی داند سود و زیانش برای کیست ـ توجیه بین المللی برای سرکوب فراهم آمده است. از این پس دولت خواهد گفت ما که اروانیوم را سپردیم به شما، شما هم داخل ایران را بسپرید به ما. آزادی در ایران در بالاترین سطح قرار دارد!!!!!

 15. محمدرضا گفت:

  کاش جام زهر بود،این ازبشکه زهرم گذشته،چندسال فقط زورزدیم این همه تحریم وبدبختی آخرم …..خورده بودیمو قرقره کردیم و یه عالمه امتیازوفرصتم ازدست رفت

 16. ناشناس گفت:

  خود کرده را تدبیر نیست

 17. ناشناس گفت:

  حماقت پشت حماقت
  حالا فردا فیلم مستند پخش میکنن و میگن فتح الفتوحی دیگر

 18. بابک گفت:

  آقای توکلی بیایید و بالاغیرتا قبول کنید خانه از پای بست ویران است باز صد رحمت به خاتمی اگر امتیاز نگرفت حداقل کشور را در مقابل تحریمهای چپ و راست سازمان ملل قرار نداد بعد هم بیاید و یک طرفه تسلیم شود

 19. Behroz گفت:

  بگم یک خاطره در زندگی شخصی من :
  مشکل بزرگی در زندگی من به وجود آماده بود به این صورت که در تجارتی که با چند نفر کرده بودم سرمایه ام در دست آنها بود و اجناسی که آنها تهد کرده بودند نمیدادن !!!
  بخشی از سرمایه باقی مانده در دستم نیز در خطر بود که باید در مکانی تا مدتی حفظ میکردم .
  دوستی در اطراف من در همسایگی من بود همیشه مرا سرزنش میکرد که چرا به ایشان اعتماد نمیکنم و از طریق دوستانی مثله ایشان ، سرمایه ام را حفظ نمیکنم تا وقت کافی پیدا کنم و ابتدا ، با دشمنان به جنگم و بعد از حال مشکل ، امانت را از ایشان باز ستانم
  من بعد از کلی پریشانی فکری ، و از روی ناچاری و در ماندگی ، امانت مالی را به ایشان سپردم بعد ها هنگام باز خواستن امانت ، هرگز موفق به دریافت ان نشدم و این دوست همسایه من ، ان سرمایه را به کار خودش زده بود و چون وضیت مالی خوبی هم نداشت از اعتماد من ، سو استفاده کرد و هرگز قول خود را اجرا نکرد و به اسم ورشکستگی ، کلان دررفت هم پولم را از دست دادم ، هم دوستی با ان شخص را از دست دادم هم همه مرا سرزنش کردند هم تحقیر شدم که تقصیر از من بوده است و هم با دوست قدیمی به استهلاح مورد اعتماد ، هیچ کاری نتونستم بکنم جنگ یا شکایت و یا هر راه دیگری به رویم بسته شد

  حالا دوستان : ترکیه دوست و همسایه ماست امانت به این بزرگی هم میگیره ترکیه دوست اروپا هم هاست عضو ناتو هم هست وضیت اقتصادی بدی هم داره حالا حساب کنید اگه به قول هاش وفا نکرد چه راه حالی برای ایران میمونه ؟؟ آیا همان حکایت دوست من اتفاق نمیفته؟

 20. کاش در قراداد ، نسبت به تحریم ها وقطع نامه های سازمان ملل ، هم اشاره میشد که حداقل تحریم ها بر چیده شود
  کاش در قراداد ، مبادله نوبتی اورانیم در چند نوبت انجام میشد
  کاش در قراداد ، به کامیون پول و طلا که به ترکیه رفته بود اشاره میشد و ان باز پس گرفته میشد
  کاش در قرداد ، این مبادله ۱۲۰۰ کیلو اورانیم با ۱۲۰ کیلو اورانیم ۲۰ درصدی ، مطرح نمیشود که این در ازاء تحویل سخت برای نیروگاه اتمی تحقیقاتی دانشگاه تهران است چون این سوخت که در دوره های قبلی هم انجام میشد
  و این مبادله سوخت برای نیروگاه های جدید ، انجام میشد
  کاش در قراداد ، نکات دیگری که مربوط به سوخت نیروگاه های بوشهر هم میشد تاکید میشد
  کاش ها زیاده اما متاسفانه ، نمیگذارند که جنبش سبز هم حرف بزنه جناب موسوی اکنون ما میفهمیم که چرا در آستانه این سالگرد رای گیری ، میخواهند صدای شما و جنبش سبز را خاموش کنند
  قراداد های گلستان چای و ترکمان چای را فراموش نکنیم بگذارد .
  انتقاد ها انجام شود تا منافع کل ملت با نظر کل ملت اجرا شود

 21. ناشناس گفت:

  مجلس محترم هیچ مخالفتی با این طرح نخواهد کرد بلکه اینو پیروزی بزرگ خواهند دانست و250 نفر امضا میکنن وتشکر

 22. ناشناس گفت:

  معلوم است که نظامی که پشتیبانی بیش از هشتاد درصد از مردم خود را از دست داده است و آن بقیه هم یا از سر بی خبری یا از سر منافع شخصی یا از سر تعصب یا ترس از آن طرفداری میکنند باید هم در مقابل فشار خارجی تا “کمر خم” شود. غصه در این است که این ذلت را با “دروغ” به اسم عزت قالب آن بیست درصد غافل میکنند. “ستون انقلاب” را هم خیالتان راحت موریانه خورده است وگرنه در انتخاب “نزدیکتر” ها دقت میکرد.

 23. 349 گفت:

  ماندم در قیاس این رفتار احمقانه با رفتار عاقلانه دوره اصلاحات در آن موقع آمریکا بخاطر قدرت سیاست خارجی ما تنها مانده بود و اعضای شورای امنیت همگی با ایران بودند وو راه بر تحریم بسته شده بود در ضمن هم می دانیم که بوش چه جنگ طلب کله شق و نادانی بود بهترین راه برای کسی که می دانید تا این حد دیوانه است همان سیاست بود که سید عزیز خاتمی داشت وگرنه این ببو ها حالا داشتند سر سال عزیزانشان را بر اثر بمباران بوش برگزار می کردند

 24. ناشناس گفت:

  البته مجلسي كه شما درست كرده ايد مال اين حرفها نيست / مجلس فعلي بوق چي دولت است . اين را خود شما هم مي دانيد .

 25. سبز گفت:

  باز هم باید به حضور امثال آقای توکلی و نمایندگان اصلاح طلب در مجلس امیدوار باشیم.

  با اینکه چند و چون اجرای یارانه ها معلوم نیست، قانون معقول تری رو از طرف مجلس رقم زدند.

  امیدوارم ننگی این تعهدنامه هم از سرمان برداشته شود.

  مجمع تشخیص مصلحت نظام هم نباید ساکت بنشینند. ما از همه مسوولان انتظار داریم.

 26. Ali az Canada گفت:

  Man nemidoonam chera ma irani ha aslan fekr nemikonim? Aghaye tavakkoli harfe kamelan dorosti ro dare mizane. Negah bekonid shoma…ba vojoode inke iran inja kootah oomad, hanooz ina daran iran ro to UNSC tahrim mikonan. Irani ha key mikhan befahman ke GHARB dooste oonha nist. Gharb faghat mikhad ke iran tooye mantaghe natoone ghodrat begire va zaeef bemoone. Vali moteassefane irani ha kheily bahoosh nistan. Man vaghean hanooz ham Khatami ro bekhatere khiyanati ke kard va 2 sal barnameye iran ro moattal kard, masool midoonam. Alan, moteassefane, Ahmadi ham dare hamoon kar ro mikone va in baes mishe ke man va kheilyhaye dige ishoon ro ham khaen hessab konim