سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمدعلی انصاری:جریانی كه باید به اداره امور بپردازد، باید جریان صالح باشد...

محمدعلی انصاری:جریانی كه باید به اداره امور بپردازد، باید جریان صالح باشد

چکیده :مومنان، مقدسان و موحدان درست است كه در اصل حاكمیت باید باشند، اما جریانی كه باید به اداره امور بپردازد، باید جریان صالح باشد ونباید صلاحیت را در نماز شب و مسائلی از این قبیل تفسیر كنیم و آنگاه همین فاكتورها در 5 میلیارد كره زمین پیاده كرده و بگوییم كه كسی صلاحیت...


کلمه: محمدعلی انصاری طی سخنانی در همایش كارگزاران ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، به بیان خاطراتی از امام پرداخت كه گویای شخصیت ایشان و نگاه سیاسیشان به مسائل بود.

به گزارش ایلنا، دبیر ستاد بزرگداشت ارتحال امام(ره)، با بیان اینكه حفظ هویت اسلامی و حفظ نظام از اوجب واجبات است، اظهار داشت: عملكرد هر فرد حتی من به تنهایی یعنی جمهوری اسلامی و اشتباه من یعنی اشتباه جمهوری اسلامی است.

وی در همین رابطه با اشاره به خاطره‌ای اضافه كرد: یكی از دوستان ما كه از مبارزین قبل از انقلاب و خدمتگذاران كنونی است و در رژیم ساوك گرفتار انواع شكنجه‌ها بود، پس از انقلاب ضارب خود را دستگیر می‌كند، اما نزد امام آمده و از ایشان می‌پرسد كه چكار كنم؟ حضرت امام (ره) می‌فرماید حق ندارید خود تصمیم بگیرید و فقط حاكم شرع باید در این زمینه حكم بدهد.

انصاری اضافه كرد: همچنین زمان دیگری افرادی نزد امام آمدند و گفتند كه صدای بلندگوها در مساجد و حسینیه زیاد است و ممكن است مردم اذیت شوند، چكار كنیم؟ حضرت امام فرمود كه این كار حرام است. بنابرفرموده امام(ره)، ما نباید به اختیار خود بتوانیم ارزش‌ها و غیر ارزش‌ها را تفكیك كنیم و به‌عنوان مثال بگوییم كه صدای بلند گو در این جا اشكالی ندارد. زیرا این امر با اخلاق فاطمی سازگار نیست.

وی در ادامه با اشاره به اختلاف سیاسی دوگروه در زمان حضرت امام(ره) كه نزد امام آمده بودند، اظهارداشت: جناح اول افرادی بودند كه در هر كجا با عنوان طرفداران خط امام شناخته می‌شدند و البته جناح دوم نه اینكه طرفدارامام نباشند، بلكه تنها خط مشی‌هایی متفاوت با جناح اول داشتند وآنان نیز پیرو امام و انقلاب بودند. وقتی كه فردی از جناح اول به امام گفت كه این گروه مخالف، مقلد شما نیستند، امام فرمود اگر نبود سوابقی كه برای شما نقل شده، همین الان با شما برخورد می‌كردم! زیرا من از اینكه شما مقلد من باشید امتیازی به شما نمی‌دهم و یا از اینكه كسی مقلد من نباشد، ناراحت نمی‌شوم.

انصاری ادامه داد: با این این برخورد و پاسخ امام گروهی كه با این تفكر آمده بودند، نمی‌دانستند كه چگونه و از كدام در خارج شوند! آنها از من پرسیدند كه این چه برخوردی از امام بود و من گفتم این روش امام است.

وی همچنین با انتقاد از برخی مسائلی كه در خصوص ظهور حضرت امام زمان(عج)، مطرح می‌شود، گفت: ما اعتقاد به ظهور ولی عصر (عج) داریم. اما تصور‌هایی كه از عدالت و ظهور ایشان وجود دارد، متفاوت است. به نحوی كه برخی آنقدر كار ظهور امام زمان(عج) را مشكل كرده‌اند كه حتی این گونه به نظر می‌آید كه ظهور امام زمان(عج) غیر ممكن است. به‌عنوان مثال سوال می‌شود كه چند درصد از ملل كره زمین باید قتل عام شوند تا عدالت امام زمان (عج) ممكن شود!

دبیر ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره)، با بیان اینكه دو اصل عدالت و صلاحیت در ظهور امام زمان (عج) وجود دارد و با بیان اینكه عدالت معنایی است كه در همه جا صرف نظر از دین و مذهب محقق می‌شود، در خصوص اصل صلاحیت، اظهار داشت: مومنان، مقدسان و موحدان درست است كه در اصل حاكمیت باید باشند، اما جریانی كه باید به اداره امور بپردازد، باید جریان صالح باشد ونباید صلاحیت را در نماز شب و مسائلی از این قبیل تفسیر كنیم و آنگاه همین فاكتورها در 5 میلیارد كره زمین پیاده كرده و بگوییم كه كسی صلاحیت ندارد.

وی در پایان با اشاره به فرارسیدن بیست و یكمین سالگرد رحلت حضرت امام(ره)، و با بیان اینكه مراسم امسال یك مراسم استثنایی و ویژه است، اظهار داشت: این مراسم باید ایجاد‌كننده پیوند عمیق بین اقشار ملت، جناح‌ها، ‌گروه‌ها و وفاداران به انقلاب با ولی امر مسلمین باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.