سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمدباقر قاليباف:تبديل تهران به 22 منطقه فرمانداري بحث انحرافي است...

محمدباقر قاليباف:تبديل تهران به 22 منطقه فرمانداري بحث انحرافي است

چکیده :ما مشابه اين بحث را در اداره مترو نيز داشتيم و بارها اعلام كرده‌ايم حمل‌ونقل بر عهده شهرداري تهران است و اگر اتفاقي قرار است بيفتد بايد مسيرهاي قانوني خود را طي...


کلمه: شهردار تهران گفت: تبديل تهران به 22 منطقه فرمانداري به نظر مي‌رسد چنين بحث‌هايي انحرافي بوده و مشكلي را از تهران حل نمي‌كند بايد تلاش كنيم هر كسي در جايگاه خود به آنچه كه بر عهده قانون گذاشته شده به درستي انجام وظيفه كند.

به گزارش ايلنا، محمدباقر قاليباف در حاشيه بهره‌برداري از 108 پروژه عمراني ـ خدماتي ـ ترافيكي در منطقه شش در رابطه با مصوبه اخير هيات دولت مبني بر اداره برخي مناطق تهران توسط فرمانداران افزود: به عنوان شهردار از اين مصوبه اطلاعي ندارم و در حد رسانه‌ها و روزنامه از آن مطلع شده‌ام اما در اين خصوص بايد بگويم تاكنون مصوبه مكتوب كه در آن مراجع قانوني اظهارنظر كرده باشند به دست من نرسيده است.

وي افزود: به هر صورت اقدام غيرحقوقي و قانوني نبايد انجام شود و در حوزه اداره تهران و تقسيمات كشوري ضوابطي وجود دارد كه بايد به درستي اجرا شود. ما مشابه اين بحث را در اداره مترو نيز داشتيم و بارها اعلام كرده‌ايم حمل‌ونقل بر عهده شهرداري تهران است و اگر اتفاقي قرار است بيفتد بايد مسيرهاي قانوني خود را طي كند.

شهردار تهران گفت: به نظر مي‌رسد چنين بحث‌هايي انحرافي بوده و مشكلي را از تهران حل نمي‌كند بايد تلاش كنيم هر كسي در جايگاه خود به آنچه كه بر عهده قانون گذاشته شده به درستي انجام وظيفه كند.

وي در پاسخ به اين سئوال كه استاندار تهران اعلام كرده است كه مجوز قانوني براي تبديل 22منطقه تهران به فرمانداري در اختيار دارد، گفت: زماني در رابطه با موضوعي اطلاعي ندارم و مكتوب نيز نبوده نمي‌توانم اظهارنظري داشته باشم.

شهردار تهران در رابطه با فرونشست ميدان منيريه گفت: در اين محل ايستگاه مترو در حال احداث است و اين مسئله يكي از مشكلات ماست كه كانال تاسيساتي مناسب در شهر وجود ندارد در مشاهده اين حفره ايجاد شده در منطقه مي‌بينيم كابل‌هاي مخابرات، برق، آب و گاز به شكلي غيرمنطقي عبور كرده‌اند.

وي ادامه داد: در حين احداث ايستگاه مترو در منيريه نشتي لوله آب باعث خوردگي و فرسودگي زمين شده است و حفره عظيم را ايجاد كرده است. حدود ساعت 12 نيمه شب مطلع شديم كه البته اين حادثه خسارت جاني نداشته است.

قاليباف گفت: به دليل نشتي لوله آب متاسفانه شاهد تركيدگي لوله گاز و آتش‌سوزي وسيع در منطقه بوديم كه تا ساعت سه نيمه شب به كنترل كامل نيروهاي شهرداري درآمد.

شهردار تهران گفت: به دليل اينكه ايستگاه مترو قرار است در اين منطقه ايجاد شود بايد هر چه سريعتر مسير ادامه راه‌اندازي باز شود و براي آينده نيز كه مترو ايجاد مي‌شود تمامي موارد ايمني در اين منطقه رعايت شود.

وي در پاسخ به اين سئوال كه گفته شده در گذشته نيز اين منطقه ريزش‌هايي را داشته است، گفت: مكاتبات روشن است نشتي لوله آب وجود داشته اما بسياري از لوله‌هاي شهر تهران نشتي دارند به طوري كه همكاران در حوزه آب و فاضلاب اعلام كرده‌اند 25درصد لوله‌ها در سطح شهر دچار نشتي هستند.

شهردار تهران گفت: نمي‌گويم كارهاي مهندسي ما تاثيري بر اين فرونشست نداشته است اما هنگامي كه حفاري سنگيني رخ مي‌دهد بايد شرايط براي آن نيز فراهم شده باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “محمدباقر قاليباف:تبديل تهران به 22 منطقه فرمانداري بحث انحرافي است”

  1. ایرانی گفت:

    لابد با تانک هم می خوان تو خیابونا رفت و آمد کند. حکومت نظامی شون رو می خوان علنی کنند.

  2. راوی گفت:

    باسلام
    به احتمال فراوان این خدمت نیز در راستای سیاست کوچک کردن دولت و اصل 44 صورت خواهد پذیرفت!؟از طرف دیگر ایجاد سازمان هایی با کارکرد موازی و ایجاد اختلاف بین دو نهاد فارغ از بحث غیر قانونی بودن تمام مشکلات را حل خواهد کرد.