سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عراق خسارات جنگ را به ایران نمی دهد؛ احمدی نژاد به دنبال غرامت جنگ جهانی دوم!...

عراق خسارات جنگ را به ایران نمی دهد؛ احمدی نژاد به دنبال غرامت جنگ جهانی دوم!

چکیده :اظهار نظر اخیر این نماینده مجلس عراق این پیام را با خود به همراه دارد که سهل انگاری مقامات مسئول کشورمان در پیگیری موضوع دریافت غرامت جنگ تحمیلی از عراق، سبب خواهد شد تا در آینده نه تنها چنین موضوعی محقق نشود بلکه طرف عراقی ژست طلبکاری نیز به خود...


کلمه: یک عضو فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان در پارلمان عراق در اظهاراتی عجیب مدعی شد حكومت عراق بابت خسارت جنگ 8 ساله‌ ، هیچ تعهدی نسبت به‌ ایران ندارد.

به‌گزارش خبرنگار “تابناک” از بغداد، “سامى اتروشى” عضو کمسیون اقتصادی پارلمان عراق در گفتگو با سایت رسمی حزب اتحاد اسلامی کردستان گفت: عراق به‌ هیچ وجه‌ خسارات ایران را پرداخت نخواهد کرد زیرا هیچ تعهدی نسبت به‌ آن ندراد.و تنها خسارت کشور کویت را پرداخت خواهد کرد.

اتروشی در مقابل بر ضرورت پرداخت خسارت های دیگر کشورها از سوی عراق تاکید کرد و گفت: عراق آماده‌ پرداخت خسارت کشور کویت است و نسبت به‌ آن تعهد داده‌ است.

این گزارش می افزاید، حزب اتحاد اسلامی کردستان که در تهران نیز نمایندگی رسمی دارد، از سوی احزاب اتحادیه‌ میهنی و پارت دمکرات کردستان، همواره‌ به‌ دریافت امکانات مادی و معنوی از مقامات عربستان سعودی متهم شده است و‌ احتمالا این اظهارات از آنجا منشاء گرفته‌ است.

اظهار نظر اخیر این نماینده مجلس عراق این پیام را با خود به همراه دارد که سهل انگاری مقامات مسئول کشورمان در پیگیری موضوع دریافت غرامت جنگ تحمیلی از عراق، سبب خواهد شد تا در آینده نه تنها چنین موضوعی محقق نشود بلکه طرف عراقی ژست طلبکاری نیز به خود بگیرد.

گفتنی است پیش از این نمایندگان دیگری از پارلمان عراق مانند محمود عثمان، اظهار نظرهای مشابهی داشته اند اما علی رغم تذکر متعدد رسانه ها و همچنین نخبگان وطن دوست کشورمان، دولت تاکنون اقدام ملموسی در خصوص گرفتن غرامت جنگ تحمیلی از عراق نکرده است.

به گزارش کلمه، این سخنان در حالی عنوان می شود که شش ماه پیش احمدی نژاد اعلام کرد «غرامت خسارات جنگ جهانی دوم» از متفقین می گیرد.

احمدي نژاد در آذر 88 در سفری که به دانمارک داشت گفت:  سه کشور فاتح جنگ جهاني دوم ،يعني آمريکا شوروي و انگليس، از خاک ايران و امکانات ايران استفاده و اين جنگ را به نفع خود تمام کردند.در اين دوره مردم ايران تحت فشارهاي زيادي قرار گرفتند و خسارات فراواني به ايران وارد شد اما هيچ غرامتي به ايران پرداخت نشد.

وی این ادعا را مطرح کرد که ما خسارات وارده از جنگ جهاني دوم را مطالبه مي کنيم و من گروهي را مامور کرده ام که اين خسارت را محاسبه کنند و بزودي هم طي نامه اي به دبير کل سازمان ملل خواهم خواست که خسارت وارده به ايران در جنگ جهاني دوم پرداخت شود.

این اظهارات رئیس دولت حاضر در حالی است که هنوز از پیگیری دولت ایران درباره دریافت خسارت حداقل هزار میلیاردی از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران خبری نیست .

همچنین وی در حالی از گرفتن غرامت از متفقین خبر داد که چند روز پیش احمدی نژاد سالروز پیروزی روسیه در جنگ جهانی دوم را به مدودف رئیس جمهور این کشور تبریک گفت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “عراق خسارات جنگ را به ایران نمی دهد؛ احمدی نژاد به دنبال غرامت جنگ جهانی دوم!”

 1. ناشناس گفت:

  ایشان دنبال جنجال است به هر بهانه ای از بهانه هایش هم اما بی درایتی می بارد.

 2. 349 گفت:

  این یعنی عرضه سنگ کوچیک را هم نداشتن

 3. neda گفت:

  شتر در خواب بیند پنبه دانه
  گاهی لپ لپ خورد که دانه دانه

 4. سام گفت:

  بنازم به اين ديپلماسي خارجي. باج دادن كه شاخ و دم نداره.

 5. amir گفت:

  این از خواص … میباشد که با وعده های غیر عملی مردم خود را با رضایت بسیار قتل عام میکنند.

 6. ناشناس گفت:

  پیشنهاد می کنم خسارت حمله اسکندر مقدونی را هم از غرب طلب کنید تا حسابمان با آنها تسویه شود.

 7. sasan گفت:

  آقا ی احمدینژاد با این اظهار بی موقع در واقع منافع ملی ما را به باد داده چنا ن که عراقیها که خسارات کویت را که باندازه یک هزارم ایران ضرر ندیده را دو دستی میدهند و حال ایران که میلیاردهادلار ضرر و صدها هزار کشته و مجروح داشته را اینچنین پاسخ میدهند بخاطر اینکه رییس دولت ایران بجای درخواست غرامت از عراق که قادر است و ثروت کافی دارد درخواست انحرافی خسارات از دول غربی را که مربوط به ۵۰ سال پیش است را پیش میکشد .آخر این کجایش رضایت خدا را دارد آخر این خیانت به ملتی نیست که ۸ سال کشورش مورد تهاجم و شهرهای ان با خاک یکسان و صدها هزار شهید داده مگراگر حکومت عراق تغیر کرده میتوان از غرامت چشم پوشی کرد مگر کویت که از ثروت مند ترین کشورها هاست از حق خود چشم پوشی کرده که ما بکنیم چرا ایشان سخنی از خسارات ایران از عراق به زبان نمیآورند در حالی که با این اظهارات جز ایجاد جنجال و حق کشی ملت ایران هدف دیگری ندارند