سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خباز:اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها در 6 ماه فشار زيادي به مردم وارد مي‌كند...

خباز:اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها در 6 ماه فشار زيادي به مردم وارد مي‌كند

چکیده :اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها بدون فراهم شدن مقدمات به شكل ناقص خواهد بود كه در نيمه اجرا با شكل‌گيري اعتراضات مردمي دولت مجبور به عقب‌نشيني...


کلمه: يك عضو فراكسيون خط امام(ره) با انتقاد از فراهم نشدن مقدمات اجراي هدفمند كردن يارانه ها از سوي دولت گفت:اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها در مدت 6 دماه فشار زيادي را به مردم وارد مي‌كند.

محمدرضا خباز نماينده كاشمر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايلنا در ارتباط با اعلام اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها از نيمه دوم سال از سوي دولت، اظهار داشت:چنانچه دولت ابتدا اين قانون را در يك يا دو استان به صورت پايلوت ايجاد كند تا قادر به شناسايي نواقص و عيب‌هاي اين قانون باشد تا در اجراي كلي آن دچار مشكل نشود.

سخنگوي كميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينكه دولت به دنبال درآمد 40 هزار ميليارد توماني بود گفت:دولت به دنبال اين ميزان درآمد بود كه با مخالفت مجلس مواجه شد و درآمد 20 هزار ميليارد توماني براي يك سال از سوي مجلس تصويب شد كه بي‌شك با اجراي آن فشار كم‌تري به مردم وارد مي‌شد اما چنانچه قرار باشد كه دولت اين قانون را در 6 ماه اجرا كند قطعا فشار زيادي به مردم وارد خواهد شد.

وي معتقد است كه دولت ابتدا بايد كليه نهادهاي توليدي كشور را شناسايي كند و سپس براي اجراي قانون اقدام كند.

خباز با ابراز نگراني از اجراي اين قانون بدون فراهم شدن مقدمات كار از سوي دولت خاطرنشان كرد:دولت قصد داشت اين قانون را از فروردين سال 88 اجرا كند و مجلس اين كار را يك سال عقب انداخت تا زمينه‌ها و مقدمات اجرا فراهم شود.

اين نماينده مجلس با اشاره به كمبود مقدمات فراهم شده از سوي دولت تصريح كرد:دولت يا كاري براي مقدمات اجرا نكرده است و يا اينكه مجلس از آن بي‌خبر است و مي‌توان گفت تنها كاري كه انجام شده شناسايي افرادي كه فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را تكميل نكرده اند و تدوين اساسنامه سازمان هدفمند كردن يارانه‌ها است.

وي در پايان گفت:از آنجاييكه دولت مقدمات كار را فراهم نكرده است ،اجراي اين قانون به شكل ناقص خواهد بود كه در نيمه اجرا با شكل‌گيري اعتراضات مردمي دولت مجبور به عقب‌نشيني خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “خباز:اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها در 6 ماه فشار زيادي به مردم وارد مي‌كند”

  1. مگر اینکه این فشارها،مردم به خواب رفته را بیدار کنه.

    اگه روزی نرسید که حامیان دولت ،تک تک دولتمردان را …،شکم گرسنه چیزی حالیش نمیشه.