سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ادبیات سبز/فضاپیمای آتلانتیس! پیغام مرا به خدا برسان...

ادبیات سبز/فضاپیمای آتلانتیس! پیغام مرا به خدا برسان

چکیده :تقصیر کلمه و جرس است که تیتر می کنند : "روزنامه نگاران اصلاح طلب در حسینیه زندان رجایی شهر؛نوبتی می خوابند ". مگر ممکن است وقتی آدم ها به فضا می روند و تازه روی زمین هم هنوز هزاران هزار کیلومتر سرزمین حاصلخیز بلا استفاده افتاده است روزنامه نگاران مجبور باشند اینقدر چسبیده به هم زندگی کنند. اصلا از این خبرها نیست آقای محترم...


کلمه- مهرداد نصرتی( مهرشاعر ): جمعه شب است .ساعت از یازده شب گذشته است . روی صفحه مانیتورم منتظر جدا شدن آتلانتیس در آخرین سفرش به ایستگاه فضایی هستم . در گوشه دیگر مانیتور هم تلوزیون های الجزیره و فرانسه 24 باز است .آتلانتیس از زمین جدا می شود و خبرنگاران از ایستگاه گزارش می دهند که همه چیز طبق برنامه است . فضانوردان اعلام می کنند که همگی خوب و شاد هستند.تلویزیون های دیگر هم چند دقیقه ای را به این اتفاق زیبا در تاریخ بشر اختصاص داده اند : باز بشر به فضا رفت.

دقایقی بعد اما ….. خبرها حکایتگر همان داستان های همیشگی هستند . بمبی در عراق منفجر شد .کشته شدگان همه شیعه هستند.در بانکوک دعواست . در قرقیزستان راهپیمایی و اعتراض است . در هند یک کامیون با شصت مسافر به ته دره سقوط کرد و….

اصلا یک نفر پیدا نمی شود به من بگوید در اینجا ، در آسیا چه خبر است؟! اصلا به جهنم که ما فضانوردانمان را نتوانسته ایم به ایستگاه فضایی بفرستیم .اصلا کراهت دارد.چه معنی دارد در یک فضای تنگ و بسته چند زن و مرد دور از چشم پلیس روزها با هم باشند. مشکل قبله در آن گوشه فضا هم بایست یک جور حل شود.اصلا نخواستیم . به درد سرش نمی ارزد.

ولی یکی به من بگوید اینجا ، در محله ما چرا این همه دعوا است ؟ بخصوص این گوشه محله یعنی خاور میانه ؟ راستی چرا در این گوشه از دنیا جنگ است؟گرسنگی است ؟ بمب گذاری است؟ ….. خبرنگار می گفت بمب گذار قبلی نیت اش از بمب گذاری را رفتن به بهشت اعلام کرده است.

اصلا همه شان دروغ می گویند . در این سوی دنیا مخصوصا در آسیا و افریقا نه جنگ است نه بمب گذاری نه گرسنگی و تشنگی کودکانی که استخواهای دنده شان را می شود با چشم بسته از روی لباس شان شمرد.( ببخشید یادم نبود که آنها اصلا لباس ندارند)

سری به کلمه و جرس می زنم .”کتابهای شهید بهشتی را از نمایشگاه جمع کرده اند”.این می گوید خودشان نیامده اند. آن می گوید دروغ می گوید ، به ما غرفه نداده اند.مادران اعدامی های چند روز پیش هنوز جسد بچه هایشان را تحویل نگرفته اند . یک کارگردان وقت آمدن به زندان دوربینش را جا گذاشته است (عجب سوژه ای می شد!) مجسمه های تهران جنی شده اند …..

اصلا لعنت بر شیطان که تخم یاس و نا امیدی می کارد!

بیا فرض کنیم همه چیز خوب است . بیا خیال کنیم امسال معجزه می شود . بیا خیال کنیم که بی خیالی هم بد چیزی نیست . اصلا از اولش همه اش تقصیر تلویزیون ناسا بود که دل ما را آب می کرد وقتی از فضانوردشان می پرسید: ” اوضاع چطور است؟” و آنها می گویند: ” ما خوب و خوشحالیم” . تقصیر تلویزیون های بدخواه فرانسه 24 و الجزیره است که دائم القاء می کنند در عراق هر روز یک عده مسلمان تکه تکه می شوند تا یک عده دیگر صاف بروند بهشت. تقصیر کلمه و جرس است که تیتر می کنند : “روزنامه نگاران اصلاح طلب در حسینیه زندان رجایی شهر؛نوبتی می خوابند “. مگر ممکن است وقتی آدم ها به فضا می روند و تازه روی زمین هم هنوز هزاران هزار کیلومتر سرزمین حاصلخیز بلا استفاده افتاده است روزنامه نگاران مجبور باشند اینقدر چسبیده به هم زندگی کنند. اصلا از این خبرها نیست آقای محترم !.

اینجا همه چیز خوب و عالی است .

راستی ! آهای فضانوردان آتلانتیس ! دلتان بسوزد ! ما از شما هم خوشحال تریم ! باورتان نمی شود ؟! کمی به من مهلت بدهید. تلاش خواهم کرد و به هر بدبختی باشد یک لبخند تحویل تان خواهم داد تا باور کنید اینجا همه چیز خوب است و ما هم خوشحالیم!

فقط یک زحمت بکشید!

می گویند خدا در آسمانهاست . وقتی به آسمانها رسیدید پیغام مرا به او برسانید . به او بگویید …..

24اردیبهشت 1389

ساعت : چهل دقیق بعد از پرواز آتلانتیسDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

16 پاسخ به “ادبیات سبز/فضاپیمای آتلانتیس! پیغام مرا به خدا برسان”

 1. مینا گفت:

  بسیار زیبا و جالب بود… هر چی بدبختی و جنگ و دعوا و کشتار و اعدام و خشونت و فقر و ووووو است مال ما آسیایی ها به خصوص خاومیانه ای هاست! براستی چرا …چرا ما نباید مثل انسانهای سایر نقاط کره ی زمین مثل انسان در آرامش و شادی و صلح زندگی کنیم؟

 2. ناشناس گفت:

  اشکم را درآوردی

 3. سبز گفت:

  امیدوار باش به سرچشمه میرسیم
  داریم میرسم که سرکوب میشویم

 4. شبنم گفت:

  تو اگه خدا رو قبول داری بدون که خدا پیغامتو هر جا که باشی می شنوه و به فضا پیما هم احتیاجی نیست . زیاد هم حرص نخور چون اگه بر جبهه ی حق باشی خدا بالاخره جوابتو میده بعد هم امیدوارم امام زمان زودتر بیاد ببینیم جلوی کی رو میگیره و حق چه جوری مشخص می کنه البته برخی رهبراتون که کلاً منکر امام زمانند.

 5. اشعه خورشید گفت:

  اولا که متاسفم که کم سوادی چون ( می گویند خدا در آسمانهاست . وقتی به آسمانها رسیدید پیغام مرا به او برسانید .) یه استعاره ادبیه .بعد هم وقتی میگی ( اگه خدا رو قبول داری ) معنیش اینه که خود تو ته دلت در باره خدا اگر و اما هست .اینم که می گی زیاد حرص نخور باز از روی بیسوادیته چون همیشه این شاعرها و نویسنده هایی مثه آقای مهرداد نصرتی مهرشاعر بودند که بی خیال نشدند که چی به سر مردم میاد و با نوشتنشون از حق مردم دفاع کردن .

 6. دانشجو گفت:

  برخی رهبراتون که کلاً منکر امام زمانند

  امان و صد امان از جهل و پیش داوری! که هنوز نمی دونی در مورد چه کس هایی حرف میزنی! نمی دونی طرفت کیه! رهبراشون کی اند.! فقط متقاعد شدی که ما داریم ضد خدا فعالیت میکنیم و شما معصومین هم میخواهید {با ظلم کردن} ما رو اصلاح کنید…. ….. پس لطفا یه کمی بیشتر مطالعه کن و در ضمن حرف برادر دینی ات رو به حرف اجنبی ها نفروش…

 7. ناشناس گفت:

  عوضش ما میریم بهشت و آمریکایی های کافر می رن جهنم؟!!!!!!

 8. مسعود سلامی گفت:

  خوشا به حالت ای آتلانتیسی…

 9. سعيد سبز گفت:

  با سلام به تمام سبز هاي ايران زمين
  براي شبنم مينويسم که ره گمکره اي از ديار ايران است
  خدا وند قدرت مطلق است و در همه جا حاضر جايگاهش براي بشر بالاترين نقطه ديد است يعني اسمان
  حال انکه وقتي دلتميگير و شايد و فقط شايد وقتي شاد باشي که در اين ايران شادي براي گمراهان
  است رو به آسمان ميکنيم و خدا را صدا ميزنيم و دختر ايراني وقتي از رهبران گمراه حرفي ميزني بدان چه کسي را و براي چه
  گمراه ميداني آيا تو ميداني رهبران ما چه کساني هستن
  و رهبر تو چه کسي
  هيچ ميداني خداي ما با خداي تو فرق دارد
  خداي تو همان رهبر توست
  و خداي ما همان قدرت پاک و نور پاکيست که ديده نميشود ولي شنونده تر از هر شنواييست و بينا تر از هر بيناييست
  ولي گفتي امام زمان
  تو نه ميداني امام زمان کيست و نه ميداني براي چه مي آيد
  بنگر که ظلم کجاست و ظالم کيست رهبر کيست و راهبر چيست
  برگرد هنوز هم دير نشده و راه براي برگشت هست ولي روزي رو ميبينم که برگشتي و دوستان خودت که ميدان کم هم نيستن که الان مخالف تفکراتت هستن فقط شايد بهت بخندن همين

 10. zahra.s گفت:

  تو اگر در تپش باغ خدا را دیدی،همت کن و بگو ماهی ها،حوضشان بی اب است.

 11. M گفت:

  شاید تو پیش خودت بگی که من دیوونم………………..ولی یه روز خوب میاد اینو میدونم
  .
  .
  .
  .
  بالاخره بعد از این همه بارون خون…………………یه روز پیداش میشه رنگین کمون!

 12. M گفت:

  یه روز خوب میاد اینو میدونم

 13. Raha گفت:

  negahai zarif va shaeraneh be oza bud.drud bar ghalame shoma.

 14. علی گفت:

  چه فردای خوشی را خواب دیدیم، تمام نقشه ها بر آب دیدیم
  چه دورانی و چه رویای عبوری، چه جستن ها به دنبال ظهوری

  به یاد شهیدان آرام گرفته در گورها، اندیشمندان گرفتارگشته در سرداب ها، دختران و پسران آسیب دیده از تجاوزها، مادران و پدران داغ دیده از فقدان عزیزان، خردادماه امسال را گرامی می داریم و نفرت خود را از سیاه دلان ابلیس سیرت نشان می دهیم

  الله اکبر، مرگ بر دیکتاتور، الله اکبر

 15. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  نمیدانم دیدید که امروز چگونه مشتی مواجب بگیر در فضای سایت های الوده شان احترام شعر و شاعران را نگه داشتند . من از توهین بخود ناراحت نیستم که من هم بنده ای هستم از بندگان خدا اما آنها قصد توهین به مرا ندارند بلکه ایشان با شعر رها و شعر نامزدور مخالفند . چقدر دوست داشتم بجای آنکه این فضا مجازی باشد ، فضای فیزیکی بود تا تمام آن لوح ها و تقدیر نامه ها را که حتی بخشی از آنها را در همین دولت داده اند و در آن شعر شیعی مرا باعث افتخار اهل بیت کرام و بنده را شاعر بی بی رقیه نامیده اند به آنها برگردانم و بگویم شاعر بی بی رقیه بواسطه لوح ها و مراسمات تقدیر و …. شاعر بی بی رقیه نشده است که امروز با توهین ها و افتراهای شما بخواهد از آن ساقط گردد . واقعا چشم و رو و معرفت در این قوم نیست
  معرفت درّ گرانی ست به هرکس ندهندش
  پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهندش
  مهرداد نصرتی مهرشاعر
  دوم خردادماه 89

 16. به آقای مهرداد نصرتی عزیز گفت:

  شما با خوندن این مهملات خودت رو ناراحت نکن .این جنبش به انسانهای پاک و با ایمانی چون شما افتخار میکنه . شاعر بی بی رقیه ! ما با این تهمت ها و توهین ها به حقانیت راهمون بیشتر ایمان میاریم و در راهمون ایستا ده تر میشیم . چون حق با ماست .این سیاستی که اینها پیش گرفتن سیاستیه که 1400 سال پیش هم با این سیاست حضرت علی رو کافر اعلام کردن و وقتی امام علی در محراب شهید شدن گفتن مگه علی هم نماز میخوند ؟ سبز می مانیم تا ظهور سبز ترین مرد زمین .