سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شرکت‌هایی که روابط خود با ایران را قطع کردند...

شرکت‌هایی که روابط خود با ایران را قطع کردند

چکیده :بنا به گزارش رویتر همچنان هنوز شركت هایی هستند كه به به همكاری های تجاری خود با ایران ادامه می دهند اداره حسابرسی دولتی امریكا در ماه اوریل گزارش داد كه در فاصله سال های دو هزار و پنج تا دو هزار و نه میلادی تعداد چهل و یك شركت در بخش نفت و گاز و پتروشیمی ایران فعالیت داشته اند...


کلمه:ایالات متحده برخلاف معاهدات بین المللی و تجارت آزاد به برخی شرکت های طرف قرارداد با ایران فشار وارد آورده  تا نسبت به قطع مراودات خود با ایران اقدام نمایند.

به گزارش  سفیر،خبرگزاری رویتر در خبری مدعی شد شرکت های نفتی زیادی تاکنون زیر بار فشار آمریکا رفته و اقدام به قطع یا کاهش معاملات خود با ایران کرده اند.

بنا به گزارش رویتر شرکت هایی که فعالیت خود در ایران را متوقف کرده اند عبارتند از :

1- شركت نفت و گاز انی در ایتالیا از همكاری در طرح توسعه میدان نفتی دارخوین كناره گیری كرد . شركت انی برای ان كه از تحریم های امریكا علیه خود مصون بماند در بیست و نهم اوریل به مقامات امریكایی اعلام كرد از ادامه همكاری خود با ایران دست كشیده است شركت ایتالیایی انی از سال هزار و نهصد و پنجاه و هفت در ایران حضور دارد.

2- شركت توتال فرانسه نیز اعلام كرده است اگر امریكا قانونی در زمینه اعمال تنبیه و مجازات علیه شركت های تامین كننده بنزین ایران تصویب كند فروش بنزین به ایران را متوقف خواهد كرد این مطلب را رئیس اجرایی شركت توتال در بیست و ششم اوریل اعلام كرده بود .

3- شركت لوك اویل روسیه نیز فروش بنزین به ایران را متوقف خواهد كرد این مطلب را منابع صنعت نفت روسیه در روز هفتم اوریل اعلام كردند.

4- شركت رویال داچ شل نیز در ماه مارس تصمیم مشابهی اتخاذ كرده بود . شركت لوك اویل روسیه هر ماه بین دویست و پنجاه تا پانصد هزار بشكه بنزین به ایران صادر می‌كرد.

5- شركت پتروناس مالزی نیز فروش بنزین به ایران را متوقف كرده است یك سخنگوی این شركت در روز پانزدهم اوریل این مطلب را اعلام كرد شركت پتروناس اخرین بار در چهارم یا پنجم مارس یك محموله بنزین به بندر عباس ارسال كرده بود.

6- شركت خودرو سازی دایملر المان نیز در چهاردهم اوریل اعلام كرد در نظر دارد سی درصد سهام خود را در یك كارخانه خودرو سازی در ایران به فروش برساند و صدور خودروهای سواری و كامیون به ایران را متوقف كند .

7- دو شركت بیمه گذار المانی به نام های مونیخ ری و الیانز نیز همكاری های خود را با ایران متوقف كرده اند.

8- شركت بزرگ پالایشگاهی هند یعنی شركت ریلاینس اینداستریزقرارداد خرید نفت خام از ایران را برای سال مالی دو هزار و ده میلادی تمدید نخواهد كرد .

9- شركت نفتی ترافیگورا و شركت نفتی ویتول نیز فروش بنزین به ایران را متوقف می كنند.

10- شركت اینگرسول راند كه یك شركت سازنده كمپرسورهای هوا و سامانه های سرد كننده در بخش ساختمان و حمل و نقل است اعلام كرد به شركت های زیرمجموعه خود اجازه نخواهد داد قطعات یا محصولات خود را به ایران بفروشند.

11- شركت خدمات نفتی اسمیت اینترنشنال نیز در اول ماه مارس اعلام كرد به طور فعال و جدی به دنبال توقف تمام فعالیت های خود در ایران است .

12- شركت كاترپیلار كه بزرگترین سازنده ماشین الات و تجهیزات ساختمانی و معدنی است در روز اول مارس اعلام كرد در صدد است كه روابط كاری خود را با ایران قطع كند این شركت اعلام كرد به زیرمجموعه های خود در خارج از امریكا دستور داده است از فروش تجهیزات به دلالان مستقلی كه ممكن است این تجهیزات را به ایران بفروشند خودداری كنند.

13- شركت المانی زیمنس نیز در ماه ژانویه اعلام كرد سفارش دیگری را از سوی ایران نخواهد پذیرفت.

14- شركت گلنكور نیز در نوامبر سال دو هزار و نه میلادی فروش بنزین را به ایران متوقف كرد .

15- شركت هانتسمن كراپ كه یك شركت تولید كننده مواد شیمیایی است در ماه ژانویه اعلام كرد شركت های خارجی زیر مجموعه خود را از فروش محصولات به طرف های ثالث در ایران بر حذر داشته است.

16- شركت مالی كی پی ام جی و شركت پرایس واتر هاوس كوپرز اند ارنست نیز اعلام كرده اند هیچ گونه رابطه تجاری با ایران نخواهند داشت.

این در حالی است که بنا به گزارش رویتر همچنان هنوز شركت هایی هستند كه به به همكاری های تجاری خود با ایران ادامه می دهند اداره حسابرسی دولتی امریكا در ماه اوریل گزارش داد كه در فاصله سال های دو هزار و پنج تا دو هزار و نه میلادی تعداد چهل و یك شركت در بخش نفت و گاز و پتروشیمی ایران فعالیت داشته اند این اداره در گزارشی كه در روز چهارشنبه منتشر كرد اعلام نمود كه هفت شركت از این شركت ها موفق شده اند قراردادهایی به ارزش هشتصد و هشتاد میلیون دلار با دولت امریكا امضا كنند و از سوی دیگر شركت گازپروم روسیه نیز در ماه مارس اعلام كرد سرگرم مذاكره با ایران برای توسعه میدان نفتی آذر است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “شرکت‌هایی که روابط خود با ایران را قطع کردند”

  1. دوستدار مهندس موسوی گفت:

    دستشون درد نکنه ، صبح امروز از بنگاه دروغ پراکنی تهران ( رایو تهران ) شنیدم که با چنان افتخاری می گفت ” داد شرکتهای آمریکایی از وضع تحریمها علیه ایران در آمده !!! و به واسطه تحریمها چند میلیارد دلار ضرر کرده اند!!! “

  2. ناشناس گفت:

    شما شاد باشید با این خبرها . مردم شریف ایران تمام این کاستیها را با همت جوانشان مرتفع خواهند نمود .