سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تکذیب برداشتن تعدادی از مجسمه های تهران توسط شهرداری؛با افکار عمومی بازی می کنند...

تکذیب برداشتن تعدادی از مجسمه های تهران توسط شهرداری؛با افکار عمومی بازی می کنند

چکیده :ایازی با اشاره به "اثر منفی سرقت این مجسمه ها که در معرض دید عموم قرار داشته اند" گفت که دزدی مجسمه ها میلیون ها تومان به شهر تهران خسارت وارد کرده...


کلمه: محمد هادی ایازی، سخنگوی شهرداری تهران خبر برداشتن تعدادی از مجسمه های پارک های این شهر به وسیله ماموران شهرداری را تکذیب کرد و این خبرها را “بازی با افکار عمومی” دانست.

ایازی، روز پنجشنبه به ایرنا گفت که خبر برداشته شدن چهار مجسمه از مجموع مجسمه های سرقت شده، به وسیله ماموران شهرداری “صحت ندارد و نوعی بازی با افکار عمومی است.”

پیشتر خبری منتشر شده بود مبنی بر اینکه تعدادی از مجسمه های شهر تهران به دلایلی چون “اجرای پروژه، اصلاح یا آسیب دیدگی” به وسیله سازمان زیبا سازی شهر تهران که از زیر مجموعه های شهرداری تهران است، جمع آوری شده است.

آقای ایازی در ادامه با اشاره به “اثر منفی سرقت این مجسمه ها که در معرض دید عموم قرار داشته اند” گفت که دزدی مجسمه ها میلیون ها تومان به شهر تهران خسارت وارد کرده است.

او در ادامه از بی نتیجه بودن پیگیری های پلیس برای یافتن سارقان مجسمه های شهر خبر داد.

در مدت دو هفته اخیر خبرهایی منتشر شد مبنی بر سرقت چندین مجسمه که در میدان ها و پارک های شهر تهران، قرار داده شده بودند.

در این خبر ها آمده بود مجسمه های برنزی “ابن سینا” از پارک بهجت آباد، “شهریار” از مقابل سالن تئاتر شهر، “صنیع خاتم” از پارک ملت، “ستارخان” از خیابان ستارخان، “باقرخان” از خیابان شهرآرا، “شریعتی” از پارک شریعتی، “مادر و فرزند” از شهرک غرب دزدیده شده اند.

سرقت مجسمه در شهر تهران بی سابقه نبوده است و پیشتر نیز چنین دزدی هایی با هدف”سرقت مواد اولیه مصرف شده در مجسمه ها” انجام می شده است.

اما ناپدید شدن این تعداد مجسمه در یک زمان محدود در تهران بی سابقه بوده است.

ابتدا احتمال می رفت سرقت مجسمه ها از زمان تعطیلات نوروزی آغاز شده باشد، اما شهریار ضرابی، سازنده مجسمه های ستارخان و باقرخان، در گفت و گو با خبرگزاری دولتی فارس گفت که این مجسمه ها پیش از عید نوروز دزدیده شده بودند.

هرچه بر تعداد مجسمه های ربوده شده افزوده می شود، این احتمال بیشتر قوت می گیرد که سارقان ناشناس با انگیزه هایی غیراقتصادی دست به سرقت این مجسمه ها می زنند.

در پی افزایش تعداد مجسمه های سرقت شده، محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، این سرقت ها را سازمان یافته دانسته و وجود انگیزه هایی جز انگیزه مالی را رد نکرده است.

او پیگیری سرقت مجسمه ها را وظیفه نیروی انتظامی دانست و گفت که بنا نیست شهرداری مسئولیت امنیت را هم به عهده بگیرد.

پیشتر حسین ساجدی نیا، رئیس پلیس تهران بزرگ اعلام کرد که تیمی ویژه در آگاهی تهران بزرگ تشکیل شده تا پرونده سرقت مجسمه‌های تهران را پیگیری کند.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی تهران نیز از آغاز رسیدگی به موضوع سرقت مجسمه های پایتخت به عنوان مدعی العموم خبر داده بود.

منبع:بی بی سیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “تکذیب برداشتن تعدادی از مجسمه های تهران توسط شهرداری؛با افکار عمومی بازی می کنند”

  1. سعید سبز گفت:

    اینا از مغول بدترن…. باز اون زمان یه خواجه نصیر و یه حسن صباحی بود….

    ولی با این وضع ظهور این افراد اجتناب ناپذیره!!!!!!

  2. بسیجی خمینی گفت:

    خدا را شکر داشت لو می رفت ، راست و ریسش کردند !