سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احضار مادر پیمان عارف به وزارت اطلاعات...

احضار مادر پیمان عارف به وزارت اطلاعات

چکیده :ماموران اداره اطلاعات تبریز طی تماس با منزل پدری عارف، از مهناز مدبری، مادر وی می خواهند که بدون اطلاع دادن به فرزندش صبح روز چهارشنبه خود را به اداره اطلاعات معرفی...


کلمه:ماموران اداره اطلاعات تبریز، مادر پیمان عارف، فعال دانشجویی و روزنامه نگار دستگیر شده در جریان انتخابات ریاست جمهوری را، بدلیل مصاحبه با رسانه ها، به آن اداره احضار کردند.

به گزارش رهانا، در حالیکه پیمان عارف، فعال دانشجویی و روزنامه نگار دستگیرشده در جریان انتخابات، حدود ۳ هفته است که به صورت مشروط آزاد شده، روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماموران اداره اطلاعات تبریز طی تماس با منزل پدری عارف، از مهناز مدبری، مادر وی می خواهند که بدون اطلاع دادن به فرزندش صبح روز چهارشنبه خود را به اداره اطلاعات معرفی کند.

فرد تماس گیرنده با لحنی غیر مودبانه، دلیل این احضار را مصاحبه‌های وی با رسانه‌های خارجی و بویژه صدای امریکا در دوران زندانی بودن فرزندش اعلام کرده و تاکید می‌کند که جهت حل و فصل موضوع بهتر است بدون اطلاع فرزندش و رسانه ها به اداره اطلاعات مراجعه کرده و به سوال‌های ماموران پاسخ دهد.

روز بعد نیز فرد مذکور با منزل پدری عارف تماس گرفته و در گفتگوی تهدید آمیز با پیمان عارف مجددا خواهان حضور مادر وی در اداره اطلاعات می‌شود. وی در این تماس تهدید به برخورد «غیر دوستانه» می‌کند که در پاسخ این فعال حقوق بشر خواهان احضار رسمی و کتبی مادرش از طرق قانونی شده و از عدم حضور مادرش در اداره اطلاعات در ساعت تعیین شده خبر می‌دهد.

هنوز از پیامدهای این مسئله خبری منتشر نشده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.