سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نایب رییس مجلس:گزارش جامع و كاملي از حادثه كوي دانشگاه تهيه شده است...

نایب رییس مجلس:گزارش جامع و كاملي از حادثه كوي دانشگاه تهيه شده است

چکیده :در زمينه حادثه كوي دانشگاه مذاكرات و گفت‌وگوهاي طولاني با دانشجويان تشكل‌هاي دانشجويي، مسوولين دانشگاه‌ها و مسوولان انتظامي، امنيتي و قضايي صورت گرفت و با شوراي عالي امنيت ملي هم مذاكرات طولاني انجام...


کلمه:نايب رئيس مجلس از تهيه گزارش بسيار جامع و كامل از حادثه كوي دانشگاه خبر داد.

به گزارش  ايلنا،محمدحسن ابوترابي فرد كه در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت در پاسخ به سوالی مبني بر اينكه به گفته جمشيد انصاري كميته‌اي براي بررسي حادثه كوي دانشگاه تشكيل نشده است اظهار داشت: فكر مي‌كنم منظور وي عنوان اصلي كميته بوده است اما كميته‌اي در مجلس شكل گرفت كه براساس آن در زمينه حادثه كوي دانشگاه مذاكرات و گفت‌وگوهاي طولاني با دانشجويان تشكل‌هاي دانشجويي، مسوولين دانشگاه‌ها و مسوولان انتظامي، امنيتي و قضايي صورت گرفت و با شوراي عالي امنيت ملي هم مذاكرات طولاني انجام شد كه براساس تصميمات شورا گزارش بسيار جامع و نسبتا كاملي از حادثه كوي به طور خاص تهيه شد و براساس آن دستگاه‌هاي قضايي و مسوول در كشور، مسووليت پيگيري موضوع را به عهده گرفتند و اقدامات جدي انجام دادند.

وي درباره زمان قرائت اين گزارش گفت: آنچه مورد نظر بود اين بود كه موضوع را پيگيري كنيم و در جهت احقاق حقوق دانشجويان و تحقق نقطه‌نظرات رهبري يك حركت اصولي انجام دهيم كه اين اتفاق افتاد و اين موضوع به طور همزمان در دست بررسي است و كساني كه از نزديك با موضوع آشنا هستند از آن مطلع‌اند اما در مورد اينكه چه زماني براي عموم از روند حوادث گزارش دهيم مشغول كار كردن هستيم.

نايب‌رئيس مجلس ادامه داد: نظرم اين است كه هرقدر تصميمات اتخاذ شده در اين زمينه عملي باشد شاهد پيشرفت بهتر كار خواهيم بود و اگر گزارش كامل‌تري ارائه شود بهتر خواهد بود.

ابوترابي در پاسخ به سوال ديگري در مورد امتناع برخي نمايندگان حاضر در مجلس از شركت در راي‌گيري گفت: برخي دوستان در اين مورد تذكر مي‌دهند و تذكرشان مبتني بر اين واقعيت است كه با توجه به وجود دستگاه اعلام راي اگر نمايندگان راي ممتنع دارند مي‌توانند دكمه امتناع را بزنند.

وي در مورد قانون هدفمند كردن يارانه‌ها نيز يادآور شد: اين قانون يك تصميم مهم است كه همكاران مجلس پس از تعامل با دولت به تصميم مشتركي رسيده‌اند و راهكارهاي سه‌گانه‌اي براي رشد و توسعه كشور و كمك به طبقات ضعيف و ارتقاء سطح رفاه عمومي در آن پيش‌بيني شده است.

ابوترابي تصريح كرد: در زمينه طرح اول حدود 50 درصد از منابعي كه با اجراي قانون به دست مي‌آيد به طبقات ضعيف و اقشاري كه از نياز بالايي برخوردارند مي‌رسد.

وي با بيان اينكه دولت اقداماتي را آغاز كرده تا بتوانند كار را خوب مديريت كنند ادامه داد: 30 درصد از درآمد ناشي از هدفمند كردن يارانه‌ها در اختيار دستگاه‌هاي اقتصادي قرار مي‌گيرد تا توسط فناوري‌اي كه دارند مصرف انرژي را كاهش دهند و كالاهايي را كه توليد مي‌كنند با قيمت كمتر و كيفيت بالاتري توليد كنند و در نتيجه زمينه افزايش بهره‌وري را در بنگاه‌ها به وجود آورند.

نايب رئيس مجلس تاكيد كرد: 20 درصد باقي‌مانده هم براي جبران افزايش هزينه‌هاي دولت پيش‌بيني كرده‌ايم كه انشاءالله دستگاه اجرايي كشور با همفكري اهل نظر و مديران اجرايي مياني بهترين راه را براي اجراي شايسته قانون انتخاب كند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “نایب رییس مجلس:گزارش جامع و كاملي از حادثه كوي دانشگاه تهيه شده است”

 1. amir گفت:

  تمام جنایت کاران کوی دانشگاه دارن راست راست میگردند. دیگه مردم با این کارا سیاه نمیشن. ده‌ ‌نمکی شده یه فیلم ساز معتبر!!! اگه خیلی‌ از کرده کوی دانشگاه پشیمون هستین پس چرا دوباره تکرارش کردین در دورهٔ بعد از انتخابات. بابا بس کنید دیگه.

 2. irani sabz گفت:

  az kodam daneshjoha ia tashakolhaie daneshjoii porsedid??? onaii ke dastgir shodan ia ma ke joze tashakola hastim

 3. امیر گفت:

  از سایت کلمه خواهشمندم در مورد حمله به دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز پس از 22 خرداد پارسال، نیز مطلب بنویسد. متاسفانه در این زمینه سکوت خبری وجود دارد. هرچند امیدی به نتیجه از کمیته های پیگیری مجلس نیست ولی حداقل باید جلوی سرپوش نهادن بر این جنایات را گرفت

 4. بازم دروغ و نیرنگ و فریب

 5. ناشناس گفت:

  قبل از 22 بهمن و از ترس سبزها، مجلس يك گزارش از فجايع و جنايات كهريزك ارائه كرد و اسم يك قاضيه معروف هم در اون گزارش بود، اما حاصلش چي بود؟؟ حاصلش اين بود كه دولت براي دهن كجي به مجلس و مردم يك پست جديد به اون قاضي داد.
  حالا باز هم نزديك سالگرد انتخابات و باز هم از ترس سبزها مجلس به تكاپو افتاده كه يك گزارش بي خاصيت ديگه براي گمراهيه مردم ارائه كنن.
  البته ما ديگه مثل قديما خام نميشيم
  فهميديم مشكلات از كجا آب ميخوره.
  به اميد 22 خرداد سبز

 6. سبز گفت:

  آنچه از قدیم الایام در ایران مرسوم بوده و هست، سرکوب شدید معترض (حق یا ناحق ) بوده است.

  هر مقام مسوولی، چه در مجامع بین المللی و چه داخل کشور، حتمآ باید از اسلام و قانون اساسی و دموکراسی و حقوق بشر در گفت و شنودها برای خوشایند مخاطب دم بزند و الا حرفهایش خریدار نخواهد داشت.

  قضاوت ما فقط براساس آنچه که عملا در کشور رواج دارد باید باشد. دوره کوتاه مدت آزادی زمان خاتمی عزیز اتفاق افتاد که از آن به مرحله گذر تعبیر میشد و باید با قبول مشکلات اولیه آن مسیر تکامل و قانونی همه پسند در پیش گرفته میشد. اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد.

 7. حسين گفت:

  خيلي رو داريد به خدا!!!
  اون مرتضوي بي همه چيز كه جرمش مشخص شده رو ول كرديد به امون خدا اون وقت دارن دنبال گزارش ميگردن.
  … خودتونيد.

 8. ناشناس گفت:

  جناب ابوترابی. از شما بعیده، برادری شهید حرمت داره.
  چرا اینجوری حرف می زنین. خیلی راحت برگردین بگین نمی خوایم پیگیری کنیم چرا ما رو سیاه می کنین.
  ما که فیلماشو دیدیم که. همه دیدن که. بچه های کوی به ما گفتن چی شد.