سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ارسال پرونده برنج‌های آلوده به قوه قضائیه...

ارسال پرونده برنج‌های آلوده به قوه قضائیه

چکیده :ما اعتقاد داریم که این پرونده باید هرچه سریعتر برای رسیدگی به تخلفات در زمینه واردات برنج های آلوده به قوه قضائیه ارسال تا با متخلفان در این زمینه برخورد...


کلمه:رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به محرز شدن آلوده بودن برخی از برنج های وارداتی این کمیسیون بر ارسال هرچه سریعتر پرونده برنج های آلوده به قوه قضائیه تاکید دارد.

عباس رجائی نماینده اراک در مجلس در گفتگو با خانه ملت با بیان اینکه آلوده بودن برنج های وارداتی قبلاً محرز شده بود گفت: ما اعتقاد داریم که این پرونده باید هرچه سریعتر برای رسیدگی به تخلفات در زمینه واردات برنج های آلوده به قوه قضائیه ارسال تا با متخلفان در این زمینه برخورد شود.

وی با بیان اینکه به نظر ما 2 مشکل در زمینه برنج های آلوده وجود دارد گفت: از آنجا که آلوده بودن این برنج ها قبلاً ثابت شده بود مسئولین مربوطه موظف بودند تا اجازه ندهند تا برنج های آلوده وارد کشور بشوند و آزمایشگاه های مرجع وزارت بهداشت و سازمان استاندارد مسئولیت داشتند تا از ورود این برنج ها جلوگیری کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: آزمایش های جدیدی که انجام شده است یک ماه بعد از اثبات آلوده بودن برنج ها بود و نمونه ها برای آزمایش های جدید از مبادی ورودی گمرک ها گرفته شد که آلوده بودن این برنج ها نیز نشان دهنده آن است که دستگاه های مذکور بعد از تاکیدات برای جلوگیری از ورود برنج های آلوده به وظایف خود عمل نکرده و این برنج ها همچنان به کشور وارد می شود، بنابراین تعلل در برخورد با متخلفان در زمینه واردات برنج های آلوده فایده ای ندارد.

رجائی با اشاره به جلسه فردای کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: یکی از دستورات مهم جلسه فردای ما نهایی کردن پیشنهادات درخصوص پرونده برنج های آلوده است.

وی افزود: طبق ماده 233 آئین نامه داخلی مجلس پس از آنکه گزارش کمیسیون کشاورزی درخصوص آلوده بودن برنج های وارداتی در اسفند سال گذشته در صحن مجلس قرائت شد مقرر گردید تا درخصوص این گزارش یک سری پیشنهادات در کمیسیون رای گیری شود و سپس به همراه گزارش مذکور مجدداً به صحن مجلس ارائه گردد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: پس از آنکه گزارش مذکور در دستور کار صحن قرار گرفت ما پیشنهاد خواهیم کرد تا پرونده مذکور هرچه سریعتر به قوه قضائیه ارسال شود.

روز گذشته بررسی پرونده برنج های آلوده در دستور کار کمیسیون بهداشت قرار داشت که با حضور مسئولین وزارت بهداشت، سازمان استاندارد و همچنین سازمان بازرسی کل کشور این موضوع بررسی شد و در نهایت آلوده بودن برنج های وارداتی برای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز محرز شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.