سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رامين:آزادي مطبوعات در ايران فراتر از قانون است...

رامين:آزادي مطبوعات در ايران فراتر از قانون است

چکیده :اگر دستگاه قضايي درصدد اعمال عدالت قضايي در عرصه رسانه‏ها باشد، ما مي‏توانيم به سرعت فضاي مطلوب و معقول و قانوني فعاليتهاي رسانه‏اي را که موجب رشد و سعادت جامعه مي‏شود، فراهم...


کلمه:معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اينکه بر قراري عدالت قضايي، بهترين راه ساماندهي امور جامعه و از جمله اصلاح وضعيت رسانه‏هاست، گفت: آزادي مطبوعات در ايران بيسار فراتر از قانون است.

به گزارش ايرنا، “محمدعلي رامين” در دانشگاه اميرکبير به مناسبت روز آزادي مطبوعات اظهار داشت: از نظر دين اسلام آزادي معنوي اصل و مقدمه اساسي آزادي‏هاي فردي و اجتماعي است.

وي با تشريح رسالت حکومت ديني در توصيف واژه آزادي افزود: تعريف مفاهيمي چون آزادي، گاهي منشاء سکولار و دين گريزي دارد و گاهي خواستگاه اش توحيدي و الهي است و آزادي از منظر اسلام، آزادي عقلاني و قانونمند است که همه بايد بطور يکسان از آن برخوردار باشند.

رامين اضافه کرد: هيچکس نبايد از ابزار و جايگاهي که در اختيار دارد به بهانه آزادي اخلاق، معنويت و کرامت انساني ديگران را مورد تهاجم قرار دهد.

معاون امور مطبوعاتي درباره منزلت قلم افزود: در دين ما قلم قداست دارد و اهل قلم جايگاهشان مي‏تواند از شهدا بالاتر باشد اما سؤال اينجاست که اين جايگاه مخصوص کدام گروه از اهل قلم است؟

وي تصريح کرد: اين گروه کساني هستند که حرمت حريم قلم را پاسداري مي‏کنند و با اين قلم به روشنگري افکار عمومي مي‏پردازند و دانايي و رشد مخاطب را هدف قرار مي‏دهند و نگهبان پاکي‏ها و صداقت ها و ارزشهاي انساني مي‏شوند.

رامين اضافه کرد: بدين ترتيب، سؤال مهم اين است که اگر در جامعه‏اي کساني صاحب قلم شوند که خلاف رسالت الهي و انساني اهل قلم عمل کنند چه بايد کرد؟ چه کسي مسؤول و دلسوز فرهنگ ايراني و ارزشهاي اسلامي است؟ کدام سازمان مسؤول رسيدگي به آشفتگي‏ هاي موجود در بازار بي‏در و پيکر رسانه‏ها است؟

معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني افزود: طبق ماده 45 قانون مطبوعات، نظارت دقيق بر عملکرد جرايد و انجام رسالت مطبوعاتي به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است و آيا در اين صورت، اگر کسي پيدا شود که بخواهد اصول بر زمين مانده قانون اساسي و قانون مطبوعات را پيگيري کند، بايد با او برخورد کرد يا به وي ياري رساند؟

معاون امور مطبوعاتي ادامه داد: علامت متمدن بودن هر جامعه تطابق عملکردها با قانون است و من نيز در جايگاه معاون مطبوعاتي صرفاً با تکيه بر قانون به انجام وظايف سازماني و مأموريت قانوني خود به رشد و تعالي مطبوعات مي‏انديشم و طبيعي است برخي عناصر قانون گريز در مطبوعات که مانع ارتقاء جايگاه مطبوعات هستند، بايد قانون تکليف آنان را مشخص کند و همه دستگاهها و خود رسانه‏ها بايد از اجراي قانون حمايت کنند.

رامين افزود: اگر دستگاه قضايي درصدد اعمال عدالت قضايي در عرصه رسانه‏ها باشد، ما مي‏توانيم به سرعت فضاي مطلوب و معقول و قانوني فعاليتهاي رسانه‏اي را که موجب رشد و سعادت جامعه مي‏شود، فراهم کنيم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “رامين:آزادي مطبوعات در ايران فراتر از قانون است”

 1. ناشناس گفت:

  این آقای روی سنگ پای قزوین را سفید کرده.من نمیدانم واقعا یک فرد چقدر می تواند پررو باشد؟

 2. 349 گفت:

  با توجه به شرایطی که ایشون داره راست می گه ایشون کسی هست که از نشر و طبع فقط امضا اداری و دستور زیر نامه اداری را می فهمه لذا با توجه به اینکه همواره دستورات این دولت فراتر و یا مغایر قانونه لذا زدن این حرف از طرف ایشون کاملا قابل توجیه است

 3. ابتکار سبز گفت:

  آزادی مطبوعات درایران فقط برای کیهان – جوان -ر سالت و سایر روزنامه دولتی !

 4. ناشناس گفت:

  این آقا شهروند آلمان است و هیچ سابقه روشنی در روزهای مردانگی انقلاب ندارد . من اساس مشکوکم که این آدم و آقای مولانا که آن هم شهروند رسمی آمریکاست و بقیه آدمهای دور و بر احمدی نژاد هستند و حتی خود او ، مآمور بیگانه برای انقلاب مخملی واقعی و خزنده در ایران نباشند . ( یک روحانی سبز اندیش از قم )