سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» مروری بر سالگرد ثبت نام مهندس موسوی در انتخابات ریاست جمهوری

عهدی که فراموش نشد؛ آمده ام تا …

چکیده :«موسوی» در نخستین بیانیه که درآن برای ورود به عرصه انتخابات اعلام حضور کرد تا سخنان چند روز گذشته اش همواره بر رعایت بدون تنازل قانون اساسی تاکید داشته و دارد. او احساس خطر کرد و آمد و یک سال گذشت تا امروز بیش از هر زمان دیگر این احساس خطرها رنگ واقعی به خود گرفت و به گفته های موسوی صحه گذاشت. او آمد چراکه احساس خطر می کرد....او باقی ماند چون خطر هنوز باقی...


کلمه-گروه سیاسی: این روزها سالگردها یکی یکی از راه می رسند ، امروز سالگرد ثبت نام میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری است، آنجا که اعلام کرد :«آمده ام تا ….»

«موسوی» بعد از 20 سال سانسور آمده بود تا فریادی باشد بر بی قانونی ها تا فریادی باشد بر خطرهایی که نظام را تهدید می کرد. کسی که اعلام کرد مستقل آمده است و یک اصلاح طلب اصولگراست.

«موسوی» در نخستین بیانیه که درآن برای ورود به عرصه انتخابات اعلام حضور کرد تا سخنان چند روز گذشته اش همواره بر رعایت بدون تنازل قانون اساسی تاکید داشته و دارد. او از روز نخست با احساس خطر از وضعیت کشور وارد عرصه شد و هنوز این خطر را فریاد می زند.

خطر از به مسلخ بردن آزادي و رواج قانون‌شكني. خطر از رواج دروغگویی و اعلام آمارهای دروغ . خطری که ارزش های انقلاب را تهدید می کند و …

او احساس خطر کرد و آمد و یک سال گذشت تا امروز بیش از هر زمان دیگر این احساس خطرها رنگ واقعی به خود گرفت و به گفته های موسوی صحه گذاشت. او آمد چراکه احساس خطر می کرد….او باقی ماند چون خطر هنوز باقی است.

زمانی که میرحسین موسوی در برابر فلش های متعدد دوربین ها در محل ثبت نام وزارت کشور قرار گرفت، متنی مکتوب را قرائت کرد. وی در این متن به علل آمدن به عرصه ی سیاسی بعد از 20 اشاره کرد: من میرحسین موسوی فرزند کوچک انقلاب اسلامی به صحنه آمده ام چون روندهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی موجود را نگران کننده یافتم. آمده ام تا کرامت انسان ها را پاس بدارم. آمده ام تا از حق مردم دفاع کنم و حامی گردش آزادانه و شفاف اطلاعات برای مردم، این ولی نعمت دولت ها، باشم.

آمده ام تا از آزادی اندیشه و بیان پاسداری کنم و مدافع آزادی های مصرح در قانون اساسی باشم. آمده ام تا با در دستور کار قرار دادن فرمان هشت ماده یی امام (ره) آن را از نو چراغی تابنده در مسیر تحقق حقوق شهروندی و حفظ حریم خصوصی قرار دهم. آمده ام تا وسیله یی باشم برای بازگرداندن اقتدار، عزت و هویت ایرانی. آمده ام تا با تنش زدایی و تعامل سازنده روابط بهتری میان کشورمان ایران و جهان برقرار کنم تا فضا را برای توسعه کشور بگشایم و احترام به ایرانیان را در جهان تامین کنم. آمده ام تا راهی و همراهی باشم برای رفتن به سوی ایرانی مستقل، آباد، آزاد، پیشرفته و سربلند.

آمده ام، درحالی که راهی ساده و یک شبه برای مشکلات اقتصادی کشور و مردم نمی شناسم و معضلات امروز را ناشی از چاره جویی های شتابزده، یک شبه و یکدفعه می بینم. آمده ام تا ساختار آسیب خورده اداره کشور را از طریق احیای دستگاه برنامه ریزی و مدیریت و استقرار شوراهایی که نماد خرد جمعی مردم ما بوده اند و تعطیل شدند، ترمیم کنم. آمده ام تا به صورت صریح و روشن از تولید ملی در کشاورزی و صنعت و همه فعالیت های مفید اقتصادی پشتیبانی کنم. آمده ام تا حامی مستضعفین باشم؛ آنانی که فشار تورم قامت شان را خم کرده و سیاست های نادرست اقتصادی عزت شان را نشانه رفته است.

آمده ام تا اشتغال را دغدغه هر روزه دولت قرار دهم. آمده ام تا با گسترش بیمه های همگانی قدمی در جهت آزادی اقشار مردم از فقر و رهایی آنها از نیاز بردارم؛ اقشاری که استقلال کشور و عظمت جمهوری اسلامی مرهون فداکاری و فضیلت های آنها است و هیچ کس نیست که بتواند نقش آنان را در استقرار نظام فراموش کند یا حماسه هایی را که فرزندان مرز دارشان در دفاع مقدس آفریده اند، از یاد ببرند.

نخست وزیر دوران دفاع مقدس شرایط کشور را شایسته ملت ایران ندانست و افزود؛ آیا ممکن است ملتی باشد که به چیزی کمتر از بهترین قناعت کند یا در محقق کردن چشم اندازی از بهروزی که در پیش رویش قرار می گیرد، سستی به خرج دهد؟ شرایطی که امروزه در آن به سر می بریم، بی تردید بهترین نیست. در وضعیتی هستیم که شایسته و شان ملت و مردم ما نیست. سرمایه هایی که حاصل تاریخ پرفراز و نشیب ماست به ویژه انقلاب عظیم اسلامی و بذل خون های گرامی بوده اند، در نظرند. آنچه امروز می بینیم آن چیزی نیست که می خواستیم. آن چیزی نیست که می تواند باشد.

کاندیدای انتخابات انگیزه خود را از آمدن، تشکیل دولتی در جهت تحقق آرمان های کشور عنوان کرد و گفت؛ آمده ام تا با تشکیل دولتی فرهنگی مدافع فرهنگ غیردولتی و غیردستوری باشم و میان دولت و گروه های مرجع هنرمندان و روشنفکران، دانشگاهیان، روحانیان و تمامی نخبگان رابطه یی دوستانه و خلاق در جهت اهداف و آرمان های کشور برقرار کنم و آمده ام تا با الهام از شهیدان در خدمت اعتلای میهن اسلامی باشم.

موسوی با این جملات آمد و بعد از گذشت یک سال از بیان این سخنان بار دیگر بر این موارد تاکید دارد چراکه او خطر را به مانند ما می بیند.

میرحسین موسوی آنروز تقاضا کرد همه در جهت تحقق جامعه یی پر امید و نشاط تلاش کنند. وی در ادامه افزود؛ این آرمانی است که همه در برابر آن مسوولند. شرایط و حوادث، خواستی عمومی و مستقل از تمایلات گروهی و صنفی برای بهبود فراهم آورده است که بزرگ ترین سرمایه ما در مسیر پیش رو است. ما نمی توانیم این سرمایه بزرگ را نادیده بگیریم و نباید با سرایت دادن تفاوت های خود به متن جامعه آن را از دست بدهیم. لذاست که اینجانب با اعلام گفتمانی که از همان روز نخست آن را در معرض نگاه ملت شریف قرار داده ام و همواره پذیرای اصلاح اصولگرایانه در آن هستم در عین دوستی با طیف های متنوع سیاسی و سپاسگزاری از تمام احزاب و تشکل هایی که به حمایت و پشتیبانی از این خدمتگزار مردم پرداختند، مستقل پا به صحنه می گذارم تا مرز بندی های جناحی این راه روشن را مسدود نکند. استقلال اینجانب نه از سر تک روی یا استغنا که از روی استمداد از تمامی توان هایی است که سعادت کشور منوط به همکاری آنان است. امیدوارم نتیجه فعالیت هایی که به مدد همه شایستگان کشور از زنان و مردان و از تمامی گرایش ها، اقشار، اقوام و مذاهب و ادیان حاصل خواهد شد، پاسخی مناسب به اعتماد تمامی کسانی باشد که اینجانب را در خور حمایت یافتند.نخست وزیر دوران دفاع مقدس فصل الخطاب نطق انتخاباتی خود را با یک امید و آرزو به پایان رساند و گفت؛ می دانم که طی این طریق جز با توکل بر الطاف الهی و همدلی، همفکری و همگامی مردم عزیز و یاری رهبر فرزانه انقلاب میسر نمی شود. اطمینان دارم که ملت شریف ایران هوشمندانه تحولات کشور را دنبال می کنند و با شرکت مسوولانه در انتخاباتی که آینده این سرزمین را رقم خواهد زد، به وظیفه انسانی، ملی و دینی خود عمل خواهند کرد و راهی بر خواهند گزید که خیر عمومی در آن است. همچنین ایمان دارم که خداوند همه تلاشگران در مسیر حق را که ملت مجاهد ما بی تردید از جمله آنان هستند، با حمایت های خود یاری خواهند فرمود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

60 پاسخ به “عهدی که فراموش نشد؛ آمده ام تا …”

 1. سلیمانی گفت:

  با سلام به روح خمینی و درود بر شرف زنده ایرانیان آقای موسوی عزیز.

  براستی که ورود آقای موسوی به انتخابات روح و یاد و شرف ایرانیان را دوباره زنده کرد ، دوباره عشق به راستی و حقیقت و پاکی را در درون تک تک سلولهای وجودی ایرانیان به چنبش در آورد ، درود بر شرف این سید حسینی که بایستی گاندی ایران نامیده شود و به حقیقت کاری که ایشان انجام داده است هرچند که دشمن سعی در بر عکس جلوه دادن آن است ولی باید اجر نهاده شود که هم در سطح داخلی انرژی دشمن را به نابودی کشاند و هم در سطح بین المللی باعث شده که صرفا چه از کاخ سفید گرفته تا کرملین و اتحادیه اروپا بخوبی حس کنند و بفهمند ایران و ایرانی شعور و عزت خود را به راحتی بدست نیاورده و تماما با استکبار و زورگوئی مخالف است هر چند که در طول سالیان به یغما رفته بعد از انقلاب و فوت آیت الله خمینی مغرضان این انقلاب را به بیراهه کشاندن ولی دیگر نخواهند توانست و ایران و ایرانی آماده تغییر و تحول اساسی و بازگشت عزت و افتخار به ایران زمین است و تا زمانیکه که مردی با شرف و قدرتمند و با استقامتی همچون میر حسین موسوی است دنیا از خواست مردم ایران تبعیت خواهد نمود …سلیمانی آلمان

 2. محسن گفت:

  ای کاش می توانستند از آفتاب یاد بگیرند که بی دریغ باشند

  در دردها و شادی هاشان

  حتی با نان خشکشان

  و کاردهایشان را جز از برای قسمت کردن بیرون نیاورند…

 3. بسیجی خط امام گفت:

  پاسخ به ali
  ای کاش رهبری از احمدی نژاد این همه حمایت نمی کرد . ای کاش این همه وعده نمی دادند که موسوی و کروبی و احمدی نژاد و رضایی هیچ فرقی برای رهبری نمی کند و رای ملت معیار است. ای کاش جلوی فتنه گری ها و خیانت های احمدی نژاد به امام و انقلاب و نظام را می گرفتند و این همه بسیجیان را فریب نمی دادند.

  خدایا خودت شاهد باش که با میرحسین موسوی برای رسیدن به آرمانهای واقعی امام، ایستاده ایم و دست از حق برنمی داریم.

 4. ناشناس گفت:

  تو آمده‌ای و خواهی ماند…. فرزند ایران و انقلاب….

 5. رضا گفت:

  خداوند سید عزیز ما را حفظ کند

 6. ali گفت:

  ای کاش از اول هم نیامده بودی ومن وامثال مرا با حرفهای زیبایی چون قانون گرایی وعمل به قانون و وفاداری به امام آرمانهای امام فریب نمی دادی وکشور عزیزم ایران را به منجلاب فتنه گفتار نمی کردی وجوانان عزیز هموطنم را به کشتن نمی دادی .آقای موسوی هزار بار پشیمانم از رائی که به تو دادم . ایکاش آنروز دستم شکسته بود وبه تو رای نمی دادم . اما سخنی هم با شما گردانندگان سایت کلمه دارم شما چرا با درج چنین اخباری داغ دل مارا زنده می کنیید .

 7. سبز حسینی گفت:

  ما نیز همراه شدیم و آمدیم برای تحقق همین اهداف برای رسیدن به ایرانی آباد و آزاد و پیشرفته.ما آمدیم ولی دروغگویان، آرای ملت را به هیچ انگاشتند تا مقابل این اهداف بایستند…

 8. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  درود بر شرف و مردانگی مهندس موسوی ، ما هم به عهدی که با شما بسته ایم تا پای جان پایبندیم ، یا حسین میر حسین

 9. علي علوي گفت:

  با مرور خاطرات سال گذشته اشك در ديدگانم حلقه زد. نميدانم حاكميتي كه قدردان بينش و منش والاي فرزندان برومند اين آب و خاك، چون مهندس موسوي عزيز نيست، و بصيرت و خلوص و شفقت او را نسبت به اسلام و ايران عزيز، با عناويني نظير “سران فتنه”، پاسخ مي گويد، با دستان چه كساني مي‌خواهد ايران را بسازد!؟ اي خداي بزرگ! دستان پليد فتنه‌گران حقيقي كه انقلاب اسلامي و آرمان جمهوري اسلامي را به انحراف برده و به مسلخ كشيدند، قطع بفرما و پرده از جنايات و خيانتهاي آنان بيش از پيش در برابر ديدگان همگان بردار و موسوي عزيز را هم‌چنان در حمايت خود از امدادهاي غيبي برخوردار بفرما

 10. یا زهرا گفت:

  چه عکس های زیبایی دلمون هوایی شد و تمام خاطرات زشت و زیبا با میر حسین برامون مرور شد. ما با موسوی اخلاق را شناختیم انسانیت را حس کردیم قطره ای از زیبایی های روحی ائمه را دیدیم و شیفته ی او شدیم و الان با امید به اینده از صمیم قلب میگیم یا حسین میر حسین و دیگر هیچ
  فدای تو بشم ای میر حسین

 11. Nimble ツ گفت:

  داغ دلم تازه شد :(
  بر باعث و بانی و عامل تقلب در انتخابات لعنت. خدا جای حق نشسته.

  یا حسین، میر حسین ツ

 12. سبز گفت:

  مير حسين تا آخر در كنار تو ايستاده ايم…….

 13. محمد/اصفهان سبز گفت:

  آقاي موسوي هوايت را داريم … هوايمان را داشته باش
  توكل بر خدا
  يا حسين ::::::: مير حسين

 14. رضا گفت:

  خدا یار و نگهدار مرد صادق و مستضعف نواز ایران اسلامی باد

 15. آزاده گفت:

  این صحبتها رو چندین بار شنیدم و هر بار بیشتر به بزرگواری مهندس موسوی پی میبرم.

 16. ناشناس گفت:

  ای خدا سالی که گذشت خیلی سال سختی بود. تو رو به فاطمه زهرا که در ایام مزین به نامش هستیم ریشه این ظلم رو بخشکان و دل این مردم رو خوش کن
  یا حسین … میرحسین

 17. سیده سبز گفت:

  آن روزها چه شوقی در تک تک مردم هویدا بود.پیر و جوان نمی شناخت.همه به دنبال تغییر بودند و هستند. زنده باد آزادی………….یاحسین میر حسین

 18. سبز SABZ گفت:

  چه روزهای شاد و خوبی بود
  هم برای ما و هم برای میر حسین
  یاد جشن های خیابونی بخیر
  تا اخر سبز می مونیم

 19. سلیمان گفت:

  به آفتاب و انجیر سوگند که اگر ذره ای از عهد روز اولت عدول کرده بودی امروز اینجا نمی نوشتم! من و مردمی که ندیدنشان سخت تر از دیدنشان است، هنوز هم به عهدی که با تو بستیم وفاداریم و با این همه زخمی که بر جانمان نشسته ذره ای از قانون سرپیچی نکردیم!

 20. آمدی و وفادار ماندی،حتی تحمل آمدنت بعد از ۲۰ سال برای آنان سخت بود و شور و عشق مردم را به وارستگی و صبوری تو ندیدند،آمدی و هزاران تن از مردم بر گردت حلقه زدند که عطر شهیدان انقلاب،امام را به همراه داشتی،آمدی با تفسیر دیگری از امام،آمدی که همراه با اصلاحطلبان از اسلام رحمانی بگویی غافل از اینکه گروه مصباحیان برای نشستن و ماندن بر اریکه قدرت اسلام خشن و پوچی را که ساخته اند رواج خواهند داد،آمدی و نمیدانم میدانستی که با یک عدّه خرخره جونده و عشق اعدامی طرف هستی‌ یا نه،نمیدانم میدانستی که با یک دولت منصبی که دروغ و تهمت را رواج میدهند طرف هستی‌ یا نه، آمدی و نمیدانم میدانستی که کیهان که به قولی‌ شمشیر ولایت اینان است برای اثبات تهمت‌ها و توهین‌هایش عمرو عاص خواهد شد یا نه، نمیدانم میدانستی که با یک عدّه روبه رو هستی‌ که نه خدا میشناسند نه عشق به مردم و وطن ،نه اسلام میشناسند ،نه دین ،نمیدانم اما اگر میدانستی که اینگونه اند اما به خاطر مردم آمدی که ،میدانستی و آمدی ،پس بمان تا ریشه کن شوند ،دوستت داریم میرحسین ملت همراه با تو بهای سنگینی‌ برای آزادی و حق پرداختند پس بمان آنچنان که مانده‌ای تا ایران و دینمان از چنگال جهل و ستم بیرون بیاید.

 21. ملت سبز ایران گفت:

  مهندس موسوی تا پای مرگ در کنار شما و ملت عزیز هستیم

  یا حسین میر حسین

 22. sabz گفت:

  ya hossein mir hossein , mohandese aziz be rahat edame bede ke chehmo cheraghe dele mardome ranj dideie irani

 23. سید موسوی گفت:

  بمیرم برای آقای چیز ، از بس پول داده برای ریختن فریب خورده ها به خیابونها ، ماشینش فقط پرایده!!! چه بچه ی مظلوم و ساده ای!!!
  آقای موسوی ، یقینا شما دنبال اجرای قانون هستین !!! اما قانون خودتان!!! در کدام قانون نوشته برای تحریک احساسات مردم باید برای مرده های ساختگی مراسم ختم گرفت!!! در کدام قانون نوشته برای به کرسی نشاندن حرف خود باید بانک آتیش زد!!! در کدام قانون نوشته باید بدون دلیل رای مردم را دروغ خواند!!!
  آقای موسوی شما یک دروغگو بیش نیستید.

 24. ابی گفت:

  برسر آرمانمان تا آخرین نفس میمانیم .هیهات من الذله

 25. ندا گفت:

  ماهم سر عهد خود هستیم و به رایی که داده ایم ایمان داریم , تنهایت نخواهیم گذاشت .

 26. محمد گفت:

  با سلام
  از سید موسوی خواهش می کنم که از قطعه 257 بهشت زهرا دیدن کنند (در صورت امکان روز جمعه) و مرده های ساختگی از نظر شما و شهدای راه حق از نظر ما را مشاهده کنید حداقل نه شهید را من در این قطعه می شناسم
  مشتی نمونه خروار
  برای آنان که بدنبال حقیقتند

 27. ايراني گفت:

  علي آقايي كه گفته بودي گول حرفهاي موسوي را خورده اي و الان پشيماني از رايي كه دادي، كمي انصاف داشته باش برادر از صاحب اصلي اسمت كه امام عدل و انصاف بود شرم داشته باش. عزيز دل من تو اگر حرفهاي موسوي را مي فهميدي كه ديگر گول آنها را نمي خوردي بلكه با تمام وجودت احساسشان مي كردي و مي ديدي كه آن حرفها نه حرف موسوي كه حرف دل اكثر اين مردم است(حالا شايد به جز اون قسمت رهبر فرزانه كه سياست حكم مي كند گفته شود).
  علي آقاي عزيز كجا موسوي باعث كشته شدن و ريختن خون جوانان شده است؟؟؟!!!! اين مردم جانشان به لب رسيده و خواستند با يك ابزار قانوني كه همان صندوقهاي راي مي باشد سرنوشت كشور را به دست اهلش بسپارند و دست ماجراجويان پوپوليست را از حكومت و منابع و ثروتهاي كشور كوتاه كنند و بعد هم كه ديدند اينگونه رايشان ناديده گرفته شد باز هم از ابزار قانوني ديگري كه در قانون پيش بيني شده بود يعني همان تجمعات مسالمت آميز استفاده نمودند و حاكميت آنها را به خاك و خون كشيد. حالا شما از جوانان عزيز هموطن مي گويي و بر آنان اشك ميريزي و از قاتلان هيچ نمي گويي؟؟؟؟ نكند در قبل از انقلاب كه انقلابيون توسط عوامل شاه كشته شدند، امام خميني آنها را به كشتن داد و شاه تقصيري نداشت؟
  علي آقا مطمئن هستم شما به موسوي راي نداده اي كه حالا پشيمان باشي، شما كه از فيلتر رد مي شوي و اخبار را مي خواني بايد منافعي از اوضاع ببري كه با آگاهي از اخبار اينگونه حقيقت را انكار كني، حالا اگر يك شخص بي خبر از اخبار پاي اخبار صدا و سيما بشين بودي يك چيزي.
  علي آقاي عزيز كمي منصفانه به اوضاع بنگر، كمي به اين مردم فكر كن و اوضاع آنها را ببين، كمي راجع به اقتصاد مملكت دقيق شو و خيل بيكاران را ببين، تو فارق از خطو خطوط سياسي يك انسان هستي ، خواهش ميكنم درست نگاه كن تا ببيني چه كسي فتنه كرده است و اينگونه كشورمان را در تمام دنيا سكه يه پول كرده است.

 28. هموطن گفت:

  آقاي سيد موسوي شما اول ياد بگير در مقابل بزرگترت ادب را رعايت كني و بعد سخن بگو. آيا كسي به شما بي احترامي كرده كه اول سخنت را با توهين به مشخصات فردي مخاطبت شروع مي كني؟؟
  شما از تحريك احساسات مردم سخن گفته اي و از قرآن سر نيزه كردنهاي جناح حاكم براي تحريك احساسات مذهبي مردم چيزي نمي گويي، تهمتهاي ثابت نشده رئيس دولت به افراد براي جمع آوري راي را نمي شنوي و نمي بيني، خس و خاشاك خواندن و گوساله ناميدن مردم را نمي شنوي و هزاران دروغي را كه براي تحريك مردم گفته مي شود نمي شنوي و فقط از مرده هاي ساختگي مي گويي در حاليكه تمام آن مرده هاي ساختگي وابستگاني زنده و دردمند دارند.
  شما از آتيش زدن بانك مي گويي در حاليكه در راهپيمايي ميليوني 25 خرداد بسياري از بانكهاي مسير راهپيمايي باز بودند و كوچكترين آسيبي نديدندو آن همه اصناف كه باز بودند مغازه خود را تعطيل نكردند و بسيار از آنها از مردم پذيرايي كردند. چطور است بانكها فقط هنگامي كه لباس شخصيها و نيروهاي امنيتي در صحنه بودند آتش زده مي شدند؟؟؟ شما آن همه دليل براي تقلب را كه ارائه شد نديدي و نخواندي و نشنيدي و حالا اينگونه مي گويي؟؟؟؟؟؟
  برو برادر، برو و به درگاه خداوند از اينهمه دروغ و تهمت كه روا داشتي توبه كن كه خداوند توبه كنندگان را دوست دارد.

  يا حسين ميرحسين.

 29. سید حامد سبز گفت:

  امدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟
  با وفا
  حالا که من افتاده ام از پا چرا؟
  ولی نه! ما از پا نیافتادیم ما فقط یه کم خسته بودیم از ظلم و قدرت طلبی بعضیا خسته بودیم تو اومدی و
  دستمونو گرفتی یا علی گفتی و با تمام دردا و مشکلات کنارمون موندی
  حالا یه سال از اون روزا میگذره وقتی اومدی عاشقت شدیم وقتی موندی مریدت شدیم
  خدا پشت و پناهت سید

 30. امیر سبز گفت:

  ناله پر شرار مرغ سحر معنی اش ارتدادو بی دینی ست در زمستان ذوق واندیشه سبز بودن چه جرم سنگینی ست

 31. چمن گفت:

  موسوی
  نامت در تاریخ سبز و بلند است درود بر تو
  درود بر راستی و راستگویی
  سلام بر شهیدان راه حق و عدالت و آزادی
  روزی ایران از شیاطین پاک خواهد شد سرمای زمستان را به امید سبزی بهار تحمل می کنیم

 32. صادق گفت:

  وقتی نظرات کسایی مثل “سید موسوی”(که در بالا اومده) میخونم از اینکه میبینم کسانی هستند تا این حد بیخبر اشک تو چشام جمع میشه.
  درود بر گردش آزاد اطلاعات!!!
  درود بر میرحسین موسوی

 33. علیرضا گفت:

  متاسفانه رفتار آقای موسوی بعد از انتخابات اصلاً قابل توجیه نبود و کماکان نیست . . .
  دیگه خسته شدم . . .

 34. افتخار سبز گفت:

  موسوی دولت سبز قلوب ملت بیدار ایران است.

 35. احسان گفت:

  از نگاهت، بت نمی سازم ؛
  که از بت سازی و اسطوره سوزی سخت بیزارم
  که از آئینه ی تاریخ ، صدها قصه ی پرغصه از این عادت بدعاقبت دارم

  من از تو بت نمی سازم ، ولی انصاف هم شرط است ؛
  من از تو شاه و از این رقعه ، “شه” نامه نمی سازم
  ولی نادیدن مهراوه ی مردانه ات، رسم مروت نیست .
  نشاید از کنار عطر گلگونت ، بدون هیچ احساسی ،
  بسان اشتر ولگرد صحراها گذر کردن

  من از آرامش مژگان رسامت در آن شب های طوفانی
  چه شیرین نکته ها دارم ؛
  چه آن چشمان زیبایت به من درس محبت داد
  و سرمشق شکیل پاکی و شرم و حیا و حجب و عفت داد؛
  به من آموخت، تا در کوره ی دنیا
  همان که بسترش آوردگاه مرد و نامرد است،
  همان شهری که فرزندان قداره بدست بلعم باعور و
  سجاده بدوشان سپاه زور ،
  به قصد قربت آینده ای از نور
  بروی صورتم با کینه و نفرت، هزاران تیر زهرآلوده از دشنام و لعن و تهمت ناراست اندازند
  همانجا که غریو طعنه هاشان، سینه ام سوزد
  چگونه صبر ، نابازم
  چگونه دست بر تکرار این رفتار بی مقدار نایازم
  خرامان ، سر به زیر و دل به درگاه خدا آرم ، دست بردارم
  براشان آیه ی امن یجیب و ربنا خوانم .

  آری، میر مردم دار
  من اندر سرسرای نرگس مستت چنین دیدم ، چنین خواندم.

  و پایان سخن اما ، فقط یک نکته می ماند
  حلالم کن ، ببخشایم، اگر گاهی خلاف نقشه ی سبزت خطا رفتم
  ببخشایم اگراز کوره در رفتم ، فراموشم بشد میثاق خردادت،
  زبان بگشودم و فریاد بی اندازه سردادم بر این نابخردان و زشت گویان زبان نافهم.
  ببخشای و حلالم کن؛ شرمسارم من

  شعر از صدراَ

 36. حسینی گفت:

  خاطراتم هنوز تازه اس.
  اشک نمیذاره بنویسم.
  موندم چطور میون این هجمه ی بیرحمانه یزدیان هنوز سرپایی…………..
  قربون اون چهره پاک و مرام حسینی
  بمون تا بمونیم

 37. عبد الله گفت:

  آقایی که خودت را سید موسوی معرفی کرده ای ، در جواب شما همین یک جمله کفایت می کند.

  ” کافر همه را به کیش خود پندارد. ”

  اگر قرآن را قبول داری دست از تمسخر بردار و کمی بیاندیش، کسانی که شما از آنها طرفداری می کنی، اصلا نیازی به مسخره کردن ندارند، و خودشان همیشه این کار را برای خودشان کرده اند.

 38. ایرانی سبز گفت:

  میر حسین شریف و عزیزم بر پای عهدمان با تو همراه و همگام می مانیم….
  وای اگر ناپاکان و اقتدارگرایان بخواهند آسیبی به تو برسانند …. هیهات هیهات
  یا حسینم میرحسینم

 39. ونوس گفت:

  فداش بشم ! تو همه عمرم فقط یک بار با تمام قلبم رأی دادم اونم پارسال بود وقتی اسم سبز میرحسین رو تو برگه اخذ رأی نوشتم. حتی وقتی که به آقای خاتمی رأی دادم اینقدر خوشحال نبودم چون با همه افکار و عقاید ایشون موافق نبودم. اما پارسال از صمیم قلب به سید عزیزم رأی دادم چون یاد امام خمینی رو برام زنده کرد. چون دیدن چهره مهربانش و اون نگاه پدرانش بهم آرامش میداد. الآن هم هرچی میگذره وقتی امثال ” سید موسوی ” رو میبینم که به یک چیز گفتن میرحسین گیر دادن بیشتر به رأیی که دادم افتخار میکنم. پس حتما ما هم باید به اون رئیس جمهور شما گیر بدیم که تو مناظره با محسن رضایی دراومد بهش گفت ” آقای موسوی ” بیچاره هنوز هم داره کابوس موسوی رو میبینه. اینقدر از میرحسین ترسیده بود که همه رو به شکل موسوی میدیده. ” سیستمهای بانکی در کشور مثل رگ در خون است ” !!!!! این هم از افاضات رئیس جمهورتونه.

  زنده باد موسوی عزیییییییییز. بازم فداش بشم!

 40. مجیوری دروغ بگی علی اقا!!! در جواب سید موسوی هم باید بگم شما فریب خورده ای بیش نیستید چون به جای اینکه به چشماتون اعتماد کنین بیشتر از گوشاتون استفاده می کنین وهر چی به شما بگن باور می کنید من نمیدونم از اون عقلی که خدا به شما داده پس کی استفاده می کنید!!شماها دینتونو به دنیاتون فروختید ما میر حسین و تنها نمی گذاریم چون حرفهاش حقه شماها لازم نیست به ما قانون یاد بدید شماها همان کسی هستید که با قانون گذاری دلخوشید اما از قانون شکنی دلخوشترید.

 41. اهواز گفت:

  یا حسین میر حسین
  22 خرداد همه با هم هستیم

 42. شايق گفت:

  موسوي مي گويد ايران ،ايران مي گويد موسوي.درود حق بر موسوي.ايران را منتخبي چون موسوي شايسته است.

 43. یادش بخیر: یک یاحسین تا میر حسین گفت:

  سید دوست داریم VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

 44. ناشناس گفت:

  یادش بخیر

 45. رضا گفت:

  رهبر فرزانه ( پس مي گفتند كه او رهبري را قبول ندارد) مير حسين دوست دارم به اندازه وطنم

 46. مصطفي گفت:

  چه روزهايي بود اون روزها ……
  دلم گرفت …. داغ دلم تازه شد . انگار مال 100 سال پيش بود
  كاش فايل ويدئوييش رو هم بذارين
  ميرحسين
  اميدوارم براي سالگرد اننخابات بيانيه روشني بدهيد و رسما از مردم دعوت كنيد تا به خيابانها بياين
  مطمئن باش اگه فرمان دهي همه خواهند دويد

  خواهش ميكنم درك كن كه اگر نگويي هم مردم باز خواهند آمد
  پس چه بهتر كه به مردم بگويي و از مردم درخواست كني
  مردم همان طور كه تاكنون هزينه آزادي خواهي خود را داده اند ..با بيانيه و يا بي بيانيه شما رهبران سبز هم باز خواهند امد و هزينه خواهند داد
  ولي آمدنشان با 1يام شماها رنگ و بوي ديگري دارد
  ميفهمند مردم كه رهبرانشان بيكار نيستند و از آنها براي ادامهمسير همراهي ميخواهد
  دادن بيانيه و درخواست براي راهپيمايي در اين روز و درخواست ان از مردم كوچكترين كار ممكنه براي سالگرد انتخابات مهندسي شده 88 ميباشد

  مردم منتظر هستند…خواهشا زودتر هم به مردم اعلام كنيد تا در اين روز مردم هم برنامه ريزيهاي خودشون را انجام بدهند و نگذاريد براي روزهاي آخركه
  >>وزارت كشور مجوز نداد و ما هم تابع قانون هستيم<<

  مير حسين عزيز
  فقط يه يا حسين لازمه

  يا حسين

 47. فرزند مير گفت:

  “حلالم کن ، ببخشایم، اگر گاهی خلاف نقشه ی سبزت خطا رفتم
  ببخشایم اگراز کوره در رفتم ، فراموشم بشد میثاق خردادت،
  زبان بگشودم و فریاد بی اندازه سردادم بر این نابخردان و زشت گویان زبان نافهم.
  ببخشای و حلالم کن؛ شرمسارم من”
  قطعه اي از يک کامنت

 48. موسوی نژاد گفت:

  قهرمان سبز ملی – میر حسین موسوی

 49. ناشناس گفت:

  میر حسین با تو هستیم. از ابتدا بودیم. تا آخر میمانیم. راه و خط و آرمانهای امام را به ملت ستم دیده ایران باز گردان.

 50. sasan گفت:

  dourod bar mousavi aziz.ta paye jan kenarat hastam.22 khordad sabz./\